reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Hej :) Nie dotyczy mnie żadna z tych przypadłości. U mnie nadkrzepliwość jest spowodowana niskim białkiem S wywołanym ciążą. Trudno mi się wypowiedzieć na temat Twoich wyników. Z tego co wiem, same w sobie mutacje nie muszą świadczyć o aktualnym problemie krzepnięcia. Świadczą bardziej o predyspozycji organizmu do trombofilii. Kiedy do tego dochodzi smutna historia położnicza, takie podejrzenie może być uzasadnione. Myślę, że hematolog może chcieć zobaczyć parametry zmienne krwi w kwestii krzepnięcia (np. APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)), żeby mieć faktyczny i pełny obraz procesów krzepnięcia w Twoim organizmie :) Mój ginekolog w ogóle nie wchodzi w kompetencje hematologa, więc mam nadzieję, że Twój ma wiedzę w tym zakresie :) Jeśli wyczujesz, że się nie orientuje, koniecznie uderz do hematologa,
Jutro pójdę zbadam to aptt kwas foliowy tsh
 
reklama
Też mam PAI 4g homozygota i przyjmuje heparyne od 5 t.c. Powinnam mieć od pozytywnego testu natychmiast ale tego nie wiedziałam🤷‍♀️🤷‍♀️Zmieniłam lekarza bo było to dla mnie podejrzane, że nic mi nie włącza i ten drugi włączył natychmiast. Powinnam mieć też acard ale narazie lekarz się wstrzymał bo przepływy są dobre.
Hej jak u Ciebie wyglada ciaza?:)mam teraz 5tc i zastanawianie czy nie za późno 🙈 pojutrze dopiero ginekolog i przepisze heparynę. Jak się czujesz?
Mam te same mutacje co Ty.
 
Też mam PAI 4g homozygota i przyjmuje heparyne od 5 t.c. Powinnam mieć od pozytywnego testu natychmiast ale tego nie wiedziałam🤷‍♀️🤷‍♀️Zmieniłam lekarza bo było to dla mnie podejrzane, że nic mi nie włącza i ten drugi włączył natychmiast. Powinnam mieć też acard ale narazie lekarz się wstrzymał bo przepływy są dobre.
Przepływy bada tez lekarz ginekolog ?
 
Przepływy bada tez lekarz ginekolog ?
Tak bada wszystko dokładnie ;) ja mam takiego co robi tez prenatalne ma certyfikat wiec co wizytę można powiedzieć ze mam takie prenatalne dokładne badania. Jak badałaś przyrost bety z krwi i jest prawidłowy to spokojnie ;) dostaniesz pewnie dawkę 0,4. Na początku jest ok później troszkę trudniej się robi zastrzyki bo brzuch duży ale dasz radę 💪💪💪to jest już przyzwyczajenie, później taka rutyna. Z ta mutacja zastrzyki są podawane profilaktycznie i nawet nie każdy lekarz je zaleca. Chyba, że są jeszcze dodatkowe czynniki wtedy to mus.
 
Tak bada wszystko dokładnie ;) ja mam takiego co robi tez prenatalne ma certyfikat wiec co wizytę można powiedzieć ze mam takie prenatalne dokładne badania. Jak badałaś przyrost bety z krwi i jest prawidłowy to spokojnie ;) dostaniesz pewnie dawkę 0,4. Na początku jest ok później troszkę trudniej się robi zastrzyki bo brzuch duży ale dasz radę 💪💪💪to jest już przyzwyczajenie, później taka rutyna. Z ta mutacja zastrzyki są podawane profilaktycznie i nawet nie każdy lekarz je zaleca. Chyba, że są jeszcze dodatkowe czynniki wtedy to mus.Dziekuje
Dziekuje za wyczerpująca odpowiedz 🙌 bardzo dużo mi to rozjaśniło. Póki co acard 150,a od piątku pewnie heparyna. Już zarezerwowałam w aptece clexane 0,4 w razie wu. Jak przepisze neoparin to będę szukać po innych aptekach. Mam dwie mutacje pai i mthrf. Lekarz powiedział, ze z uwagi na 1 poronienie nie będziemy ryzykować dalej. 💚
Dziewczyny jak jest u zwad z dostępnością zastrzyków? Jak z receptami dr wypisuje na cały miesiąc czy w jaki sposób to wyglada ?
 
Dziekuje za wyczerpująca odpowiedz 🙌 bardzo dużo mi to rozjaśniło. Póki co acard 150,a od piątku pewnie heparyna. Już zarezerwowałam w aptece clexane 0,4 w razie wu. Jak przepisze neoparin to będę szukać po innych aptekach. Mam dwie mutacje pai i mthrf. Lekarz powiedział, ze z uwagi na 1 poronienie nie będziemy ryzykować dalej. 💚
Dziewczyny jak jest u zwad z dostępnością zastrzyków? Jak z receptami dr wypisuje na cały miesiąc czy w jaki sposób to wyglada ?
Mi po 3 lub 4 opakowania wypisuje ;) mam wypisywane za darmo i poprosilam w aptece żeby zawsze odkładały dla mnie w razie słabej dostępności w hurtowni ;) polecam powiedzieć bo nie mam żadnego problemu. Pani odkłada kulka opakować i na pierwszym jest przyklejona karteczka rezerwacja i moje imię i nazwisko.
 
Dziekuje za wyczerpująca odpowiedz 🙌 bardzo dużo mi to rozjaśniło. Póki co acard 150,a od piątku pewnie heparyna. Już zarezerwowałam w aptece clexane 0,4 w razie wu. Jak przepisze neoparin to będę szukać po innych aptekach. Mam dwie mutacje pai i mthrf. Lekarz powiedział, ze z uwagi na 1 poronienie nie będziemy ryzykować dalej. 💚
Dziewczyny jak jest u zwad z dostępnością zastrzyków? Jak z receptami dr wypisuje na cały miesiąc czy w jaki sposób to wyglada ?
Poproś może sama lekarza czy mógłby clexane zamiast neoparin. Zawsze oryginał to oryginał mimo tego, że ta sama substancja czynna to badania robione były wszystkie na oryginale.
 
Poproś może sama lekarza czy mógłby clexane zamiast neoparin. Zawsze oryginał to oryginał mimo tego, że ta sama substancja czynna to badania robione były wszystkie na oryginale.
Ok dopytam o clexane. I od razu jutro jak będę miała recepty podejdę do apteki i poproszę o odłożenie 😘🙌 dzieki wielkie!!!
 
36B23942-C80C-4BA2-8783-76E1BA285C30.jpeg

Witamina d3 o wiele lepiej po miesiącu suplementacji. Krzepliwość w normie, co sądzicie o wynikach?
Bez heparyny się nie obędzie moja ciaza.
🙈 co powie jutro ginekolog, obawiam się. 1 wizyta Już przypomina mi się strata sprzed 6mc
 
reklama
Hej dziewczyny :) Byłam wczoraj na usg. Synek zdrów jak ryba. Wiek ciąży - 32t2d, mały waży 1760g. Pewnie będzie drobniejszym maluszkiem. Chciałabym, żeby dobił do 3 kg :) Zawsze to większa szansa, że lepiej poradzi sobie poza moim łonem. A Wy jakich spodziewacie się dzieciaczków?
 
Do góry