reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Halo halo styczen 2019

TROCHĘ SIŁY dla Marzenki i Inki :) bardzo proszę . Chętnie się dziele bo dziś mam lepszy dzień. Właśnie wróciłam z pobierania krwi. 4 butelki mi sciagneli na te wszystkie antygeny i inne. Teraz rzuciłam się na śniadanie i je wprost połykam, takie miałam ssanie :)
 
reklama
Ja też wysyłam wam SIŁY dziewczyny, bo się obudziłam z całkiem dobrym samopoczuciem, mam nadzieję że dziś będzie lepszy dzień. A za 3 dni wreszcie zobaczę mojego kropka pierwszy raz, już odliczam godziny:)
 
Mam pytanie do dziewczyn które chodzą na NFZ. Czy placówka wydaje wam wasze wyniki badań ?
Zależy która placówka. Tu gdzie chodzę do gina sama.pdbieram wyniki i jeśli zrobię ksero to będę je miała A jak nie to lekarz zabiera jedyna kopię. U diabetologa wyniki mam od razu w 2 kompletach - jeden dla lekarza A jeden dla mnie. I endokrynologia wyniki były włożone w kartę i ci nie widziałam. Lekarz nie podał wyniku tylko powiedział.ze wszystko jest ok. Co przychodnia to inne zwyczaje
 
No to ta przychodnia do której chodzę nie wydaje wynikow, na wizycie lekarz wpisuje w kartę Ciąży. Chcę zrezygnować z tej przychodni i teraz nie wiem ,czy mogę zadać kopii tych wyników ? Czy muszę je robić je jeszcze raz [emoji52][emoji848]
 
Mam pytanie do dziewczyn które chodzą na NFZ. Czy placówka wydaje wam wasze wyniki badań ?
U mnie badania zlecone przez lekarza od razu są wysyłane do położnych i to do nich najpierw się zgłaszam przed każdą wizytą. One oryginał badań dają mi, a kopię wkładają do dokumentacji dla lekarza. Z kolei badania, ktore np mam refundowane w połowie jak ta toksoplazmoza, HIV itp. to sobie odbieram sama i wyniki są tylko dla mnie.
No to ta przychodnia do której chodzę nie wydaje wynikow, na wizycie lekarz wpisuje w kartę Ciąży. Chcę zrezygnować z tej przychodni i teraz nie wiem ,czy mogę zadać kopii tych wyników ? Czy muszę je robić je jeszcze raz [emoji52][emoji848]
Tak na zdrowy rozum, to mi się wydaje, że możesz żądać kopii, w końcu to są Twoje wyniki badań i powinnaś mieć wgląd w całą dokumentację.
 
No właśnie a ja nawet nie widziałam tych wyników ,tylko lekarz powiedział,że są dobre , nie dostałam też grupy krwi ..a to przecież ważny dokument. Widziałam tylko jak te wyniki wpakowali do swojej koperty i tyle je widziałam ..teraz dostałam zlecenie na kolejne ,ale co mi z wyników których nie mam [emoji52] [emoji848] chyba ich oleje i zrobię prywatnie. Nie wiem też czy robić tam zadymę ,chociaż ta grupa krwi by mi się przydała ..
 
Ja akurat grupe krwi miałam ze szpitala z laparoskopii i wpieła mi ją w karte ciąży i mówiła, zebym zrobiła sobie na wszelko wypadek kopie bo to bardzo ważny dokument. A reszte badań to ide do laboratorium, oni wysyłaka do od razu do położnej i lekarz na wizycie je ma, wpisuje sobie w kartoteke i karte ciąży i daje mi orginały do ręki.
 
reklama
No właśnie a ja nawet nie widziałam tych wyników ,tylko lekarz powiedział,że są dobre , nie dostałam też grupy krwi ..a to przecież ważny dokument. Widziałam tylko jak te wyniki wpakowali do swojej koperty i tyle je widziałam ..teraz dostałam zlecenie na kolejne ,ale co mi z wyników których nie mam [emoji52] [emoji848] chyba ich oleje i zrobię prywatnie. Nie wiem też czy robić tam zadymę ,chociaż ta grupa krwi by mi się przydała ..
Możesz wziąć ksero swoich wyników masz do tego prawo.Wyniki grupy krwi musisz mieć na papierze przy sobie podczas porodu i to jest bardZo ważne.Dziwi mnie takie podejście Twojej przychodni.Moim zdaniem muszą dac Ci twoje wyniki to ich obowiązek .
 
Do góry