reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile czasu dziennie oglądają wasze dzieci bajki?

Jejku 9 msc i juz oglada bajeczki. Tez bym tak chciala a tak moj Filip dopiero jak mial 2 latka to spokojnie przy telewizorze usiadl. Poszczalam mu nieraz jakies Teletubisie czy cos tam ale tylko minutke sie zatrzymal. No ale teraz mam spokoj i wlasnie po pracy to jest to zbawienie 1,5 godzinne by se ogarnac i ugotowac obiad. Dzis siedzialysmy z kumpelkami na balkonie i pilysmy kawke a dzieciaczki biegaly i piszczaly i ciagle cos chcialy. To ja szybko telewizor cyk i juz byl spokoj. Cala trojka przez godzinke nos w ekran ;)
 
reklama
Jejku 9 msc i juz oglada bajeczki. Tez bym tak chciala a tak moj Filip dopiero jak mial 2 latka to spokojnie przy telewizorze usiadl. Poszczalam mu nieraz jakies Teletubisie czy cos tam ale tylko minutke sie zatrzymal. No ale teraz mam spokoj i wlasnie po pracy to jest to zbawienie 1,5 godzinne by se ogarnac i ugotowac obiad. Dzis siedzialysmy z kumpelkami na balkonie i pilysmy kawke a dzieciaczki biegaly i piszczaly i ciagle cos chcialy. To ja szybko telewizor cyk i juz byl spokoj. Cala trojka przez godzinke nos w ekran ;)
hehe
u nas tak sie niestety nie da, bo moi wlasnie wtedy jak ktos jest to domagaja sie wiekszego zainteresowania i to nie ode mnie ale od osoby , ktora przyszla, wiec tym bardziej jest to meczace, bo jak wytlumaczyc dziecku ze ktos przyszedl na kawe pogadac z mama a nie bawic sie z nimi:-D
 
u mnie bajki lecą pół dnia. Ale moje dzieci, zarówno Patryczek jak Natalka, oglądają, tylko Wóz strażacki (15 minut), i czasem jeszcze jedną bajkę, jak im się coś spodoba, ale w sumie to może 30 minut oglądają. Za to uwielbiają słuchać. mogłabym nawet wyłączyć telewizor, byle by słyszeli bajki. Nie wiem czy to dobrze , ale mi się podoba ;D
 
Witam,
moja Alcia ogląda dobranockę, ale czasami jak później wracamy to włączamy jej na kompie i to trwa ok 30 minut, zdarza się że ogląda cały film dla dzieci ok 1h a czasami wcale. Słyszałam za to, że dzieci dopiero od 3 lat powinny oglądać telewizję i to tylko 15 minut, bo to źle na nich wpływa, ale ja się do tego nie stosowałam.
 
ja też słyszałam, że od 3 lat. Ja też się do tego nie stosuję. Uważam że każda mama wie co dla jej skarba najlepsze ;D
 
Mój starszak też lubi bajki.Ale mój młodszy,1,5 roczny synalek ani razu nie obejrzał bajki.Nie to,że mu nie pozwalam,ale go to wogóle nie interesuje.Nic a nic.Koło telewizora przechodzi jakby go nie było.Raz tylko się zapatrzył bo w tv był kotek,ale 3 sekundy i już go nie było przy Tv :-);-)
 
Moja starsza pociecha ma 3 latka bajki ogląda od kiedy skończył 2,5 roczku wcześniej tylko teledyski z mini mini i vh1 zwyczajnie nie interesowało go nic innego, a od czasu bajek widać w nim taką mądrość to co zobaczy w tv przekłada na życie. Młodszy natomiast ma prawie 1,5 roku i historia sie powtarza tylko muzyczka obok bajek przechodzi niewzruszony.
 
Mój co prawda nie trzylatek, a dopiero niedługo dwulatek, ale bajki bardzo lubi i w sumie mógłby ich oglądać kilka godzin dziennie, ale mu na tyle nie pozwalam. Ostatnio redukujemy mu czas oglądania, bo już do godziny dziennie dochodziło :zawstydzona/y: Teraz, jeśli nigdzie poza placem zabaw nie wychodzimy z domu, ogląda ok. 30 minut.
 
corka ogladala kreciki (5 minutowe) jak miala juz 6 miesiecy, co wieczor sami dobieramy jej bajke, byly juz misie uszatki, reksie dora i wiele wiele innych, Pan Kleks tez juz byl kilka razy
teraz oglada juz kreskowki pelnometrazowe typu mala syranka czy wally, (ale te dlugie tylko na weekendy) a w tygodniu wlasnie na tapecie "bylo sobie zycie" okolo 20 minut
mamy wlasne dvd lub szukamy na necie
bylysmy juz z 10 razy w kinie zawsze z sukcesem
bajka jest 1 dziennie przed spaniem, w dzien tv nigdy nie jest wlaczony bo my z mezem tez nie ogladamy

a najukochansza bajka jest "pani pajaczkowa" ktora i ja lubie i polecam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry