reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"ICH PIERWSZY RAZ"- czyli nowe umiejętnosci naszych pociech

reklama
To Mati się nauczył wciskać taki guziczek przy zabawce - koniku, żeby konik rżał, albo przy tego samego typu krówce, by muczała:tak:. Teraz wciąż tym się bawi, wciska, patrzy, czy ma widownię i w śmiech...:-)
 
Moja Majunia uwielbia się bawić w JEST -NIE MA, tzn. mówię nie ma Majusi (wtedy malutka chowa się za swój ulubiony kocyk )i wołam : jeeest!! - wtedy ona z zabawna minka sie wychyla:-)
Albo w ksiązeczce : jest - otwiera książeczkę , nie ma _zamyka:-)
W ogóle w ciągu paru dni niesamowity postęp- widać już coraz lepszy kontakt z dzieckiem - gdy malutka widzi ,że cos mnie rozsmiesza z uporem to powtarza i smieje sie ze mna, rowniez nasladuje nas albo braciszka.....niezly ubaw mamy, no i od niedawna swiadomie się do mnie przytula- najepsze te ukochiwania przed spankiem i po nim, no i jeszcze jak mnie troche nie widzi i nagle sie pojawie na horyzoncie:-)...........
Ależ się rozpisałam ......:-):-):-)
 
Natalka sie dzis puściła i wykonała pierwsze samodzielne kroki!!!!No prawie się popłakałam:sorry2:
AAA żeby nie była do Mamy przydreptała:-p
 
Princess gratulacje dla Natalki!!!

Moja Julka jak się puści to od razu bach na pupę. Póki co jest na etapie chodzenia przy meblach i kroczki stawia już coraz sprawniej i szybciej, ale nie zapowiada się na to, żeby już do samodzielnego chodzenia się zbierała. Jeśli już to drepta za rączki, ale to też kilka kroków i siada na tyłek ;-)
 
gratulacje dla Natalki!! :-)

moja Ola jak się puszcza to ok 2 sekund sama się utrzyma a potem jest lądowanie na pupie ;-) ale co raz bardziej odważniejsza się robi - jak stoi przy wersalce czyu meblach to brzuchem się opiera a rączkami się bawi :tak: i jak jestem blisko niej to się puszcza, robi tak jakby kroczek i się rzuca na mnie :-)
za rączki nie bardzo chce chodzić, tak jakby nie wiedziała po co ją trzymam :sorry2: bo od razu na pupe siada :happy2:

parę razy jak się Olę pytamy "gdzie jest dziadziuś" to odwraca się w jego stronę - nie wiem czy to przypadek czy świadomie to robi :happy2:
 
Moja Julka rozpoznaje gdzie jest mama i tata jak się ją zapytamy np "Gdzie jest tata" to pokazuje paluchem i już się nie myli. Tylko jeszcze nie rozumie kto to baba i pokazuje na wszystko co akurat jej się spodoba ;-)
 
Gratulacje dla Natalki od nas również :-D

Karolka rozpoznaje mamę, tatę, Paulę, lampę, kotka, misia i książeczkę :-) dzisiaj mąż powiedział - idź do misia i poszła :-D ale ruchowo troszkę odbiegamy, bo nie Karola nie wstaje jeszcze sama (próbuje, ale jeszcze sama nie umie, z pomoca i owszem :-p), juz nie mówiąc o samodzielnym staniu, czy robieniu kroków :eek:
 
reklama
U nas znowu błyskawiczne przyspieszenie Wczoraj Kuba zaczął chodzić trzymany za raczki Od razu przemaszerował cały salon a dzisiaj zrobił samodzielnie pierwsze kroczki między stołem i pufa i tak mu się spodobało że sie puszcze i chce dalej dreptać na razie jeszcze nie bardzo mu wychodzi:-D
 
Do góry