reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Halo halo styczen 2019

Karolka współczuję tej przepukliny. Nie miałam pojęcia, że coś takiego jest. Jeśli wpływa to na twoją sprawność i samopoczucie to lepiej dmuchać na zimne.

Ja też niedługo zobaczę bobasa i może poznam płeć. Poważniejszych dolegliwości chyba nie mam - najgorsza jest bezsenność i miewam skurcze łydek, ale już takie symboliczne.

Udanej wizyty i zdrówka!
U mnie też te lydki mi łapało,teraz magnez biorę i już lepiej.
 
reklama
Hej dziewczyny jestem tu zupełnie nowa. Obecnie jestem w 21 tygodniu +4 dni mocno dokucza mi zgaga ale poza tym nie jest źle. Jestem od miesiąc na zwolnieniu (praca z małymi dziećmi) i powoli dostaje szału w domu. Napiszcie jak mija wam czas na zwolnieniu?
 
Karolka współczuję tej przepukliny. Nie miałam pojęcia, że coś takiego jest. Jeśli wpływa to na twoją sprawność i samopoczucie to lepiej dmuchać na zimne.

Ja też niedługo zobaczę bobasa i może poznam płeć. Poważniejszych dolegliwości chyba nie mam - najgorsza jest bezsenność i miewam skurcze łydek, ale już takie symboliczne.

Udanej wizyty i zdrówka!
No niestety ze złej pozycji podnioslam kiedyś 1.5 rocznego syna i coś mi strzykło lekarze długo leczyli mnie na rwe kulszową a gdy zaczynało odbierać mi czucie w lewej nodze trafiłam na tomografie po godzinie telefon ze pilnie mam odebrać wynik (gdzie zawsze czeka się ok 2 tygodnie ) i dopiska że pilna konsultacja z neurochirurgiem .......dwa dni później wizyta prywatna i diagnoza ....... wylewajaca się przepuklina w odcinku l4 i l5 z uciskiem na nerw w nodze ! Popłakałam się bo lekarz 3 dni później chciał mnie operować to wyprosilam o tydzień żeby się z tym oswoić. . W domu niespełna dwulatek którego z dnia na dzień musiałam odstawić od piersi bo musiałam przyjmować zastrzyki. Przeżyłam dramat ale musiałam bo groził mi wózek..... operacja się udała i tydzień później syn kończył 2 latka [emoji4] i kto by pomyślał że wystarczyło źle podnieść dziecko. Później zaczęłam prace i po 1.5 roku znowu ból. ....trafiłam na SOR i zrobili tomografie w maju zeszłego roku i wyszło ze od dźwignia w pracy odnowiła się przepuklina w miejscu gdzie ja wycieli dlatego boje się co będzie się działo z kręgosłupem wraz z rosnącym brzuszkiem [emoji20]
 
Hej dziewczyny jestem tu zupełnie nowa. Obecnie jestem w 21 tygodniu +4 dni mocno dokucza mi zgaga ale poza tym nie jest źle. Jestem od miesiąc na zwolnieniu (praca z małymi dziećmi) i powoli dostaje szału w domu. Napiszcie jak mija wam czas na zwolnieniu?
Cześć [emoji4]
Ja na zwolnieniu jestem od 6 tc i pierwszy miesiąc był spoko ale teraz po takim czasie to szukam non stop zajęcia w domu i najczęściej sprzątam [emoji23] ale ciężko jest się przyzwyczaić do siedzenia w domu dużo osób zazdrości ale sam po max miesiącu mieli by dość.
 
U mnie też te lydki mi łapało,teraz magnez biorę i już lepiej.
Co do skurczy to przed ostatnią wizyta miałam twardy a łydka to od dwóch dni normalnie kamień i to cały czas o_O biorę magnez i nospe regularnie i łydka puściła a na brzuszek to muszę uważać żeby nie nadwyrężać za bardzo ☺️
 
Ostatnia edycja:
Cześć [emoji4]
Ja na zwolnieniu jestem od 6 tc i pierwszy miesiąc był spoko ale teraz po takim czasie to szukam non stop zajęcia w domu i najczęściej sprzątam [emoji23] ale ciężko jest się przyzwyczaić do siedzenia w domu dużo osób zazdrości ale sam po max miesiącu mieli by dość.
To tak jak ja - wiem że powinnam leżeć i warto bo jest dla kogo ale strasznie mnie to meczyo_O zawsze maksymalnie wykorzystywałam dzien aktywnie i sprawiało mi to radość a tu stop o_Oale nic byle do stycznia i będzie nagroda a po pewnym czasie pewnie i chęć na chociaż jeden dzień leżenia :)
 
Co do skurczy to przed ostatnią wizyta miałam twardy a łydka to od dwóch dni normalnie kamień i to cały czas o_O biorę magnez i nospe regularnie i łydka puściła a na brzuszek to muszę uważać żeby nie nadwyrężać za bardzo [emoji5]
Mnie łydka właśnie po 4 obudziła i nie śpię[emoji52]
 
Korolka pech z tą przepukliną. Z kręgosłupem nie ma żartów - lepiej nie dźwigaj. Dobrze, że małe bobasy są lekkie. Starsze zrozumie, a w pracy info od lekarza powinno wystarczyć.

Ja pracuję i nie ukrywam, że chciałabym jak najdłużej. Jedyny problem widzę w dojazdach do pracy, ale może uda się zdalnie.

Dziś akurat przespałam całą noc. :) Juppi! Magnez niby biorę, ale i tak mam takie minj skurcze łydek przy przeciąganiu się w nocy. Oststni raz miałam skurcze łydek jak nastolatka. ;)
 
Ziel-ona ja po tamtej sytuacji zmieniłam prace na taką w której nie dzwigałam i może dzięki temu nie pogorszyło się teraz pogorszyć może rosnący brzuszek bo zmieni się środek ciężkości i kręgosłup więcej musi udźwignąć. Dzisiaj wezmę skierowanie do neurologa ponoć w ciąży czeka się ok tygodnia i zobaczymy co ona powie i czy mogę jakoś łagodzić ucisk [emoji6]
 
reklama
Ziel-ona ja po tamtej sytuacji zmieniłam prace na taką w której nie dzwigałam i może dzięki temu nie pogorszyło się teraz pogorszyć może rosnący brzuszek bo zmieni się środek ciężkości i kręgosłup więcej musi udźwignąć. Dzisiaj wezmę skierowanie do neurologa ponoć w ciąży czeka się ok tygodnia i zobaczymy co ona powie i czy mogę jakoś łagodzić ucisk [emoji6]
W ciąży muszą cię przyjąć w ciągu tygodnia. Jak drastycznie przeciągną to pisz pismo lub proś o wskazanie innego lekarza w pobliżu. W twoim przypadku to bardzo ważne.
 
Do góry