reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

Heeeeej [emoji9] to mamy bardzo podobny wiek ciąży [emoji4] co tam Twoja waga, kochana, jesteś tu chyba szczupaczkiem [emoji16]

Musimy pilnować się z kilogramami [emoji6] ale motywację całkiem nie najgorszą mamy, nie? [emoji4]

Co do rozstępów to jest to ponoć genetycznie uwarunkowane. Też mam do nich skłonność, mam piersi poorane, boczki, trochę za kolanami (!), Na biodrach i ledzwiach ... Ehhh.. ale muszę stwierdzić, że mi wszystko jedno już z nimi [emoji28] więc smaruję się, żeby wyrzutów nie mieć [emoji14]

Ile masz lat? Masz już jakiegoś bobasa na koncie? [emoji1]

Zuza, ale koktajl! [emoji1] Fajnie, że Ci wchodzą, mi nie bardzo [emoji6]

Hehe no oryginał ciężko pewnie podrobić jak tam tyle syfu dają [emoji16] a organizm z jakiegoś powodu zawsze uwielbia syf [emoji16]

I Twój synek wcina tę zupkę samo zdrowie??? Cudowne dziecko! [emoji1]
Co do najedzenia się zupą to trzeba jednak do niej włożyć coś więcej niż wywar i warzywa, wtedy syci [emoji4] u nas często sama zupa na obiad, jakoś tak nam się jednodaniowo utarło - albo zupa, albo drugie danie ;-)

W kwestii jedzenia dziś nie mam nic ciekawego do zraportowania - kanapki, na śniadanie, resztka żurku na obiad, na kolację kanapki będą. Dziś jestem absolutnie leniwa i niekreatywna [emoji16]


8une3e3kck8m6mea.png
Raz je raz nie [emoji23]
On to w ogóle taki wybredny z tym jedzeniem... warzyw nie lubi, mleka nie, sera nie, ryby nie, surowek nie, z owoców tez nie wszystko... no i wędlina od wielkiego dzwonu [emoji19]

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
reklama
Colorado u nas tak samo, albo zupa albo drugie:) Ja dodaje zawsze mięso żeby sie lepiej najeść. Zupa nagotowana na podudziach i piersi. Wiadomo co kto jadł. Jest jeszcze na jutro wiec nie muszę jutro pichcić[emoji41] Do zupy dałam mrożonki: kalafiorowa z koperkiem, jarzynowa i marchewka z groszkiem ;) Obiad idealny jak się nie ma czasu ;) Sam sie robi. Kuba zjada. Osobno nie lubi w ogóle gotowanych warzyw ale w zupie nie zje tylko brukselki ;)
Mimi Kuba w wieku Oskara jadł tylko zupe pomidorową,spagetti i paluszki rybne. Chleb z szynką bez skórki ;p Dorośnie :)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Colorado1989 dzieciaków jeszcze nie mam, więc będę debiutować w roli Mamy, a lat mam 27.

Co do jedzenia to właśnie ja jestem takim ciężkim przypadkiem, że jem tylko określone rzeczy, dlatego te wszystkie diety warzywne i inne to nie dla mnie za bardzo. I zapycham się tym co wiem jak smakuje i co dobrze wygląda i pachnie. Wybredna małpa ze mnie pod kątem jedzenia :p
I w sumie mąż ma ze mną ciężko, bo najczęściej gotuję to co sama zjem. Jego przysmaki typu flaczki, wątróbka czy biała kiełbasa to tylko w barze.
Ciekawe co będzie jadło nasze dziecko. To co mamusia czy uda się w tatusia i będzie wszystkożerne. Dużo lżej nakarmić takiego człowieka, który ma bogatą tolerancję jedzeniową :D
 
Colorado u nas tak samo, albo zupa albo drugie:) Ja dodaje zawsze mięso żeby sie lepiej najeść. Zupa nagotowana na podudziach i piersi. Wiadomo co kto jadł. Jest jeszcze na jutro wiec nie muszę jutro pichcić[emoji41] Do zupy dałam mrożonki: kalafiorowa z koperkiem, jarzynowa i marchewka z groszkiem ;) Obiad idealny jak się nie ma czasu ;) Sam sie robi. Kuba zjada. Osobno nie lubi w ogóle gotowanych warzyw ale w zupie nie zje tylko brukselki ;)
Mimi Kuba w wieku Oskara jadł tylko zupe pomidorową,spagetti i paluszki rybne. Chleb z szynką bez skórki ;p Dorośnie :)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
Mam nadzieję ze mu się to zmieni bo już nie wiem co mi dawać do jedzenia bo wszystko be

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
@Colorado1989 dzieciaków jeszcze nie mam, więc będę debiutować w roli Mamy, a lat mam 27.

