reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2014

Hello dziewczęta!

enigma - dzięki :) to całkiem nieświadomie wprowadzam ten łatwy plan, bo Anka trzyma taki cykl około 2,5 h. Podobnie było z Julką. Dzisiaj męża mego osobistego zagięłam, gdy nie wiedział, o co jej chodzi skoro najedzona i przewinięta. A ona była zwyczajnie zmęczona - dwie minuty bujania i spała :) Ale fajne spotkanie ci się szykuje :)

różyczkowa - nawet mi nie mów, że jest nowy katalog, bo zaraz się rzucę ;) Dzisiejsza nocka już podobna do standardu czyli pobudka o 2 - udało się ją nawet do piersi przystawić, pocycała, zasnęła i o piątej druga pobudka. Tu juz bez butli się nie obeszło. Ale się rozruszał. Nasza na razie jest na etapie kręcenia się wokół własnej osi, ale już sobie czasem grzechotkę przytrzyma i pomajda nią.

eff_k - ja też małej nic nie kupuję tylko ma grzechotki po starszej. Zresztą już raz z Julką odkładałyśmy te zabawki którymi się nie bawi, z oporami, bo z oporami, ale parę odłożyła ;) Nasza lalkę bobasa wielbi, nosi tak jak ja noszę Anię, udaje że karmi z cycusia, wozi w wózku, no cudo :)

Ja ubranka z netu to przede wszystkim w endo kupuje, jakoś lubię tę firmę. Poluję na wyprzedaże i promocje, darmowe dostawy itp. Julka prawie cała w Endo ubrana ;) Choć ze smykiem mam same dobre doświadczenia też - kurtkę narciarską Julce kupowałam, jakieś kiecki itp.

A dzisiaj starsza dała czadu. Miałyśmy jechać do groty solnej trochę się poinhalować, ale tak wariowała, że zaczęłam grozić, że jak nie zacznie się słuchać to dzisiaj nie pojedziemy. Jako, że dalej wszystko na przekór to musiałam przełożyć na jutro. Oj była mała histeria, mnie się serce też trochę krajało, ale konsekwencja musi być. Buntuje się strasznie, zbójuje w żłobku, nie słucha się, ech...
Za to z Anką próbowałyśmy karmić się z sondą, ale na razie kiepsko nam to idzie. Chyba znowu będę musiała po doradczynie dzwonić, by nam pomogła.
No nic. Miłego wieczoru i niedzieli życzę !
 
reklama
Witam!
U nas znów dziś pobudka o 5.35, cóż za prezycja:sorry:Zasnął o 20, o 1.30 mleko. Teraz cały dom śpi, Mały zalicza pierwszą drzemkę a ja kawkuję:tak:
Co do ubranek sporo kupuję w reserved,pewnie dlatego, że mam pod nosem, zresztą podobają mi się ich wzory. Lubię też h&m, next i gap. Też głównie przez internet kupuję. W smyku też czasem, też mieliśmy kurtkę narciarską cool club, poza tym,że się suwak szubko popsuł była spoko.
Mały też ma multum zabawek po bracie i poza jakimś drobiazgiem na Mikołajki i Gwiazdkę nic jeszcze nie kupowałam:tak:Sporo dostał też w ramach prezentu jak się urodził, w tym fajną grzechotkę oball:tak:Dopiero teraz zamówiłam mu takie grzechotki-skarpetki bo pani na rehab.polecała, że tak fajnie stymulują, a takich po starszym nie miałam, akurat była promocja to wzięłam;-)
effk pomysłowa jesteś z tą gumką;-):tak:A jaki rozmiar tych czapeczek wzięłaś bo myślę, że może bym zamówiła, ale nie chce zaliczyć wtopy?
enigma pewnie spotkanie było super:-)
lazy oby dziś już wyjazd do groty się zrealizował:tak:Znamy to, oj znamy jak wszystko jest na nie:sorry:Z tą może różnicą, że mój synek się raczej nie awanturuje tylko zalicza focha, obraża się i zamyka w swoim pokoju:sorry:Mówi wtedy "no dobra, jak tak to ja wychodzę":sorry:Także tak...Co do Ankowego karmienia dalej kciuki trzymam,może potrzeba jej czasu:tak:

Pozdrawiam ciepło i miłej niedzieli życzę:tak:
 
Cześć mamusie!
Dam Wam znać jak ubranko ze Smyka. Ja dużo kupuję ze Smyka, właśnie z wyprzedaży, z reguły jest OK. W ogóle wszystko kupuję przez internet, cała niemal wyprawka była kupiona w ten sposób. Od 7 miesiąca ciąży własciwie już nigdzie nie wychodziłam, a wcześniej też nie za bardzo, źle się czułam i ten pęcherz...zanim dojechałam już musiałam wracać. Bardzo się cieszę, że i H&M teraz sprzedaje przez internet.

