reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Hej ja miałam identyczne wyniki ryzyko 1:133 porodu przedwczesnego... Ale na wyniku nie miałam tej notatki co do aspiryny i moja ginekolog patrząc na nie powiedziała że są ok.... Teraz zglupialam trochę przyznaje:)przewertowalam cały net i nie znalazłam informacji kiedy to ryzyko jest duże a kiedy małe.... Co do ciśnienia to myślę że chodzi o to w pepowinie. Ja też mam problemy z wysokim ciśnieniem w gabinecie, od pierwszej wizyty mierze 3 razy dziennie w domu i zapisuje w książeczce, nigdy nie przekroczyło 140/80, z reguły jest około 120/70 a u lekarza jakieś cyrki po 160/100 i przez to wizyty mnie strasznie stresuja bo moja lekarka albo włączy mi tabletki ale sama nie chce bo mówi że to szkodliwe będzie jeśli w domu są ok albo szpital albo kardiolog i holter... 2.08 mam wizytę to podejmie decyzję, a najdziwniejsze że mi się wydawało że przed wizytą jestem spokojna, a tu taki klops. Co do aspiryny w profilaktyce to ja biorę po 1 poronienia w październiku 1 tab letke acardu 75mg i w ciąży kazała mi kontynuować do 34 tyg bodajże. U mnie już 17 tydzień leci, nie powstrzymałam się i wczoraj kupiłam pierwsze ubranko dla dzidziola i się na nie gapie co jakiś czas:-) :)Pozdrawiam styczniowki:)

A ja mam odwrotnie, normalnie mam takie niskie ciśnienie, 90/60 to standard a czasem i niższe. Dlatego szczególnie w takie gorące dni słabo się czuję. A jak pójdę do mojej gin to zawsze mam około 120/80 czyli wzorowe :(

@Misza95 kciuki za wizytę i wszystkiego dobrego dla mamy.

@Malwina1985 witamy :) to Twoja 1 ciąża?

Wgl dziewczyny, życzę nam, żebyśmy już w końcu poczuły coś w tych brzuszkach :) Bo ja wypatruję i wypatruję..
 
reklama
No wlasnie nic nie wykorzystuje z urlopu no to akurat wypada ze 12 jest niedziela zamkniete, 15 swieto i tak mam ulozone ze normalne etat robie [emoji4] bo my tu pracujemy na zmiane co drugi dzien i tak sie udalo jakos ze ani ta laska nie robi maratonu a ja mam az tydzien wolnego [emoji4]

To faktycznie, idealnie się złożyło [emoji2]
 
A ja mam odwrotnie, normalnie mam takie niskie ciśnienie, 90/60 to standard a czasem i niższe. Dlatego szczególnie w takie gorące dni słabo się czuję. A jak pójdę do mojej gin to zawsze mam około 120/80 czyli wzorowe :(

@Misza95 kciuki za wizytę i wszystkiego dobrego dla mamy.

@Malwina1985 witamy :) to Twoja 1 ciąża?

Wgl dziewczyny, życzę nam, żebyśmy już w końcu poczuły coś w tych brzuszkach :) Bo ja wypatruję i wypatruję..

Nie mogę się doczekać ruchów [emoji173]
Mi lekarz na ostatniej wizycie powiedział, że mam łożysko na przedniej ścianie i ruchy poczuje dopiero w 20 tygodniu. Niby długo ale wiem, że szybko zleci :-)

Cześć,

To jeszcze ja się ujawnię;) Do tej pory tylko od czasu do czasu Was czytałam, ja niestety jestem z tych panikujących i nie chciałam wcześniej zapeszać. Po badaniach prenatalnych jest wszystko ok, w pracy już też oficjalnie powiedziałam wszystkim o ciąży, więc mogę się zacząć i tutaj udzielać. Obecnie jestem w 14+1, termin na 21 stycznia.

Witaj i gratuluję :-)[emoji173]
Imię dla synka już wybrane?

Ja dopijam kawkę i jaaade. Dostałam grafik na sierpień i udało sie ogarnac mini urlop. Tydzień wolnego mam juhhuuu [emoji16] i może gdzie sobie pojedziemy bo mamu akurat wtedy rocznice ślubu [emoji4]

Super :-)

W ogole to witam z rana. Mialam okropna noc, nie moglam spac, bylo mi tak goraco ze szok! [emoji20] teraz nie spie juz od 2 h. Jeszcze dzwonila moja mama i mówiła, ze od wczoraj jest w szpitalu [emoji20] miala jakis atak bolu brzucha, czeka na wyniki badan.
Wam zycze milego dnia [emoji173]

Mam nadzieję, że u mamy to nic poważnego. Dużo zdrówka dla niej
Kciuki za wizytę [emoji110] obyś dzisiaj dostała zdjęcie :-) Może dzisiaj poznasz płeć? :-)


Taki fundusz to super sprawa :-) też mamy w planach

Edit. A jak mi wyszło ryzyko porodu przed 34 tygodniem 1:59 To co to znaczy? Lekarz noc o tym nie mówił? Powiedział tylko, że wyniki super.
Biorę heparynę i acard
 
Nie mogę się doczekać ruchów [emoji173]
Mi lekarz na ostatniej wizycie powiedział, że mam łożysko na przedniej ścianie i ruchy poczuje dopiero w 20 tygodniu. Niby długo ale wiem, że szybko zleci :-)



Witaj i gratuluję :-)[emoji173]
Imię dla synka już wybrane?



Super :-)



Mam nadzieję, że u mamy to nic poważnego. Dużo zdrówka dla niej
Kciuki za wizytę [emoji110] obyś dzisiaj dostała zdjęcie :-) Może dzisiaj poznasz płeć? :-)


Taki fundusz to super sprawa :-) też mamy w planach
Dziekuje [emoji8] licze i na zdjecie i poznanie plci mojego Bąbelka [emoji4]
 
Dzięki dziewczyny za ciepłe przyjęcie do Waszego grona:)

To moja pierwsza ciąża. Ani ja ani mój mąż nie byliśmy 100% przekonani, czy chcemy mieć dziecko, ale postanowiliśmy spróbować i zobaczyć co z tego wyjdzie;) Teraz oboje się bardzo cieszymy.

Imię jeszcze nie wybrane, koncepcja nam się zmienia co tydzień, więc się do żadnego jeszcze nie przywiązuję.
 
A ja mam odwrotnie, normalnie mam takie niskie ciśnienie, 90/60 to standard a czasem i niższe. Dlatego szczególnie w takie gorące dni słabo się czuję. A jak pójdę do mojej gin to zawsze mam około 120/80 czyli wzorowe :(

@Misza95 kciuki za wizytę i wszystkiego dobrego dla mamy.

@Malwina1985 witamy :) to Twoja 1 ciąża?

Wgl dziewczyny, życzę nam, żebyśmy już w końcu poczuły coś w tych brzuszkach :) Bo ja wypatruję i wypatruję..

Ja najmocniej czuję moją maleńką około 21-22 i około 7 rano. Pewnie dlatego, że wtedy leżę spokojnie i mam czas, żeby się skupić na brzuchu. A w ciagu dnia to wiadomo, na pełnych obrotach i w biegu.
 
reklama
Czuje od samego poczatku dziewczynke. A jesli chodzi o preferencje to jest mi wszystko jedno, to moje pierwsze dziecko takze modle sie po prostu o jego zdrowie i szczesliwe poznanie w styczniu. [emoji4]

To tak jak ja :-)
Najważniejsze żeby było zdrowe a płeć na 2 miejscu. Bo tak jak u Ciebie u mnie to pierwsze dzieciątko :-)
 
Do góry