reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

Mimi, nic dziwnego, że jesteś zdenerwowana. Ale mimo wszystko spróbuj wrzucić na luz [emoji9] stres wszystko psuje :( włosy niedługo się naprawią [emoji9]


Obiadowy meldunek:
Miała być faszerowana papryka, ale bardziej naszło nas na wypasiony żurek :) i nawet pół kabanoska zjadłam [emoji1]

1519397813-ed9ca0aa03993a02-aaaaaa.jpeg


8une3e3kck8m6mea.png
Mniam. Narobiłaś smaka [emoji4]

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
reklama
A można przepisik na taki żurek?

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Ależ proszę:

Na naturalnie i mocno wędzonej dobrej jakości kiełbasie i/lub kabanosach gotuję przez 30 min wywar. Wyjmuję kiełbachę, dodaję przyprawy (u mnie vegeta, pieprz i majeranek), dodaję zakwas żurkowy, ewentualnie dodaję jeszcze czosnku pokrojnego w plasterki i suszone grzyby lub po prostu pieczarki. Podgrzewam to przez jakiś kwadrans. W międzyczasie robię ziemniaczki ze smażoną cebulką oraz jajka na twardo.

Zostało mi jeszcze pół garnka [emoji1] ale z mężem lubimy sam żurek w kubkach dopijać [emoji6]

8une3e3kck8m6mea.png
 
Mimi, może jakiś regionalizm, ale u mnie na pograniczu śląska i małopolski to żurek bez grzybka to grzech [emoji23] tak jak i krupnik [emoji6]

8une3e3kck8m6mea.png
 
A ja nigdu żurku nie jadłam... Moja mama nie lubiła więc nie gotowała,tak samo jak krupniku. Ten drugi zjadłam pierwszy raz u koleżanki w wieki 23lat [emoji14]
Muszę kiedyś zrobić ;)
Kto się jutro waży? Mam stresa:/
Mimi a łykasz coś na włosy? Słyszałam że Biotebal jest dobry. Sama się do niego przymierzam bo mam prześwity :/ Na razie piję od tygodnia 2x skrzyp polny. Działa również moczopędnie.
Ka jakieś odczucia po piciu aloesu?

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki Colorado, muszę spróbować!

Zuza, ja za tydzień dopiero, bo zbiera mi się na okres (choć ciut za wcześnie...), więc nie ma co się stresować [emoji16]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja nigdu żurku nie jadłam... Moja mama nie lubiła więc nie gotowała,tak samo jak krupniku. Ten drugi zjadłam pierwszy raz u koleżanki w wieki 23lat [emoji14]
Muszę kiedyś zrobić ;)
Kto się jutro waży? Mam stresa:/
Mimi a łykasz coś na włosy? Słyszałam że Biotebal jest dobry. Sama się do niego przymierzam bo mam prześwity :/ Na razie piję od tygodnia 2x skrzyp polny. Działa również moczopędnie.
Ka jakieś odczucia po piciu aloesu?

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
Zuza żurek jest pyyyyszny [emoji7]

Miesiąc bralam biotebal A teraz kupiłam vitapil z biotyna i bambusem.
Biorę jeszcze Wit d3 Wit B i omega 3-6-9

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
reklama
Zuza, musisz koniecznie zażurkować [emoji6]

Co do włosów to tak sobie pomyślałam, że może przy androgenowych przyczynach dobry byłby mio inozytol (inofem, ovarin, myovarian itp), bo one regulują trochę pracę jajników, a one w części androgeny wytwarzają... ?

Ech, żeby w diecie ktoś tak mnie wspierał, jak mój kochany koteł przy pracy (bardzo intensywnej, jak widać po aktywności na forum[emoji23]) ... [emoji1]

1519412189-2f08c9705bc521e7-aaaaaa.jpeg


8une3e3kck8m6mea.png
 
Do góry