reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

a jeszcze mi się przypomniało, czy na spacery dalej ubieracie dzieciaczki w tyle samo warstw, co zimą?
ja od kilku tygodni zakładam Kubie bodziaka z krótkim rękawkiem, na to drugiego z długim rękawem, welurkowe spodenki i grube skarpetki, tak go pakuję do kombinezonika, czapa na główkę, główka w kaptur, w wózku mały nadal leży na grubym pledziku z owczej wełny, przykrywam go polarkowym kocykiem, zapinam ochraniacz z wózka i heja.

Freiya :*


no i ja poważnie zaczynam myśleć o tym, że może pod koniec roku albo na początku przyszłego fajnie by było zacząć majstrować rodzeństwo dla Kubina ;)
 
reklama
Ja na dwór ubieram body z krótkim rekawem, bluzkę z długim (albo odwrotnie), rajtki, spodenki, ciepły kombinezonik z kapturem i czapka. W wózku jest kocyk i taka torba na niemowlaka. Jak były mrozy to pod kombinezon zakładałam jeszcze bluze z polaru.
 
INKA ja byłam z małym najpierw u chirurga a on nas na usg wysłał.
Ale pamiętam, że prawie 3 lata temu Amelkę tylko chirurg oglądał i nawet na kontrol nie miałyśmy przyjechać.

PHELANIA a nie ma kto z małym zostać??? Jak do pracy wrócisz. Ja chyba od lata będę musiała zacząć pracy szukać ale mi mama z małym będzie siedziała a Melcia do przedszkola wtedy na dłużej i moja siostra po szkole będzie ją odbierała.

ASKO wiesz u mojej Amelki też bym mega problem z braniem leków, było dawanie na chama, odruch wymiotny i wypluwanie. Ale w końcu przy którejś chorobie jakoś od stycznia tego roku zaczełam jej strzykawką podawać leki i sama sobie wstrzykiwała na początku i było już ok, chyba musiała do tego dorosnąć.

MIMOZAMI przykre bardzo co spotkało koleżankę,
[*] dla kolegi. Świat jest niesprawiedliwy, biedne dzieciątko bez taty będzie się chować.

INKA a Nysa daleko od Ciebie??

Ja chwilę odpoczywam, bo od rana coś, przygotowania do chrzcin.
Mieliśmy na mszę na sumę na 12 jutro jechać z dziećmi i wtedy u nas jest chrzest. Ale w związku, że mały znowu się przeziębił byłam dziś u księdza i załatwiłam, że my z chrzestnymi na 8.30 idziemy na mszę, potem z małym na zdjęcia zamówione jeż dawno na 10.30 i na 11.40 mamy przyjechać z małym jeszcze raz do kościoła to ksiądz szybko go ochrzci i uciekamy do domku. Bidulek mój tylko choruje.
Na 13 kwietnia do alergologa zapisałam małego.

A zaraz mama mi upiecze biszkopt i potem torcik dla Amelki będę stroić, tort będzie z Hello Kitty.

He he Melcia pomaga babci ciasto robić
eek.gif
a raczej przeszkadza.

Suwaczek oszukuje. Bo urodzinki Meli jutro wypadają a on już dziś 3 lata wskazuje.

Dostała Pita od mojego byłego pracodawcy, ale oczywiście nie obyło się bez telefonu do niego i to ja musiałam sie po to pofatygować a nie on mi pocztą wysłał. Dobrze, że to był już ostatni mój kontakt z tym Idiotą.
 
Dorotar- niestety nie ma kto sie zajac malym, M rodzice nie żyja,moja mama w Stanach od kilkunastu lat nie zamierza tu przyjechac,a moj Tata ma nie poukładne w głowie ,i boje sie mu dac dziecko...Zadnych Babc dziadków nie mamy, do złobka prywatnego dac malego -nie stac nas...i tak to wyglada..
Kota- Blog sssuper!!!Jesli chodzi o ubranko to ja zakładam body z krótkim rekawkiem na to bluza,na stópki rajstopki i spodnie,kombinezon z polarka zamiast przykrywac kocykiem kłade go do spiworka z polarku i na spacerek:tak:Niedługo ma byc 15 na plusie i zamiast kombinezonu bede zakladac malemu kurteczke na polarku.(a'la wiatrówke)
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie. Co pod głową w łóżeczku mają Wasze dzieciaczki? U nas jest poduszka klin (oczywiście w poszewce, a na to jeszcze codziennie świeża pieluszka flanelowa), ale ostatnio Emilcia jest dużo ruchliwsza i często we śnie przesuwa się na ukos w dół i w efekcie główka jest poniżej poduszki. Mam wrażenie, że robi to celowo... Może już czas na zwykłą poduszkę?

Kota, wszyscy chwalą bloga, a ja nie natknęłam się na link... ;)
 
Mła, u nas Kuba leży już na samym materacyku, w pierwszych tygodniach życia dużo ulewał i spał na klinie, z wygody zostawiliśmy klin, choć już przestał ulewać, ale odkąd zaczął się wiercić przez sen, zdarzyło się, że budził się leżąc niemal w poprzek łóżeczka, jakby się we śnie skulał jakoś z tego klina, bałam się, że uderzy główką w szczebelki i teraz śpi bez żadnych poduszek, tylko na flanelowej pieluszce, i przy buźce ma pieluszkę tetrową, on lubi się policzkiem przytulać do czegokolwiek przed snem, pieluszka świetnie zdaje egzamin, ale jest tak zrolowana, żeby sobie jej nie mógł na twarz zarzucić. Podobno takie maluchy nie powinny jeszcze spać na poduszkach, a może się mylę..
a co do bloga, to tutaj jest link: kota behemota
 
nasza ma mala podusie, ale kładziemy ja na ta poduszke od plecków, takze zadnego skrzywienia nie ma. Tez czasami sie sturla, ale nie czetso:)
 
Kota, już nie raz pisałam, że śliczna z Ciebie kobieta i utwierdziłam się w tym przeglądając bloga :) Bardzo podoba mi się biały płaszczyk i jak w życiu bym nie pomyślała o takim dla siebie, tak zmieniam zdanie :) I kolory szala z ostatnich zdjęć też są świetne!
 
Bartek śpi na poduszce takiej do łóżeczka,ona jest praktycznie płaska. Jest juz na tyle duzy,że nie boję się, że się przydusi, ładnie główkę podnosi i się przekręca jak mu niewygodnie;-) No i też śpi z pieluszką.
 
reklama
dziewczyny nie wiem, czy temat sie pojawil, ale czy myslilalyscie juz o spacerowkach dla maluchów? ja wiem ze napenwo nie bede chciala jezdzic ciagle moim obecnym wozkiem ze wzgledu na wage i bede chciala kupic spacerowke. Tylko nie wiem jakie sie sparwdzaja, a nie chciala bym tez ywdac Bog wie ile....
 
Do góry