reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

reklama
Anineczka dopiero 9 tydzień :) Mi też się ślimaczy. Nie mogę się doczekać końca I trymestru. Cały czas niepokój. 20-tego wizyta i chyba już wtedy będę odrobinę spokojniejsza. Mam nadzieję... no i USG :)))))
 
becia84- Owszem zgadzam się czytałam wszystko...dlatego się podłamałam ...
i oczywiście mówiłam to ginek... i tak jak pisałam
w poście to odpowiedział.
Brałam też luteine... zobaczymy czy to wszystko pomoże miejmy nadzieje ,że bd ok .

też ci radzę, żebyś jak najszybciej zgłosiła się do lekarza, nie chcę Cię sraszyć, ale ja w tamtym roku też delikatnie plamilam na brązowo w ciazy i niestety nie skonczylo sie to dobrze....

Witajcie:)
Dołączę do WAS:) Jestem w 8tc....termin na razie na 19 grudzień. Ciąża niespodziewana , pierwsza- ale szok minął i cieszymy się.
Poczytam wątek od początku;)

witaj :-) masz prawie taki sam termin co ja :-) mi z daty OM wychodzi na 18 grudnia
 
Mi się ten czas będzie pewnie ślimaczył do samego końca ,z jednej strony fajnie myśleć ,że zawsze jest z tobą fasolka, a z drugiej strony już się nie mogę doczekać tych małych rączek i wielkich oczu :)które na mnie patrzą tym bardziej ,że właściwie próby trwały troszkę a tu miałam zacząć brać tabletki i @ nie ma i nie ma, no i trzeba test zrobić , ale jak robiłam to miałam prawie 100 % pewności ,że zrobię jedna kreska będzie a wieczorem @ przyjdzie :)a tu niespodzianka i maluszek w drodze:)
 
Witam wszystkie ciężaróweczki :)
Agnieszko - Moje plamienie nie jest jeszcze takie niepokojące ...jak tutaj czytałam. Nie plamie czystą czerwoną krwią...
tylko kolor jest delikatny brązowy... wczoraj minimalnie czerwony.
Jest tego naprawde minimalna ilość.
Mówiłam już na 2 wizycie ginekologowi powiedział ,że tak może być ... a teraz ponoć najwięcej się dzieje
8 tydzień .
Więc może faktycznie tak musi być dziś wstałam i znowu kompletnie nic ... na wszelki wypadek wziełam luteine
i chyba będę ją zażywać .
I mam nadzieje ,że będzie wszystko ok .
Wizyte mam dopero 25 maja ... więc wtedy wszystko sie okaże
\

Ja też radzę nie czekać z wizytą do 25 tylko umówić się jak najszybciej ze względu na plamienia - uwierz czasem nie jest to groźne ale lepiej nie bagatelizować sprawy - ja z córcią jak byłam w ciąży to 7 tc zaplamiłam delikatnie dosłownie 1 raz ale poszłam od razu do gina i okazało się że się kosmówka się odkleja i od razu do szpitala na podtrzymanie. A co do luteiny to też teraz biorę i nie wiem czy jak Ci ją lekarz przepisywał to powiedział że jak się zaczyna ją brać w pierwszym trymestrze to raczej bierze się ją nie przerywając do 12 tc.

Co do kremów to też słyszałam że mustela dobra ale droga jak dla mnie, ja smarowałam się kremem gerbera ale nic nie dawał, w 12 tc zaczęły mi się pojawiać delikatne rozstępy na piersiach więc zrezygnowałam z niego i przerzuciłam się na oliwkę Johnson i spisywała się rewelacyjnie- już ani jeden więcej rozstęp na piersiach się nie pokazał, a brzuszek, pośladki i uda - zero rozstępów.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry mamuśki, ale ruch się tu zrobił. :-)
Witam nowe mamusie, coraz więcej nas tu.
Ja dziś wolne, pogoda średnia niby ciepło ale pochmurno. Ja miałam w poprzedniej ciąży zaparcia, coś strasznego, okropnie się przez to czułam. W tej ciąży póki co jeszcze aż takich zaparć nie mam. Koleżanka polecała wypić rano na czczo szklankę wody z cytryną bodajże. Mówiła, że ją po tym ruszało w ciąży.
Dziś nie mam pomysłu co robić, zamulona jakaś jestem, nawet na spacer nie chce mi się wyjść z Mayą, wyślę chyba mojego, niech idzie z córką :tak:

olluchna dobrze dziewczyny radzą, przejdź się jeszcze raz do lekarza. Nic to nie zaszkodzi, a do 25 maja to kupa czasu, prawie 3 tygodnie.
 
Cieszę się , że jest Was kilka tych samo terminowych co i ja:-)

U nas ciąża totalne zaskoczenie- miałam iść 27 kwietnia na laparoskopie bo mam torbiel na lewym jajniku. A 20 wyszedł mi dodatni test:szok: Szybko do lekarza , no i ciąża haha
Dostałam fotę małej kropki . Teraz wizyta na 20 maja , muszę zrobić jeszcze badania w tygodniu.
Do którego tyg gin robi usg dopochwowe?

Na szczęście u mnie na razie brak wymiotów, najabrdziej dokucza mi ciagłe sikanie i ból pleców. Musze też brać duphaston.
 
Milva- Ja też duszo siusiam... a z plecami mam to samo...
jesteś w 8 t. jak ja : > mi dała dwa terminy 11 i 14 .12.2011

Narazie jest wszystko ok...

Akasiam- Gerber nic Ci nie pomógł... słyszałam sam epozytywne opinie ! czyli go rzucic... ale ja i tak mam skóre podatną na rozstępy
 
reklama
Witam nowe grudniowe mamuski :)
Olluchna ja uwazam ze powinnas jak najszybciej isc do ginekologa bo plamienie nie jest dobra oznaka i trzeba skontrolować. Wiem z doswiadczenia poprzedniej ciazy niestety :-(
U mnie dalej mdłosci i zaparcia... rany kiedy to sie skonczy bo sie wykoncze.
Dziewczyny chodzicie prywatnie czy panstwowo do gin? Ja chodze prywatnie ale zastanawiam sie tez nad wizyta panstwowo zeby wszystkie badania miec za darmo bo moj gin za wizyte sama kasuje 180 zł ale niewiem jak to do konca zrobic bo nie chcialabym zeby malenstwo bylo narazone na podwojne robienie usg. Czy ktoras z Was chodzi panstwowo i prywatnie?
ja chodzę i tak i tak,bo większe zaufanie mam do tego prywatnego,ale tam chociaż na kasę badania robię
 
Do góry