reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

Kasia czyli dziś trochę lepiej pojadłaś:) Jak się czujesz w ogóle?
My zamawiamy z K-2 mają nieziemsko pyszną pizzę! Serio! Lepszej nie jadłam. Z innych pizzerii zawsze zostawialam ten grubszy brzeg a tutaj jest tak dobre to ciasto że nie zostawiam ani okruszka ;) Nasza ulubiona to pizza kebab.
Colorado zupa wygląda pysznie? Czego użyłaś? Pomidorów, passaty?

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mimi, dziś jestem bez apetytu, ale często tak sobie pojadam nawet :) z tym, że dodałam sobie 1 łyżeczkę śmietany 18% i 2 garści makaronu razowego :) fajnym patentem też jest dodanie i zblenderowanie ugotowanego ziemniaka. Wtedy wychodzi taki fajny krem i jest bardziej syto :)

No dziwna aptekarka :/ jak mi kefir nie pomoże jednak to pójdę po ten specyfik, przyda się zwłaszcza przed ceremonią ważenia u położnej [emoji23]

Zuza, zupa na passacie, gołym wywarze ze skrzydła indyka, do tego dodałam wcześniej podsmażoną na oliwie cebulkę z czosnkiem, zblenderowane, przyprawione solą i cukrem(ksylitolem), do tego sos worcestershire, bazylia i mrożona natka pietruszki :) nad przyprawianiem czuwał dziś mąż, bo ostatnio wszystko przesalam [emoji33]

Kasia, taaaaak młode ziemniaczki [emoji173] czekam na nie niesamowicie też :) obawiam się, że już wtedy pyrkowy zew mnie pochłonie bez reszty [emoji23]

Jajko z sosem koperkowym jadłam za dziecka też, aż zapomniałam o tym daniu [emoji1] szkoda, że bez mąki raczej nie da się go zrobić :(
Powolutku i do pełnoziarnistych dojdziesz [emoji9] fajnie, że możesz już jeść co innego, niż te kleiki :)

Na następny tydzień mam już zaplanowaną zupkę jarzynową wiosenną, bo zostało mi wywaru ze skrzydełka. Dodatkowo wpadnie jeszcze żurek, bo dopadłam ostatnio super wywędzoną swojską kiełbachę [emoji1]

Kot też dziś szczęśliwy, je sobie mięsko z tego skrzydełka. Drugi kot jest niemal wegetarianinem [emoji14]

8une3e3kck8m6mea.png
 
Co do pizzerii, to u nas jest chyba więcej niż 10 [emoji33] część sieciówki, część nie, ja akurat zdecydowanie preferuję te bardziej włoskie, w sensie na cieniutkim cieście, wypiekane w piecu, i z umiarkowaną ilością składników. No i z mozarellą, nie żółtym serem.

Jadłyście może pizzę z karczochami? [emoji173] Albo z gruszką, miodem, orzeszkami pini? :)

8une3e3kck8m6mea.png
 
Colorado ja jestem mięsożercą :) Pizza bez mięsa nie przejdzie:) u nas też mnostwo pizzerii ale gorsze niż z K-2 ;)
A zupke napewno zrobię:) A sos worcestershire kojarzy mi się z Jamie Oliver'em :)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny niedlugo Wielkanoc. Macie jakieś dietetyczne przepisy?

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zuza, ja zawsze idę w jajka na milion sposobów. Te święta akurat nie są takie złe jedzeniowo, można łatwo odchudzić potrawy. Kiedyś chyba miałam przepisy Lewandowskiej na Wielkanoc, poszukam.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zuza, mnie mąż tym sosem terroryzuje, dla mnie on jest zbędny zupełnie [emoji1]
Mięso dobrze syci przynajmniej :) ja muszę inaczej kombinować, żeby najeść się na dłużej [emoji1]

Co do świąt to u mnie nie ma zbytnio co odchudzać..no można by jedynie z majonezu zrezygnować. Ale tak to tak jak u Ka same jajka na miliard sposobów, na obiad żurek w chlebku. W sumie nic więcej u nas na święta nie ma [emoji1] za dziecka to jeszcze ten wszystkie czekoladowe zające, jajka, itp [emoji14] echh starość nie radość [emoji23]

8une3e3kck8m6mea.png
 
Dzięki Dziewczyny!
Ja zawsze szykuję Święta dla nas także.sporo tego. Sałatki, śledzie,białe kiełbasy, wędliny, jajka oczywiście też. No i babka piaskowa, marmurkowa i mazurek...
Z salatek chyba dla siebie zrobie:gotowana pierś z kurczaka, groszek, jajka na twardo, a połowę majonezu zastąpię jogurtem. Colorado tak chwaliłaś Skyr że się w końcu skusiłam i jest świetny. Śledzie robię z jogurtem więc też zjem trochę. Mam nadzieję że dam radę sie przed ciastami powstrzymać(babka marmurkowa jest moją ulubioną)
Ka, podziel się kilkoma przepisami na jajka:)

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zuza, oj tak, pojadłam. Czuję się jak rozpustnica;)

Colorado, niby można bez mąki ten sos koperkowy zrobić i zaciągnąć jogurtem czy mlekiem, tyle że będzie rzadki.
Mniam, młode ziemniaki i do tego kalafior i nic więcej nie potrzebuje. W ogóle lubię młode ziemniaki z warzywami, mięso rzadko kiedy obok nich ląduje :)

Ka, podziel się tymi przepisami:)
Ja standardowo zrobię żurek, jakaś sałatkę, jajka faszerowane, babkę i może jeszcze jedno ciastko. I tyle. Te święta są krótkie to i nie będzie kiedy tego wszystkiego zjeść.
 
reklama
Zuza, ja zawsze robię faszerowane na 3 sposoby: z pieczarkami, łososiem i szynką. Jajka gotuję na twardo, studzę przekrajam i żółtka wrzucam po równo do 3 miseczek. Do 1 dodaję podsmażone pieczarki z cebulką, do drugiej szynkę konserwową i szczypiorek a do 3 łososia wędzonego i posiekaną natkę. Do farszów dodaję sól, pieprz i majonez (w tym roku jogurt grecki [emoji16]) i faszeruję białka.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry