reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
Aga na ryczałt czyli na refundacje z sama mutacja ciężko dostać receptę na heparyne ze znizka często lekarze przepisuja na 100%
Co do acardu to od samego poczatku biorę go rano , a od pozytywnego testu tego Nie zmieniałam clexan zrobilam wieczorem a no i jeszcze mam Duphaston 3*1 tabletce
 
Hm.. Ja mam mutację i lekarz w moją kartę wsadził kopie wyników badań, żeby mieć w razie kontroli.. Chodzę prywatnie, co lekarz to inne praktyki. ;) U mnie dodatkowo duphaston 2x1 i od długiego czasu Acti Folin 2mg 2 razy na dobę, bo przy mutacji MTHFR trzeba uważać na ten kwas foliowy..
 
Aga i Magdziocha dobrych macie lekarzy ze zapobiegawczo podaja. W mojej okolicy to sie nie zdaza cytuje p.o. ordynatora gbura ,,nie ma sesu robic badan i tak nic nie wyjdzie,,

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@hajmal U mnie było tak: Można zrobić te badania, ale to tak rzadka choroba, że nie powinno nic wyjść. Potem tylko dodał, że jeżeli wynik byłby jednak pozytywny, to może uratować życie maleństwa. Więc bez zastanowienia, na drugi dzień robiłam badania prywatnie, bo szkoda mi było czasu na nfz.. :)
 
ja byłam głupia ze posłuchałam tego psełdo doktora po stracie pierwszego dziecka, bo jak bym porobiła te barania to może bym drugiego nie straciła
 
@hajmal Już chyba mąż wolniej tego robić nie może.. [emoji14] Taki mam próg bólu.. Zerowy. Ale nie codziennie mam te siniaczki. Pani w laboratorium i potem lekarz powiedzieli, że mogą się nawet robić wielkie siniaki bo rozrzedzamy krew i to normalne. Szkoda mi ładnego ciążowego brzuszka, no ale co poradzić.. :)
 
czy któraś z was po heparynie miała moze palpitacje serca, Wczoraj wieczorem zaczęło mi łomotać ale sie tym nie przejęłam. Dziś w pracy znowu drugi raz i sie boję
 
reklama
Hajmal <3 witaj Kochanie ja po Clexanie nie mam żadnych problemów z łomotaniem serca moim zdaniem powinnaś o tym wspomnieć swojemu lekarzowi kochana a jaką dawkę przyjmujesz może po prostu jest dla ciebie za silna i musiał by ci lekarz ją zmniejszyć ???

Jeśli chodzi o kwas foliowy przy Mutacji to powinno się Go najlepiej całkowicie unikać ja biorę folate Swansona, B12 Metylokobalamina Swanson, B6 P-5-P swanson , femibion natal 1 , no i to co pisałam wcześniej Acard, Clexan 0,6 i duphaston 3*1 tabletka dziennie

Co do samych badań to ja robiłam wszystkie (no prawie :-) :) tocznia robiłam prywatnie) na NFZ na same badania nie czekałam długo jedynie na wyniki dość długo trzeba było czekać
 
Do góry