reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Jak Wam idzie kompletowanie wszystkiego dla maluszka? Ja mam tylko pieluszki i wózek póki co. Coś tam dostane od rodzeństwa po ich dzieciaczkach, ale za dużo pewnie tego nie będzie bo wszyscy się spodziewamy ;)
Ja akurat mam dużo rzeczy dla maluszków, bo ostatnią córkę rodziłam w czerwcu 2017 :)
Ale i tak mój mąż łudzi się, że już nic nie będę dokupywać. Nie wyprowadzam go z błędu :D
 
reklama
Jak Wam idzie kompletowanie wszystkiego dla maluszka? Ja mam tylko pieluszki i wózek póki co. Coś tam dostane od rodzeństwa po ich dzieciaczkach, ale za dużo pewnie tego nie będzie bo wszyscy się spodziewamy ;)

Ja nie mam nic jeszcze ... czekam na polowkowe i wtedy może zacznę ;) męża siostra właśnie wczoraj zaoferowała po coreczce wozek 3w1 ,łóżeczko i jeszcze parę rzeczy :) co bardzo mnie ucieszylo :D
 
Jak Wam idzie kompletowanie wszystkiego dla maluszka? Ja mam tylko pieluszki i wózek póki co. Coś tam dostane od rodzeństwa po ich dzieciaczkach, ale za dużo pewnie tego nie będzie bo wszyscy się spodziewamy ;)
Mam wózek, łóżeczko, pościel, kilka kompletów ubranek do szpitala, fotelik do samochodu i przewijak. Powoli rozglądam się za kompletem butelek avent. W październiku jadę do koleżanki zobaczyć co mi się przyda po jej synku to pożyczę ( nadal nie wiem kto we mnie mieszka). Na pewno łóżeczko turystyczne pożyczę i laktator.
 
Też myślałam, żeby kupić taki monitor oddechu, a później sobie zdałam sprawę, że nawet nie wiem co trzeba zrobić jak się włączy alarm?

On bardzo głośno piszczy kiedy nie wyczuwa oddechu, córka obudziła się z płaczem. Wydaje mi się ze tu chodzi właśnie o obudzenie dziecka i samo zacznie oddychać.
 
Mój gin nigdy nie badał mi piersi. 4 lata temu poprosiłam o skierowanie na pierwsze w życiu usg piersi i od razu wyszedł guz 2.5/1.5cm Rok temu w lipcu miałam operację usunięcia nowotworu niezłośliwego prawego sutka. Od tej pory jestem pod stałą kontrolą chirurga onkologa. Także polecam samobadanie piersi i jednak upominać o usg każdego roku. Ja to zaniedbałam. Tym bardziej, że nie miałam żadnych dolegliwości bólowych. Poszłam, bo już kumpela na mnie „krzyczała”, że taka stara i ani razu nie byłam [emoji6]

To całe szczęście poszłaś w końcu, tak samobadanie przede wszystkim. Jak znamy budowę swoich piersi, którą poznajemy przez samobadanie to jesteśmy w stanie wyczuć minimalne zmiany. Jeśli nie badamy się wcale, bądź nieregularne to wyczujemy zmiany dopiero większe...oprócz samobadania oczywiście usg co roku.
 
O tak !Instrukcja obsługi się przyda [emoji23]

Ja dostałam taka kartkę z pozycjami załączoną do przesyłki :) albo po prostu wyguglujcie sobie poduszka c w Google grafika i tam są kobietki w tej poduszce. Ja uważam że jest lepiej niż z kołdrą czy mężem bo w niej nie można tak zupełnie przewrócić się na plecy co jest ważne w 3 trymestrze.
 
On bardzo głośno piszczy kiedy nie wyczuwa oddechu, córka obudziła się z płaczem. Wydaje mi się ze tu chodzi właśnie o obudzenie dziecka i samo zacznie oddychać.
U nas monitor oddechu będzie obowiązkowo. Jak tylko o nim raz mojemu powiedzialam, to stwierdził, że to niezbędny wydatek, trzeba kupić skoro jest takie udogodnienie.
 
Hej, ja po wizycie. Wszystko ok. Dzidziuś rośnie. Co do płci to próbowaliśmy podejrzeć, ale lekarz nie miał pewności, bo ma starawy sprzęt i powiedział, że jest duża szansa na siostrę dla córki, bo ona bardzo chce siostrę; ale nie chce mówić, bo nie ma pewności i jakby on się pomylił to słabo by to było. Ale jak mi pokazał to wszystko wyglądało póki co identycznie jak przy córce. Czyżby mnie przeczucie myliło :happy2: Wyniki tarczycy się poprawiły, poziom magnezu za to jest niski i gin powiedział, że w dużej mierze dlatego stawia mi się brzuch.
 
Ja się dziś bardzo zdenerwowałam i nie mogłam się uspokoić przez godzinę, brzuch mi zesztywniał, zaczął boleć i miałam wrażenie że dzidzia normalnie na nogi mi w brzuchu stanęła [emoji23] na szczęście potem wszystko minęło. Mam nadzieję, że to nie zaszkodziło dziecku[emoji20]

Co do monitora oddechu, my na pewno to kupimy. Inaczej bym chyba nie mogła spać po nocach[emoji85] u mnie w rodzinie był przypadek, że mały przestał oddychać i już się zrobił cały siny. M mojej kuzynki robił mu masaż serca i nagle mały złapał oddech...był w szpitalu długo i się okazało, że mu nie odessali całkowicie płynu owodniowego z płuc (po cc robi się coś takiego). Ogólnie bardzo dużo spał przez to i nie mogli go dobudzić na karmienia.
 
reklama
Dziewczyny przepraszam ale nie miałam czasu wcześniej pisać [emoji6] jestem po wizycie, nasz ktosiek rośnie, waży już 172g [emoji7][emoji7][emoji7] serduszko pięknie bije [emoji4] płeć na mojego lekarza sprzęcie poznam koło 20tyg dopiero [emoji14] na nfz chodzę [emoji6] zrobił mi jeszcze cytologie [emoji4] takze przez miesiąc jestem spokojna [emoji4] następna wizyta 7.09 :))
 
Do góry