reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa krwi

vixxua

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Marzec 2019
Postów
71
Jakie grupy krwi mogą wywołaływac konflikt serologiczny?
Mam grupę krwi Arh- chłopak ma zrobić badania w tym tygodniu a jestem bardzo ciekawa.
Wiem że moja grupa nie jest zbyt dobra :/
 
reklama
Rozwiązanie
Jak masz Rh-, a partner ma Rh+, to wtedy jest ryzyko konfliktu i po porodzie powinnaś dostać antyglobulinę, Chociaż u mnie w szpitalu jeśli matka ma Rh-, to po porodzie sprawdzali grupę krwi dziecka. Jeśli dziecko ma Rh-, to nic nie robią, a jeśli miałoby Rh+, to wtedy matka dostaje zastrzyk.
Jakie grupy krwi mogą wywołaływac konflikt serologiczny?
Mam grupę krwi Arh- chłopak ma zrobić badania w tym tygodniu a jestem bardzo ciekawa.
Wiem że moja grupa nie jest zbyt dobra :/
Grupa jak grupa. Rh masz ujemne więc jeśli chłopak na dodatnie macie niezgodność i możliwość konfliktu. Po porodzie czy poronieniu (zwłaszcza poznym) powinnaś dostać immunoglobuline anty rh by zabezpieczyć kolejną ciążę. W zasadzie podają ja zazwyczaj bez badania grupy ojca tak profilaktycznie każdej matce z rh- ale różnie bywa.
 
Jak masz Rh-, a partner ma Rh+, to wtedy jest ryzyko konfliktu i po porodzie powinnaś dostać antyglobulinę, Chociaż u mnie w szpitalu jeśli matka ma Rh-, to po porodzie sprawdzali grupę krwi dziecka. Jeśli dziecko ma Rh-, to nic nie robią, a jeśli miałoby Rh+, to wtedy matka dostaje zastrzyk.
 
Rozwiązanie
Do góry