reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różne wyniki rh

Tak dwa wyniki niepotwierdzone są jednym wynikiem potwierdzonym pod warunkiem, że masz na obu podane dane oraz PESEL datę godzinę pobrania i pochodzą z dwóch innych terminów.
Grupa krwi jest czymś co się nie zmienia mógłby być taki wyjątek gdybyś była po przeszczepieniu szpiku kostnego. Obstawiam na jakiś błąd oznaczenia w laboratorium zrobiłabym jeszcze jedno badanie w innym miejscu pokazując dwa wyniki bo z grupą krwi nie ma żartów w sytuacji ewentualnego toczenia musisz mieć prawidłowe oznaczenie w przeciwnym razie podając Ci błędną grupę może dojść do śmierci.
Na obu jest data, godzina, pesel, jeden jest z października, drugi z 9.07. Jak zrobię w poniedziałek to już wiadomo będzie kolejna inna data.

Słyszałam różne opinie, że musi być zrobione badanie od razu z potwierdzeniem, a spotkałam się też z opinią, że wystarczą dwa takie same niepotwierdzone z różnych badań/terminow/labów
 
reklama
Na obu jest data, godzina, pesel, jeden jest z października, drugi z 9.07. Jak zrobię w poniedziałek to już wiadomo będzie kolejna inna data.

Słyszałam różne opinie, że musi być zrobione badanie od razu z potwierdzeniem, a spotkałam się też z opinią, że wystarczą dwa takie same niepotwierdzone z różnych badań/terminow/labów
Ale na potwierdzonym badaniu masz napisane, ze wynik jest potwierdzony.
 
Na obu jest data, godzina, pesel, jeden jest z października, drugi z 9.07. Jak zrobię w poniedziałek to już wiadomo będzie kolejna inna data.

Słyszałam różne opinie, że musi być zrobione badanie od razu z potwierdzeniem, a spotkałam się też z opinią, że
Wystarczą dwa takie same niepotwierdzone z różnych badań/terminow/labów
Tak jest to zgodne dwa wyniki niepotwierdzone są jednym potwierdzonym jeśli ktoś odmówiłby w takiej sytuacji byłoby to bezprawne. Najważniejsze aby wyjaśniła się sytuacja co do poprawności grupy bo jak dla mnie gdzieś został wykonany błąd.
 
Wystarczą dwa takie same niepotwierdzone z różnych badań/terminow/labów
Tak jest to zgodne dwa wyniki niepotwierdzone są jednym potwierdzonym jeśli ktoś odmówiłby w takiej sytuacji byłoby to bezprawne. Najważniejsze aby wyjaśniła się sytuacja co do poprawności grupy bo jak dla mnie gdzieś został wykonany błąd.
Dzięki za konkretną odpowiedź :)

Nie orientujesz się może jakie są DOKŁADNE ramy czasowe w których można podać zastrzyk refundowany? To jest do 30tc czyli 29+6 czy 30+6? Tygodnie ciąży są różnie liczone i nie ukrywam że ten dodatkowy tydzień byłby dla mnie zbawienny.
 
Wystarczą dwa takie same niepotwierdzone z różnych badań/terminow/labów
Tak jest to zgodne dwa wyniki niepotwierdzone są jednym potwierdzonym jeśli ktoś odmówiłby w takiej sytuacji byłoby to bezprawne. Najważniejsze aby wyjaśniła się sytuacja co do poprawności grupy bo jak dla mnie gdzieś został wykonany błąd.
A mozesz podać podstawę tej bezprawnej odmowy?
 
A mozesz podać podstawę tej bezprawnej odmowy?
Niestety trzeba byłoby szukać jednak jestem pewna, że jest to bezprawne wiem to z kursu krwiodawstwa 🙂 Dwa wyniki niepotwierdzone pochodzące z dwóch różnych pobrań, oba są niepotwierdzone, mogące się również różnić labolatoria to nie ma znaczenia najważniejsze aby były na nich poprawne dane łącznie z peselem. Kładąc pacjenta do szpitala który ma 1 oznaczenie grupy krwi nigdy nie były pobierane kolejne dwa, a dodatkowo jedno po to aby uzyskać drugi wynik i potwierdzić ją.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za konkretną odpowiedź :)

Nie orientujesz się może jakie są DOKŁADNE ramy czasowe w których można podać zastrzyk refundowany? To jest do 30tc czyli 29+6 czy 30+6? Tygodnie ciąży są różnie liczone i nie ukrywam że ten dodatkowy tydzień byłby dla mnie zbawienny.
Najlepiej podać go do 30. Wiem, że z obliczeń miałam mieć podany równo w 30t 1 dzień ale lekarz zmienił datę na 28 chciał aby było zrobione to wcześniej. Prawdę mówiąc nigdy się tym nie interesowałam więc nie chciałabym wprowadzić Cię w błąd. Zadzwoń może do przychodni tam położna powinna bez problemu udzielić Ci informacji.
 
Z tego co piszą w necie - słaba ekspresja D jest uznawana za wynik rH+.
Zatem jeden z labow wpisal nieco inaczej, co nie zmienia faktu, że oba wyniki są dodatnie.
Nie potrzebujesz immunoglobuliny.
 
Czy fakt że jestem po kursie krwiodawstwa wystarczy aby uwierzyć w to co pisze? 🙂 Dwa wyniki niepotwierdzone pochodzące z dwóch różnych pobrań, oba są niepotwierdzone, mogące się również różnić labolatoria to nie ma znaczenia najważniejsze aby były na nich poprawne dane łącznie z peselem. Kładąc pacjenta do szpitala który ma 1 oznaczenie grupy krwi nigdy nie były pobierane kolejne dwa, a dodatkowo jedno po to aby uzyskać drugi wynik i potwierdzić ją.
Ale ja nie pytam ze złosliwosci, tylko zeby mieć podstawę 🤷‍♀️
Wiec nie, nie wystarczy, bo mnie w szpitalu takich wynikow nigdy nie uznawali, a mam z 5 roznych świstkow z grupa krwi i za kazdym razem mowili, ze na wyniku musi byc oznaczone, ze jest potwierdzona.
 
reklama
Ale ja nie pytam ze złosliwosci, tylko zeby mieć podstawę 🤷‍♀️
Wiec nie, nie wystarczy, bo mnie w szpitalu takich wynikow nigdy nie uznawali, a mam z 5 roznych świstkow z grupa krwi i za kazdym razem mowili, ze na wyniku musi byc oznaczone, ze jest potwierdzona.
Ale to jest nie prawda zwyczajny brak wiedzy personelu, nie mieli żadnego prawa ani podstaw aby Ci nie przyjąć. Sama mam niezależne dwa wyniki bez potwierdzenia nigdy z tym nie miałam problemów. Na podstawie 2 różnych grup niepotwierdzonych może zostać wyrobiona krew karta więc to jakieś nieporozumienie, że kazano Ci po raz enty wykonywać badanie 🤷
Chyba że było to dawno bo jak się nie myślę to zmieniły się zasady około 2020 roku i początkowo było z tym całkiem sporo zamieszania.
 
Do góry