reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

Zuza możesz spróbować z marchewką czy batatem. I to nie chodzi o to, żeby się najadł, tylko żeby się oswajał z kawałkami jedzenia.
 
reklama
Kasiu od czego zaczęłaś przygodę z blw? Jak przeszłaś z papek do jedzenia w kawałku? Dominikowi daję czasem owoc spróbować jak ja jem i jak ugryzie dziąsłami kawałek to wypluwa...
Dziewczyny zrobiłam to kaszotto na obiad. Zastanawiam się czy nie będzie tego zbyt wiele jak zrobię do niego surówkę(kapusta kiszona, pół papryki, jabłko, cebula, marchewka, natka pietruszki, łyżka oliwy) ?

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom

Zuza potrzeba stosowania blw wyszła od Filipa:) u nas wyglądało to tak, że jak mu coś dawalam do buzi to on to wyjmowal i sam sobie jeszcze raz wkladal. A zaczęło się chyba od jajka, później ziemniaczki i tak już poszło. Teraz nawet nestle jogolino sobie wyjmuje z buzi;) No i tak naprawdę od niedawna stosujemy blw, może z dwa miesiące. Wcześniej bałam się że Filip się zakrztusi, więc stopniowo z papek przechodzilam na takie grudkowate posiłki i Filip sam zadecydowal że jest gotowy na nowe doznania :)
 
No dobra, uświadomcie laika co to jest blw[emoji16]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No dobra, uświadomcie laika co to jest blw[emoji16]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Bobas lubi wybór. Polega na tym że od samego początku rozszerzania diety dziecku daje się kawałki owoców i warzyw i dziecko samo je chwyta, bawi się, a w ostateczności je. Podaje się dziecku kilka produktów i ono wybiera co chce jeść. Na poczatku je palcami, później wprowadza się sztućce. Balaganu przy tym jest co niemiara. Ja nie stosowalam blw od samego początku, w sumie teraz też stosuje z tej metody to co mi się podoba. Głównie przepisy z tej strony, co podalam link. Pół posiłku Filip zjada ładnie z łyżeczki, a drugą połowę już zjada sam, daje mu po kawałku jedzenia na tacę przy krzeselku i sam chwyta paluszkami i wkłada do buzi.
 
Kasiu od czego zaczęłaś przygodę z blw? Jak przeszłaś z papek do jedzenia w kawałku? Dominikowi daję czasem owoc spróbować jak ja jem i jak ugryzie dziąsłami kawałek to wypluwa...
Dziewczyny zrobiłam to kaszotto na obiad. Zastanawiam się czy nie będzie tego zbyt wiele jak zrobię do niego surówkę(kapusta kiszona, pół papryki, jabłko, cebula, marchewka, natka pietruszki, łyżka oliwy) ?

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom

Surówek nigdy dość! Chyba, że to coleslaw z majonezem [emoji23]
Żyję Kochana [emoji1] tylko w niedoczasie jestem [emoji4]

Nie wiem czy taką surówkę robiłaś, ale znam ją z domu rodzinnego i mi zawsze mega smakuje: kapusta pekińska (w paseczki), marchewka (na dużych oczkach), dressing z musztardy, octu winnego i miodu. Do tego sól pieprz. Prosta i obłędna [emoji4]
Hej Kobitki, kto podejmuje że mną wyzwanie - zero cukru do Wielkanocy? [emoji3]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Dołączam!!!! [emoji16]

Ostatnio zdarzało mi się zgrzeszyć resztkami soku pseudomalinowego do herbaty [emoji33]

A kiedy w ogóle jest wielkanoc? [emoji14]
1519303777-56a5ae15e0fbf68c-aaaaaa.jpeg

Polecam :)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
[emoji7] chapłabym!
No dobra, uświadomcie laika co to jest blw[emoji16]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Hihi też do teraz nie wiedziałam co to. Ale ja mam wszystkie zadatki do bycia wyrodną matką [emoji23][emoji23]

Ja dziś nie mam czym się pochwalić, zjadłam na obiad 8 pierogów z białym serem (ciasto niestety z ziemniaków i mąki białej)... mama dała, nie umiałam się zdobyć na asertywność [emoji22]

Ale! Jutro na obiad mam w planie zrobić sobie faszerowaną paprykę, taką śliczną dziś kupiłam [emoji7]

8une3e3kck8m6mea.png
 
Ja w ogóle jakiś tydzień podjadania miałam i czas z tym skończyć [emoji16] jutro odpuszczam ważenie żeby się nie dołować [emoji3]

Czyli zaczynamy czas bez cukru do 1 kwietnia czyli do Wielkanocy [emoji16]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja w ogóle jakiś tydzień podjadania miałam i czas z tym skończyć [emoji16] jutro odpuszczam ważenie żeby się nie dołować [emoji3]

Czyli zaczynamy czas bez cukru do 1 kwietnia czyli do Wielkanocy [emoji16]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Uroczyście daję słowo - do 1 kwietnia nic słodkiego [emoji1]

Tych ruchomych świąt to ja nie ogarniam nigdy [emoji23]

Plus taki, że cera się poprawia po odstawieniu słodkiego! [emoji1]


8une3e3kck8m6mea.png
 
reklama
Ka, ja też, ja też! !! Uroczyście ślubuję zero cukru i słodyczy do świąt :) a będzie ciężko bo lekarz na kontroli powiedział że mam już jeść normalnie, a jak coś mi zaszkodzi to odstawić na chwilę. Więc pokusa jest;)

Colorado, co tam 8 pierogów :) Ja mam zamiar też dzisiaj zjeść pierogi. I też mamine;)
 
Do góry