reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

żabcia to normalne, moja też mniej kopie ale podnosi się brzuszek jak zasadzi kopniaka, więcej się wierci, rusza rączkami i nóżkami które lepiej wyczuwam i pupe wypina:-D nie martw się bo nie masz czym, im mniej miejsca tym słabsze ruchy dziecka im bliżej porodu tym jeszcze mniej podobno się dziecko czuje;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
dorciu nie tyle mniej co inaczej, wiadomo brak miejsca dzidzi doskwiera, i nei ma juz pola manewru poza tym moze sie juz powoli szykowac do zejscia do kanalu rodnego wiec tymbardziej te ruchy sa mniej odczuwalne, stad lekarze mowia zeby obserwowac aktywnosc dzidzi i liczyc ruchy w godz, ktorej najbardziej dzidzia bryka.:) Ja Kamila czulam bardzo intensywnie az do samego konca...choc nie urkywam ze bardziej o jego obecnosci przypominala mi jego czkawka niz jego wygibasy:)
 
asko u mnie podobnie jest jak u ciebie w pierwszej ciąży, mała ma czasem trzy razy na dzień czkawkę ale dziennie ją czuję i prawie non stop chyba za aktywna jest ale dla mnie lepiej bo wiem, że moje maleństwo żyje:)
 
Hejka!

Ja ruchy swojej Kruszyny czuje doskonale. Biej Mnie bo żebrach jak diabli :) W nocy nie ma mowy o jakim kolwiek leżeniu na boczku przez peirwsze 2-3h bo dostaje kuksańce w boki :)

A tak poza tym troszke się przeziębiłam -od trzech dni jestem na miodku, cytrynie i czosnku i czekam na efekty.
Dziś odbyłam wizytę u lekarza - u Małęj wszystko ok tylko u Mnie troszkę za dużo wydzieliny i Gynalgin dostałam. Ale poza tym jest ok.
Jutro musze się zapisac na USG 28-32 tc.

Śpijcie spokojnie Miłe Panie !!! :)
 
Ja jeszcze o praniu ciuszków to nawet nie myślę... mam tyle pracy ostatnio, że ledwo wyrabiam. Żal mam do Tz , że nie pomaga mi nic w kwestii maluszka- zero rozmowy, pomocy w zakupach ehh.
Byłam dziś zobaczyć oddział położniczy i salę porodową i tylko wyszłam z lekka spanikowana....sala porodowa jak z przed pół wieku, zero intymności , okropnie. Prysznic na korytarzu kawał drogi dalej , więc jakoś średnio sobie wyobrazam te ciepłe kąpiele w czasie porodu , które mają zmniejszyć ból...w ogóle mam wrazenie , że ta gadka w szkole rodzenia będzie się miała nijak do rzeczywistości. Potem leżenie na sali 4 osobowej - ja się kompletnie nie nadaję do takich rzeczy - kobity z cycami na wierzchu i jeszcze odwiedzający....ale mnie czarne myśli dopadły :(
 
żabcia nic nie mów o prasowaniu bo dopiero mnie to czeka
jesli chodzi o ruchy to róznie po 22 mały bryka jak szalony a w dzien głównie spi
aaa i Kuba kopie mnie głównie w okolicy jajników: i pecherza wrrr

Asko tak bedzie u nas synek Kubuś :), przyznam , że spodziewałam się, że bedzie Maja
a znikam bo pracuje niestety do tego dwójka dzieci i ciaza - brak czasu :(
co do kołyski to mialam takie same obawy jak Martynka sie urodziła, ale nie ma sie co bać, kołyska jest mega stabilna i dziecko wchodzi na ta "póleczke" pod spodem i Milenka wyciagała Martynce smocek a miała roczek i 20 dni po urodzeniu siostry

To Kamilek narozrabiał :szok::szok::szok:
a urzadzanie domku super sprawa tez mi sie marzy
Dorcia Gratuluje własności mieszkania :)

Milva oj strasznie rozumiem Twoje podejscie do tematu- ja z tego powodu wybrałam prywatny szpital refundowany tzn , że nie płace za poród, ale warunki rewelacja, nie masz mozliwosci u siebie czegos takiego znaleźć?

Dobranoc grudniówki
ja mam jutro sesje ciązowa z fotografem :p strasznie sie ciesze
 
Dorcia super że mieszkanie już jest Wasze;)

Nereida gratuluje udanej wizyty i dużo zdrówka życzę mam nadzieje że przeziębienie szybko minie

Inka super że pokoik dla Aleksego już wyremontowany, najgorsza robota za Wami teraz już tylko sama przyjemność-urządzanie:tak:

Majeczka ciesze się że wszystko z Wami w porządku ale uwarzaj na siebie Nastazja ty też, a co do wagi zazdroszczę tylko 3,3 kg na plusie :szok: ja też mam 3 ale przed jest jeszcze 1 ;-)
Asia udanej sesji życze :))
Dobranoc!!!
 
hej Laski, na zegarze prawie 5, a my z Okruszkiem spać nie możemy...pewnie to dla tego, że dzisiaj idziemy do mieszkaniówki prosić o przepisanie mieszkania na nas. ( oficjalnie jest na moją 90 letnią babcie, która mieszka z nami) jestem tam co prawda zameldowana, ale na razie szystkie babeczki w urzędach mówią mi co innego ii jestem tak skołowana, że już nei wiem... istnieje mozliwość, ze zostaniemy w ogóle bez lokalu, bo teraz nie ma obowiązku zapeniać mieszkania zastępczego :( i jeszcze te kobiety w urzędzie...zamiast po ludzku powiedzieć to tylko "wypełnic wniosek i czekać" A tu tyle rzeczy do remontu...tak bardzo chciałabym, że Okruszek miał już wlasny kąt i nie musialabym sie martwić glupimy przepisami... ech, ale smęce ;p no nic, trzymajcie kciuki, rano na morfologie a potem batalia z urzędnikami!
 
A ja żadko tu tak rano ... spać dziś wogóle nie mogłam nos mi zatyka te moje zatoki nieszczęsne wykończą mnie ...:wściekła/y: u mnie pogoda smętna jakaś tak jak i mój nastrój :-( dziś małe zakupki mnie czekają i czekam do jutra z niecierpliwością na ostatnie USG maluszka już nie mogę się doczekać!!!!!!!!!:tak:
miłego dnia życzę

Dziewczyny dziś na paseczku wyskoczył mi miesiąc i 29 dni to 8 tygodni masakra jakś zaczął się już 32tydzień brrrrr:szok:

zazwyczaj nie jem tak rano ale dziś mam smaka na kakao i bułeczki z serkiem i dźemem więc lecę skonsumować
pa
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Dziewczyny!

Ja dzisiaj jestem totalnie nie w humorze... :-( Po wczorajszej wizycie u prawniczki niby nie jest źle, ale obawiam się, że moje szanse maleją z powodu... braku świadków. Sęk w tym, że świadkowie których chciałabym powołać nie będą chcieli zeznawać w obawie o swoją posadę - pracują nadal w firmie, z którą się sądzę. Ehh... Już mam dosyć wszystkiego...

Jeśli macie możliwość, oglądnijcie dzisiaj "Dzień Dobry TVN" - będzie m.in. o tym, jak udzielać pierwszej pomocy dziecku :tak:

Miłego dnia!
 
Do góry