Czy to jakiś ważny punkt rozwojowy jak dziecko chwyta za swoje stópki? Mój już od jakiegoś czasu interesuje się stópkami przy przewijaniu. Próbuje siadać, pręży się, napina.Natomiast nie umie w pozycji na brzuszku wyprostować rączek i tak się podpierać. A lekarka , jak miał 3,5 miesiąca mówiła , że powinien. Neurolog natomiast zupełnie się nie czepiał. Wasze dzidzie to potrafią?

Z karmieniem - na razie jest marchewka, ziemniak i jabłuszko. Następne będą zupki jarzynowe i gruszka. Wiecie co, miałam marchewkę Gerbera i Hipp, obie smaczne, Hipp wg mnie lepsza w smaku. A dzisiaj otworzyłam Bobovitę, taką w tubce po 4 mż i jest zupełnie inna, wodnista i niedobra w smaku. I która jest lepsza - ta niedobra, bo smakuje jak marchewka czy tamte słodkie marchewki, idealnie kremowe. Pewnie synkowi będą smakowały bardziej tamte, ale czy to nie przekłamanie smaków?

Widzicie, każdy coś innego mówi. Mi położne mówiły, żeby pupcię smarować za każdym razem. To już sama nie wiem...

Macie jakieś fajne zabawki godne polecenia? Które Wasze dzieci uwielbiają?

I jeszcze pytanie, gdzie kupić czapkę na teraz z nausznikami, wiązaną? No nie mogę znależć.
 
Ostatnia edycja:
Aaaaaaa! Mamy ząb!Miała wyjść lewa a jest prawa (dolna jedynka)!:tak::-D:happy:

malgonia
miałam marchewkę z bobovity, ale tę w słoiczku, była normalna, nie wiem jak ta w tubce...Zresztą co do marchewki w ogóle to miałam tylko tę bobovity słoiczkową. Dałam ten słoiczek na 3 razy i potem już kupowałam jakieś kilkuskładnikowe obiadki,tzn najpierw marchewka z ziemniakiem potem dynia z ziemniakiem itd
Co do leżenia na brzuszku to mój synek podpiera się na przedramionach, na wyprostowanych rękach może z dwa razy się podparł, czasem robi też tak, że jednak wyprostowana, druga zgięta.
A w jeśli chodzi o zabawki to u nas hitem jest mata,karuzelka już mniej, lubi takie materiałowe książeczki, gryzaki i grzechotki, ale takie proste, które łatwo złapać.Lubi też muzyczkę z konika morskiego z fp i szczeniaczka uczniaczka, którego ma po starszym bracie.

edit: co do czapeczki, też mam ten problem...Taką czapeczkę to najlepiej mierzyć. Mi się nie raz trafiło przy starszym, że miała krzywo wszyte te nauszniki albo nie w tym miejscu co trzeba i wcale one uszu nie zakrywały...Po starszym mam bardzo fajną taką na teraz z firmy Besta linia mino
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Różyczkowa, gratullujemy pierwszego zębola :) u nas poza ogromem śliny objawów ząbkowania brak.

Co do czapek to zamawiałam właśnie z myslą o wiośnie/jesieni, wziełam rozmiar 40/42 bo tak jakoś wydedukowałam, że skoro przy urodzeniu miał 33cm to gdzie tam do 40, a jak przyszły to się zdziwiłam mocno, naciagnełąm na łepetynkę a czapy akurat ...a to byl luty czyli miał 2miesiące :/ czapeczki fajne, takie delikatne ale wg. tabeli smykowej powinnam byla brać rozmiar 48/50. Po starszej mam jedną taką: żólto-bialą, ale ona jest fatalna bo ciągle się przekręca jakoś, ale ostatnio dostałam od bratowej po jej synku torbę rzeczy w tym 3 czapeczki wiosna-lato, więc się wyluzowałam w poszukiwaniach. Czapki przymierzyłam i sa super, 2 z Broel'a w stylu: wiązane z uszkami i daszkiem. A moja kumpela swojemu 3-latkowi uszyła 2 superczapki na wiosne z nogawek od spodni dresowych dla dorosłych które kupiła w lumpie za złotówkę. Obcieła u dołu na wysokość czapki złożyła górę w rogatywkę i zaszyła, z przodu trzepneła naszywkę z samochodzikiem i wyszły super! :)
 
