reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

Ja również kurkumę do rosołu używam i do kurczaka, a cynamonu nie lubię :(
Oczekująca bierzesz czerwony Slow Mag czy fioletowy z B6? U nas w domu Kuba łyka czerwony, a my z mężem fioletowy :)
Jeśli są u Was apteki z sieci Medkon, to polecam sie tam wybrać. Leki kupujemy nawet o 20zł taniej :)
Ja bez b6. Wyszly mi mutacje Mtfhr i biore zmetylowane witaminy z grupy b , wiec juz magnez biore "czysty"
Ja nie kojarzę tej apteki, ale polecan siec aptek "sloneczna" . Tez taniej niz w innych
 
reklama
Cynamon polecam do zupy kremu z pomidorów albo sosu pomidorowego [emoji6] tylko szczyptę na początek :)

Ja w kuchni indyjskiej jestem zakochana :) tylko na początek trzeba sporo przypraw sobie nakupić [emoji16] i jest bardzo sycąca, a to dodatkowy plus :)

Sprawdzę sobie jeszcze ten magnez, dzięki [emoji8]
Ok ok to jakie te przyprawy dla początkujących polecasz? I gdzie najlepiej kupowac, zeby nie zbankrutowac? W sensie czy takie przyprawy to dostane w kazdym supermarkecie ?

Moze rzuc jakims wege indyjskim przepisem, zebym spróbowała i ocenila czy to cos dla nas :)
 
Oczekująca, ciężko rzucić mi przepisem, bo teraz już mało z przepisów korzystamy :) ale jak wpiszesz sobie curry wegetariańskie w google, to na pewno znajdziesz coś dla siebie, bo nie wiem też, jakie warzywa Ci odpowiadają :)

Co do przypraw, to polecam sklep Link do: Przyprawy kawy herbaty bakalie yerba mate akcesoria - Sklep Internetowy Skworcu.com.pl - Herbaty, Kawy, Przyprawy - my z tego sklepu już długo zamawiamy i jesteśmy zadowoleni, bo przyprawy są tańsze niż w sklepach, w większych opakowaniach i bardzo dobre jakościowo :) w sumie upatrz może sobie jakieś przepisy, zobacz jakie tam przyprawy są, ich jest naprawdę masa i ciężko mi polecić coś na początek, bo to zależy od tego, co Wam będzie smakować :)

U nas hinduskie jedzenie zaczęło się od takiego dania, w którym masz mleko kokosowe, ananasa, kurczaka (można tofu zastąpić spokojnie :)), cebulę, curry z młynka i sól i to podawane z ryżem [emoji4]
 
Oczekująca, ciężko rzucić mi przepisem, bo teraz już mało z przepisów korzystamy :) ale jak wpiszesz sobie curry wegetariańskie w google, to na pewno znajdziesz coś dla siebie, bo nie wiem też, jakie warzywa Ci odpowiadają :)

Co do przypraw, to polecam sklep Link do: Przyprawy kawy herbaty bakalie yerba mate akcesoria - Sklep Internetowy Skworcu.com.pl - Herbaty, Kawy, Przyprawy - my z tego sklepu już długo zamawiamy i jesteśmy zadowoleni, bo przyprawy są tańsze niż w sklepach, w większych opakowaniach i bardzo dobre jakościowo :) w sumie upatrz może sobie jakieś przepisy, zobacz jakie tam przyprawy są, ich jest naprawdę masa i ciężko mi polecić coś na początek, bo to zależy od tego, co Wam będzie smakować :)

U nas hinduskie jedzenie zaczęło się od takiego dania, w którym masz mleko kokosowe, ananasa, kurczaka (można tofu zastąpić spokojnie :)), cebulę, curry z młynka i sól i to podawane z ryżem [emoji4]
Brzmi extra :)
 
Jakie B przyjmujesz?
Ja biorę b12 z firmy aliness ale to suplement.

Kurcze kupiłam D3 też tej firmy :/
@Colorado1989 dzieki , brzmi super [emoji7]

@Mimi2330 akurat b12 to nie zwracalam uwagi czy lek czy suplement powiem szczerze, bo musialam miec zmetylowana formę tej witaminy. A wiadomo, ze taka jest lepsza niz syntetyczna wiec dobrze będzie sie przyswajac. Ja biore ze swansona. Ale np w prenatal uno tez jest kwas foliowy zmetylowany i b12 tez zmetylowane i w sunie to tez mi kazala lekarka brac.
 
reklama
Ja rowniez melduję sniadanie: chleb zytni (1kromka z cammembertem 2ga z twarogiem wedzonym) do tego pomidory rzodkiewka i papryka. No i herbatka z cynamonem ;))

Na obiad ponownie spaghetti sosem pomidorowo-cukiniowym posypane serem żółtym ( sos zamrozilam w piatek i jak znalaz bedzie na dzis ;)))

Na kolację planuje zrobic zupe kalafiorowa z kasza burgul :)
 
Do góry