Co do jedzenia to właśnie ja jestem takim ciężkim przypadkiem, że jem tylko określone rzeczy, dlatego te wszystkie diety warzywne i inne to nie dla mnie za bardzo. I zapycham się tym co wiem jak smakuje i co dobrze wygląda i pachnie. Wybredna małpa ze mnie pod kątem jedzenia [emoji14]
I w sumie mąż ma ze mną ciężko, bo najczęściej gotuję to co sama zjem. Jego przysmaki typu flaczki, wątróbka czy biała kiełbasa to tylko w barze.
Ciekawe co będzie jadło nasze dziecko. To co mamusia czy uda się w tatusia i będzie wszystkożerne. Dużo lżej nakarmić takiego człowieka, który ma bogatą tolerancję jedzeniową :D

To super, ja też debiutuje, ale u nas nie zaskoczenie, tylko akurat dłuższe staranie ;)

Co do jedzenia to faktycznie mając okrojony wybór jedzeniowy ciężej jest z dietami. Też jestem trochę wybredna, bo ryb praktycznie nie jem i za bardzo lubię węglowodany. Plus taki, że wszystkie warzywa lubię i nie lubię tłustego mięsa, to już coś [emoji16] póki co od dłuższego czasu dieta z niskim IG.
Raz je raz nie [emoji23]
On to w ogóle taki wybredny z tym jedzeniem... warzyw nie lubi, mleka nie, sera nie, ryby nie, surowek nie, z owoców tez nie wszystko... no i wędlina od wielkiego dzwonu [emoji19]

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
Przyjdzie czas, że mu zacznie smakować więcej rzeczy :) chyba każdy za dziecka jest wybredny [emoji16] ja tylko ser z keczupem jadłam [emoji16]

Colorado u nas tak samo, albo zupa albo drugie:) Ja dodaje zawsze mięso żeby sie lepiej najeść. Zupa nagotowana na podudziach i piersi. Wiadomo co kto jadł. Jest jeszcze na jutro wiec nie muszę jutro pichcić[emoji41] Do zupy dałam mrożonki: kalafiorowa z koperkiem, jarzynowa i marchewka z groszkiem ;) Obiad idealny jak się nie ma czasu ;) Sam sie robi. Kuba zjada. Osobno nie lubi w ogóle gotowanych warzyw ale w zupie nie zje tylko brukselki ;)
Mimi Kuba w wieku Oskara jadł tylko zupe pomidorową,spagetti i paluszki rybne. Chleb z szynką bez skórki ;p Dorośnie :)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom

Mięso dobrze syci w zupie, fakt :) mi teraz za to nie przechodzi w ogóle przez gardło [emoji16] ale tak to też stosowałam ten patent :)

U mnie w domu zawsze obiad na dwa dania był [emoji4] ale że tyję od wszystkiego, to nie mogę sobie na taki lux pozwolić [emoji16]

8une3e3kck8m6mea.png
 
Rudzielec witaj [emoji4]

Mimi doskonale Cię rozumiem. Starsza córka była strasznym niejadkiem, nic nie chciała jeść. Później trochę się polepszyło, ale jadła tylko wybrane rzeczy.
Niestety jej to zostało, wielu rzeczy nie lubi, a dodatkowo nie je wcale mięsa.
Młodsza je trochę lepiej, są rzeczy których nie lubi, ale tragedii nie ma.
Czytałam, że dzieci nie jedzą warzyw, bo to dla nich nic wartościowego energetycznie. Mają małe żołądki i nie chcą się zapychać sałatą (podświadomie). Za to chętnie będą wyjadać masło z maselniczki [emoji16] I moja właśnie tak robi.

U mnie zupa jako obiad nie przejdzie. Chyba, że naprawdę jakaś konkretna np. fasolowa.
Jak Kinga była mniejsza to dla niej zawsze gotowałam zupę, zwykle na dwa dni.
Teraz u mnie z reguły na obiad tylko drugie danie, czasem dodatkowo zupa.

zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
 
Ostatnia edycja:
Witaj Rudzielec, gratuluję ciąży [emoji4]

Edysiek, pycha omlecik. U mnie dziś rano kanapki z chleba owsianego z awokado i szynką z indyka. Wczoraj po tych nieszczęsnych bagietkach już niewiele zjadłam na szczęście :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Edysiek super omlet :) Mi jeszcze nigdy nie wyszedł;) Jestem beztalencie w kwestii omletów i jajek sadzonych
Ka fajne śniadanko. Nie zadręczaj się już tą bagietką :*
Ja właśnie gotuję jajka na miękko:)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Smacznego dziewczyny! [emoji4]

Ja dopiero będę wcinać, kanapki bezszałowe [emoji6] na obiad zagadka, mąż będzie robił, więc pewnie będzie trochę mniej fit [emoji23]

Ka, czasem też nie oprę się białej bagietce... Jeszcze takiej świeżej [emoji7] problem taki, że zaraz jestem po niej głodna [emoji16]

8une3e3kck8m6mea.png
 
Do góry