reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Ja leżałam od 8 tyg. bo miałam krwiaka i plamienia, w 13 tyg. krwiak się wchłonoł i krwawienia ustały. To teraz mam problem z szyjką. Zawsze coś[emoji17]
Ja tez cały czas pod górkę, pierwsza ciąża książkowa a teraz od początku juz dwa krwiaki a to infekcja w dodatku mam łożysko blisko ujścia i mam uwazac, poprostu chucham i dmucham na siebie, staram się odpoczywać ile się da ale mam w domu 5 latka wiec jest ciężko.
Ale głowa do góry damy radę :)
 
reklama
Ja biorę pregne i to też nie codziennie. W ogóle w pierwszej ciąży wszystko regularnie co do minuty brałam, odżywiałam się dobrze a teraz jakoś tak mniej dbam o siebie. Mam nadzieję, że nie zaszkodzę dzidzi.
 
Zaraz padnę. Właśnie zauważyłam na koszulce małą mokrą plamkę na piersi. Cos klejącego mi pociekło. :/ Czytałam, że tak bywa, ale chyba trochę za wcześnie. Czy któraś z was tak miała w 17 skończonum tyg.? :/
 
Zaraz padnę. Właśnie zauważyłam na koszulce małą mokrą plamkę na piersi. Cos klejącego mi pociekło. :/ Czytałam, że tak bywa, ale chyba trochę za wcześnie. Czy któraś z was tak miała w 17 skończonum tyg.? :/
Podobno już może się pojawić,mi też coś pocieklo na pewno bo miałam na sutkach zaschnięte kiedyś
 
Mi moja ginekolog oprócz tych witamin co ty bierzesz kazała całą ciążę brać kwas foliowy bo w tych witaminach jest go za mało. Tak mi tłumaczyła. Czy któraś z was też go cały czas przyjmuje????
Tam jest taka dawka substytucyjna kwasu foliowego, ale jest sporo wskazań żeby brać tego kwas więcej, więc może ty masz takie wskazania. Ginekolog mi mówił że warto brać kwas foliowy przed ciążą, przez całą ciążę i podczas karmienia piersią. Ja staram się brać codziennie, ale niestety zdarza mi się zapomnieć.
 
Zaraz padnę. Właśnie zauważyłam na koszulce małą mokrą plamkę na piersi. Cos klejącego mi pociekło. :/ Czytałam, że tak bywa, ale chyba trochę za wcześnie. Czy któraś z was tak miała w 17 skończonum tyg.? :/
Siara. Norma. Mi w poprzedniej ciąży też wcześnie zaczeła się pojawiać.
 
Pytam, bo moja Malutka ma podobną wagę do Twojej, tzn. 362g, a ja nie biorę żadnych witamin. Ogólnie jestem ciekawa jak wagowo to wyjdzie na forum, na sam koniec [emoji846]
No ciekawe [emoji6] słyszałam że na witaminach dzieci rosną większe. Zobaczymy. Na razie to tylko ja od tych witamin rosne za duża [emoji23] [emoji23] [emoji23] niunia z polowkowych miar wychodzi mniej więcej na ten czas w którym jestem.
 
reklama
Mi ginek też mówił, że kwas to całą ciąże i podczas karmienia też. Kwasu się ponoć nie da przedawkować bo nadmiar się wysikuje. Tak mi mówiła pierwsza ginekolog co byłam na pierwszym usg prywatnie i dała mi ten 5mg ze względu na naszą historie, a potem mój doktorek to potwierdził i dalej przepisywał wysokie dawki. Ale brałam je do końca 14tyg bo wtedy kończy sie rozwijać cewa nerwowa, a potem ponoć starcza ta dawka z pregny plus. Tam jest chyba te 0.4mg czyli tyle ile normalnie zalecane.
Biore tylko tą pregne plus na tą chwile, choć czasami zapomne. Dzisiaj np nie pamietam czy juz brałam czy nie [emoji23] no i nie biore żeby podwójnie nie wziać. I jem wiecej ryb bo w pregnie mało tych kwasów DHA czy jak to tam leci, a nie chce juz kolejnych witamin dokładać.
 
Do góry