reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

reklama
kota- to sie nazywa próżność na maxa ;-)ale faktycznie piękna kobitka z Ciebie i ciuszki z klasą...Jak są cieplejsze dni to na pajacyka nie zakładam już dresu
Mła- moja w nocy śpi na płaskim a w dzień na mojej poduszce która raczej jest płaska
 
czytuję was ale weny mi jakoś brak do pisania
Dorator mój Ozi też jeszcze nie szczepiony zdrówka dla dzieciaków
UDANYCH CHRZCIN ŻYCZĘ wszystkim wyprawiającym tą uroczystość jutro
Kota blog super styl też modna z ciebie mama:-)
Mła u nas było podobnie tylko my zamiast poduszki klin mieliśmy kocyk pod materacem pod głową i efekt był że mały wiercił się i zsuwał więc od tygodnia śpi na płaskiej podusi od pościeli jest ok
 
Hej wieczorkiem:-)
Myśmy wrócili od znajomych, dziewczynki obie śpią..ja jednym okiem na TV, drugim nadrabiam BB;-)
Kota - blog fantastyczny..no bo i modelka na nim pierwsza klasa!!Gratuluję:-);-) Kto Ci cyka foteczki? Twój M.?:-)
Mła, nasza już od jakiegoś czasu śpi na płaskiej podusi..ale też wierci się niemiłosiernie;-)
A gdzie wcięło Ankubator?
 
Dziewczyny pytanie - do czego służy na chrzcie tzw szatka w kształcie chusteczki? Jestem osobą niewierzącą a mój mąż tak i nie bardzo wiem do czego to służy i co się z tym robi podczas chrztu?
 
Dobry wieczór!
Mamcia niestety Ci nie pomogę.

Dziewczynki powodzenia na chrzcie!
My juz po imieninach, chciałabym zeby synek poszedł juz spać ale nic z tego. M w pracy więc mnie czeka samotny wieczór :-(

Oby jutro pogoda dopisała to się z mama na giełdę wybiore

A do Nysy mam ok 180km
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie. Co pod głową w łóżeczku mają Wasze dzieciaczki? U nas jest poduszka klin (oczywiście w poszewce, a na to jeszcze codziennie świeża pieluszka flanelowa), ale ostatnio Emilcia jest dużo ruchliwsza i często we śnie przesuwa się na ukos w dół i w efekcie główka jest poniżej poduszki. Mam wrażenie, że robi to celowo... Może już czas na zwykłą poduszkę?

Kota, wszyscy chwalą bloga, a ja nie natknęłam się na link... ;)


Ja nie ukladam na podusi,bo nie chce:)
A dziecko moze spac na plaskim i nic mu od tego nie bedzie,ja jestem za plaskim.

Ja jak mialam klin to Mloda mi zjezdzala i stwierdzilam ze lepiej bedzie na plasko..

Mimozami straszna tragedia:(
 
dziękuję Wam za tyle miłych słów :**
Maxwell, cyka mi ten, kogo mam pod ręką, M., moja mama lub siostra :)

dziewczyny nie wiem, czy temat sie pojawil, ale czy myslilalyscie juz o spacerowkach dla maluchów? ja wiem ze napenwo nie bede chciala jezdzic ciagle moim obecnym wozkiem ze wzgledu na wage i bede chciala kupic spacerowke. Tylko nie wiem jakie sie sparwdzaja, a nie chciala bym tez ywdac Bog wie ile....

ja też chętnie kupiłabym lżejszą spacerówkę, ale wątpię, że to się u nas uda.. w każdym razie przy kolejnym dziecku zwrócę większą uwagę na wagę wózka, mam nadzieję, że uda się nam niedługo sprzedać ten czołg :-D

Dziewczyny pytanie - do czego służy na chrzcie tzw szatka w kształcie chusteczki? Jestem osobą niewierzącą a mój mąż tak i nie bardzo wiem do czego to służy i co się z tym robi podczas chrztu?

pomimo tego, że my już po chrzcie, ja nadal nie wiem, podczas uroczystości tylko na chwilę chrzestna kładła szatkę na Kubę, wydaje mi się, że to raczej pamiątka, jeśli się mylę, niech ktoś mądrzejszy w tej kwestii mnie doinformuje.
 
kota co do planowanego rodzeństwa, to też tak planujemy zacząć starania identycznie jak Wy :) a jak tam domek? instalacje gotowe? :)

Aniela śpi bez poduszki, tylko tak jak Mła kładę pod główkę pieluszkę.

nikuss ja jak kupowałam wózek, to patrzyłam głównie nas to, żeby spacerówka była fajna. Nie jest też lekka przez pompowane koła, ale tam gdzie bedziemy mieszkac przydadza sie bardzo. Moja koleżanka kupiła sobie Maclarena. Bardzo lekki i składa się na bardzo mały, ale tani nie jest. Może mozna znalezc uzywany w dobrym stanie i fajnej cenie.

asko moja nienawidzi lezec na brzuchu... a czy nie bedzie musiala dowiemy sie w poniedzialek, bo mamy usg kontrolne :)
 
reklama
Mamcia, szatka symolizuje czystość, obmycie z grzechu. W odpowiednim momencie podczas chrztu kładzie się ją na piersiach dziecka (lub na śpiworku czy beciku, jeśli jest w nim).

Szatka nie musi mieć kształtu chusteczki. Są też szatki w kształce tzw. koszulki. Na pewno na allegro znajdziesz tego mnóstwo, żeby obejrzeć. W moim regionie zwyczajowo kupuje ją chrzestna i to ona zakłąda ją na dziecko (w momencie wskazanym przez księdza).
 
Ostatnia edycja:
Do góry