Ostatnia edycja:
Hej. U nas coraz gorzej. Mamy zapalenie oskrzeli a co gorsza zarazilam sie od malego i tez mam zapalenie oskrzeli. Antybiotyki i neubulizacje..
Pozdrawiam
 
majka zdrówka dla Was!
enigma jak tam po spotkaniu i jak dzierganie idzie?:tak:
lazy była doradca u Was ponownie czy jednak nie?
effk dzięki za info o czapkach, u nas obwód główki po urodzeniu był 37cm, a na ostatniej wizycie szczepiennej tydzień temu 44cm, więc chyba musiałabym wziąć w ogóle większe ale tak myślę, że chyba oblecimy na tych po starszaku:tak:

Ja wczoraj założyłam Młodemu pajaca rozm. 74 i jest akuratny, w sam raz na teraz. Znowu muszę zrobić porządki w jego ubraniach i poodkładać te za małe:tak:Ostatnio odkładał rozm. 62, teraz czas na 68:tak:
Miłego popołudnia!
 
Witajcie!

Udało nam się w niedzielę wyskoczyć z Julką do groty solnej. Fajny był taki wypad we dwie. dwie godzinki tylko dla nas. Julce bardzo się podobało. Musimy to jeszcze powtórzyć. Co ciekawe spotkałam tam mamę z też trzymiesięcznym dzieckiem, wiec nie dało się nie myśleć o Anulce ;) A Anka w tym czasie dawała mocno w kość tacie - niestety jest to egzemplarz wysoce matkolubny. Dochodzi do tego, że nawet na spacerze, gdy tatusiek pcha wózek to dzieć marudzi, o usypianiu na drzemkę nie ma co mówić.
Aaa i proszę o kciuki - jutro szczepienie małej :)

różyczkowa - o grzechotki-skarpetki, zapomniałam o takim ustrojstwie, też pamiętam jak nam rehabilitantka polecała Julce. Gratulacje ząbka :) Doradcy nie było, nie miała kiedy zadzwonić, poprosiłam męża, by jeden dzień został w domu i pomógł mi z tymi rurkami, jak nie wyjdzie zadzwonię po doradcę. My na razie powoli wbijamy się w 68 ;)

malgonia - aż sprawdziłam w mądrej książce - nie musi się jeszcze na wyprostowanych rękach podpierać. Co do marchewek - sprawdź składy, bo może coś gdzieś dodane. A ja myślę - im smaków więcej tym lepiej, więc spoko :) Co do czap[ki to chłop dzisiaj kupił w takim większym sklepie dziecięcym. Co do zabawek, to nasza najbardziej lubi moje ręce ;)

majka - zdrówka! Oby wam nebulizacje i antybol pomogły!
 
Dzień dobry!
Coś ciszej tu ostatnio:sorry2:
lazy powodzonka na szczepieniu:tak:No i daj znać co tam ciekawego na wizycie. Fajnie, że byłyście z Julką na małym babskim wypadzie, taki czas tylko dla Was jest bardzo ważny, a i do tego bardzo zdrowo go spędziłyście to już w ogóle świetnie:tak:

Ja miałam dziś ciekawą noc bo starszy przeżywał jakąś bajkę i w konsekwencji spaliśmy wszyscy razem:sorry2:Śmiesznie tylko rano było jak bracie odstawiali przytulaski:tak:
Pozdrówki!
 
reklama
Majka szybkiego powrotu do zdrowia życzę

Eff k z czapeczkami to wogóle masakra mój mały wyrósł z czapeczki 36/38 więc kupiłam 40/42 i ta jest sporo za dużo więc kombinuje żeby ją trochę zmniejszyć

Lazy a ja myślałam że mój mały jest matkolubny ale jemu wystarczy że ma mnie w zasięgu wzroku

A u nas zmiana po kąpieli Szymuś zasypia bez problemu ale jak budzi się w nocy na karmienie koło 2-3 jest wyspany i zasypia po długim marudzeniu z nami w łóżku a już myślałam że udało mi się nauczyć go spać w łóżeczku
 
Do góry