reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

"ICH PIERWSZY RAZ"- czyli nowe umiejętnosci naszych pociech

reklama
Piotrek ma sporadyczny kontakt z dziećmi...a jesli już to z jego kuzynkami które uczą go różnych kosików :-D I wtedy łapie najszybciej...jak ja go ucze to ma mnie w nosie....:-)

Musze się pochwalić że moja niemowa przemówiła...pomijając dźwięki trudne do określenia ;-) mamy już papapa,bababa i tatatata......a jak mówie mu mama to tylko słodko sie uśmiecha robi wstydnisia i wyciąga łapki...wie o kogo chodzi ale nie powie Zarazek jeden

Piotrek zaczął robić coś dziwnego...kładzie sie na brzuchu i wypina plecki,powstaje taki koci grzbiet....nie wiem czy to dobrze czy źle...wygląda jakby chciał raczkować ale ciągle czegoś nam brakuje....
 
Ostatnia edycja:
moja wogóle nić nie łapie jesli chodzi o pappa, kosi kosi i inne:-)
ze słów to czasem jej sie uda ale jest to zupełnie bezwarunkowo tak sobie powiedziane w ramach gadania ogółnie do siebie samej...więc było juz mamamama, tatatata, bababa ale napewno nie czai jeszcze co mowi;-)
a przy zasypianiu mowi zawsze jedno teraz lego lego lego lego...chyba jej klocki musze jakies kupic...i chyba uznam to za jej pierwsze słowo:-D
co do nowych umiejtenosci to dwa dni temu zaczęłą raczkować i tak strasznie sie jej podoba że sama sie potrafi przemiescic ze juz nie wiem ile rzezy mi dzis rozwalila, zwaliła, wylała itd:laugh2:
 
Bartek w tym tygodniu szaleje. Nauczyl sie przewracac z brzucha na plecy( do tej pory przewracal sie tylko z plecow na brzuch), siadac, no i inaczej mowi- tak, jak dorosly czlowiek, tylko niezrozumiale- nie umiem tego wytlumaczyc ;-) Ciekawe co jeszcze wymysli :-D
 
Ja tez muszę sie pochwalić osiągnięciami mojego Kacperka, zaczął się ewidentnie podnosić jak leży, czego wcześniej nie było i choć jeszcze nie siedzi to dla mnie to postęp i widzę że coś drgnęło w jego rozwoju ruchowym:tak:
 
Olcia sama usiądzie ale tylko jak ma się podnieść z poduszki. Z płaskiego podniesie się tylko na boku i podpiera rączką. Czasem jak siedzi w leżaczku-bujaczku to się złoży znienacka w pół żeby pooglądać guziczki od vibro :-D:-D:-D.
Od tygodnia ćwiczyła podnoszenie pupu. Jak pupa szła do góry to buzia w dół i odwrotnie :-D:-D:-D aż do dziś:tak: dzisiaj pełzała na czworaka do tyłu :szok::-D:-D:-D.
Jak ją chce posadzić to spina nogi do stawania i jest prosta jak struna - uparciuch :no: .
Mówi sobie babababa,mamama tatatata i coś jak by dziadzia ;-) ale wiecie jak to jest tylko rodzina to wychwyca
 
Aga cos w tym stylu.
Dzisiaj z okazji 8miesiecznicy pozbylismy sie smoczka i jestem z tego powodu bardzo szczesliwa :-D :-D Wlasnie maly potwor spi bez smoka ;-)
 
Kurcze już bez smoka ?? Szybko...
Ja sobie jakos zasypiania bez smoczka nie wyobrażam...w sumie służy on nam tylko do tego ale póki co niech sobie ciumka ile chce :-)
 
reklama
Celinko - no gratulacje :-D a jak się tego smoczka pozbyliście? tak bez problemu? czy trochę darcia było?

a Ola już raczkuje bardzo szybko i oczywiście wszystko, co niedozwolone jest najbardziej interesujące - strach się bać co to będzie jak zacznie chodzić - już teraz ciągle się gada "nie wolno" :sorry::sorry:
no i zaczyna się wspinać po kimś i mam wrażenie, że strasznie powykrzywiane ma te nóżki jak próbuje wstać na nie:sorry: a ciągle próbuje, nawet zaczyna sama tak jakby klękać i z tej pozycji jedną nóżkę stawia tak jakby zaraz miała się podnieść :sorry:
 
Do góry