reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Chciałabym iść do polecanej dentystki i niestety chyba z powodu urlopów terminy są dosyć długie. W lipcu umawiali na wrzesień, wtedy nie mówiłam o ciąży. Na NFZ nigdy nie byłam odkąd sama chodzę. Prywatnie mam fajną dentystkę, ale trochę naciąga. :/ Płacę te ZUSy więc chciałabym skorzystać z NFZ, bo ciążę prowadzę prywatnie.
Zadzwoń sobie i jak faktycznie krzykną Ci termin na październik to powiedz, że jesteś w ciąży i zobaczysz :) A jak faktycznie takie kolejki to wtedy prywatnie.
 
reklama
Nie widzę żadnych suwaczków ani a apce, ani w przeglądarce. :/ Na lapku nie śledzę forum. Powinni zrobić w tej apce własne suwaczki.

Dziewczyny, czy czujecie jakby rozpychanie mięśni brzucha lub macicy? Chyba zaczynam czuć dyskomfort podczas schylania.

Mam też pytanie o dentystę. Chciałabym zrobić przegląd i czyszczenie. Czy w ciąży muszą mnie szybciej przyjąć na NFZ, czy lepiej dać sobie spokój i iść prywatnie?

Hm, ja rozpychania nie czuję, ale dyskomfort przy schylaniu tak. I w niektórych pozycjach, np. jak siedzę. albo cierpnę szybko i zaczynają mnie boleć plecy. No już odczuwam ten brzuszek po prostu.

A co do wagi, to ja tak bardzo staram się na to nie patrzeć. A już na pewno nie ograniczam jedzenia, skoro mam apetyt:) na razie nie tyję nigdzie, raczej tylko brzuszek się powiększa, piersi no i może nogi trochę mniej jędrne bo zawsze ćwiczyłam ostro a teraz nie mogę. Ale póki nie widzę po sobie tycia to się nie przejmuję. Będę się o to martwić po porodzie, teraz najważniejsze jest zdrowie maluszka ;)
 
Ja w brzuchu też mam takie dziwne uczucie naciągania sama nie wiem jak to opisać. Myslalam nad tym czy to nie ten twardniejacy brzuch. Już sama nie wiem.

Dziś dzwonilam prywatnie do endokrynologa bo u nas w mieście nie ma żadnego na NFZ i wyobrazcie sobie że termin na koniec listopada powiedziałam że jestem w Ciąży to usłyszałam że jak w ciąży trzeba szybciej mnie gdzieś wpisać no i dopiero na 8 września i to Pani doktor kończy przyjmować o 14 A mnie dopisała na 14.
 
Ja w brzuchu też mam takie dziwne uczucie naciągania sama nie wiem jak to opisać. Myslalam nad tym czy to nie ten twardniejacy brzuch. Już sama nie wiem.

Dziś dzwonilam prywatnie do endokrynologa bo u nas w mieście nie ma żadnego na NFZ i wyobrazcie sobie że termin na koniec listopada powiedziałam że jestem w Ciąży to usłyszałam że jak w ciąży trzeba szybciej mnie gdzieś wpisać no i dopiero na 8 września i to Pani doktor kończy przyjmować o 14 A mnie dopisała na 14.
Ja też mam czasem wrażenie że skóra mi się napina na całym brzuchu aż dyskomfort ale twardnienie inne jest bo też miałam ostatnio.
 
Ja też mam czasem wrażenie że skóra mi się napina na całym brzuchu aż dyskomfort ale twardnienie inne jest bo też miałam ostatnio.

No ja to czasami myślę że schizuje bo pierwsza ciąża i bym chyba do lekarza co 5 minut chodziła. Nie wiem co normalne czy tak może być. Ja mówię z tymi moimi przebojami będę się bała aż do stycznia. Marzę aby ten czas szybciej lecial :)
 
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 20 kilo, a po porodzie ważyłam 10 mniej jak się zważyłam w szpitalu. No, ale dziecko 4 kg :) Potem zostało mi 3 kilo nadwagi i tak jest w każdej ciąży. Przed tą miałam +5 od wagi sprzed pierwszej ciąży. A teraz się nie waże :p

Mi twardnieje po przytulankach z mężem i jak coś ciężkiego dźwigam.

Niech te upały się kończą, bo nie wytrzymam :/
 
reklama
Witam wszystkie mamusie! W końcu zebrałam się żeby udzielić sie na forum. Przyznam że podczytuje was już od dłuższego czasu i znajduje wiele ciekawych tematów.

Teraz coś o mnie. Nazywam się Agnieszka i pochodze z Gdańska ale mieszkam w Monachium. Mam 34 lata i jest to moja pierwsza ciąża. Termin porodu mam na 18 stycznia. Jestem już po pierwszych badaniach, które wypadły dobrze. Nastepne badanie tzw. połówkowe będe miała 27 sierpnia i mam nadzieje ze z mężem dowiemy się kto mieszka w moim brzuszku [emoji4]

Czy mogłabym prosić o dopisanie mnie do listy na styczeń?

Pozdrawiam serdecznie [emoji4]
 
Do góry