reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Witam nowa Mame!
Gratuluje udanych wizyt!!
Dagne nie martw sie bedzie dobrz4e zobaczysz!!!

Własnie buszuje po necie za 2 łóżeczkiem:)i kurde nie wiem na co sie zdecydowac..
Obiadek zrobiony schabowe buraczki i ziemniaczki:)niam...Mlody spi to na chwilke wskoczylam,bede wieczorkiem bo M jedzie grac w pilke:)

Milego dnia!!
 
reklama
cześć dziewczyny,

jestem po wizycie u kardiologa, wada mojego serca potwierdzona, ekg i ukg wyszły jako tako radośnie, ale na szczęście bez wstępnych przeciwwskazań do porodu SN, jednak mam założonego holtera na 24godziny i to właśnie wynik z tego badania będzie decydujący. jestem niesamowicie umęczona tym dniem, bo wybraliśmy się do lekarza na nfz i nie wszędzie chętnie wpuszczali mnie bez kolejki, przed jednym gabinetem czekaliśmy 4 godziny!!!

wracając do domu jeszcze obskoczyliśmy kilka firm, musimy w końcu zamówić okna, żeby nam je zdążyli przed zimą zamontować, dach kupujemy jutro, więc doba wydaje się być za krótka.

jestem tak zmęczona, że odpuściłam dziś szkołę rodzenia i omijają mnie właśnie zajęcia z połogu :(

niunia, dobrze że jesteś :)
 
Kota oby badanie wyszło poprawnie. Też kiedyś chodziłam w Holterze przez 24h, wiec wiem jak czasem może "przeszkadzać" ale wszystko dla Niuniusia.
Ja zrobiłam w końcu 2 pralki ciuszków, a mężol pojechał do Ikei po komode, więc coś do przodu w końcu. Kami tylko chodzi i ogląda ciuszkidla Zuzinki i nie może się doczekać.
Gina mam w poniedziałek i też czekam na wizytę niecierpliwie, bo chcę wiedzieć jak tam moja szyjka. mała jakos tak dziwnie skaczę, że mam uczucie - tak jak Kota chyba pisała-jakby mnie drapała od środka tam na dole-takie nie przyjemne trochę uczucie.
Teraz ma znowu czkawkę:sorry:
 
Ewelka&Pola witaj na forum :-)

No i kolejny dzień w PL zleciał nawet nie wiem kiedy tyle latania, ale na szczęście kupiłam buciki. Jutro w końcu wizyta u gina mam nadzieję że moje kochane Maleństwo pokaże co ma między nóżkami :-)
Chodziliśmy po sklepach i oglądaliśmy rzeczy dla Maleństwa ale powiedziałam że dajemy sobie na razie spokój z zakupami kaftaników bo jutro poznamy płeć to pójdziemy w konkretny kolorek, a teraz właśnie zakupiłam wózeczek a wczoraj pieluszki tetrowe :-)
Moja Kruszynka wierci się jak szalona heh wczoraj skopała pierwszy raz Babcie (moją Mamę) która się ucieszyła z tego.

Miłego wieczorku Mamuśki :-)
 
A ja jestem taka zla na Siebie ze zaraz oszalaje:wściekła/y:przed chwilka zjadlam ostatni kawalek serniczka , pomarancza, i maly jogurt jogobella morelowy,az sie boje cukrów:szok:ostatnio po takim daniu mialam 150:wściekła/y:czuje ze ta koncóweczka ciazy bedzie sie dłużyc jak chole..a.:confused2:

Tofika- jesli chodzi wózek jaki kupuje to Mikado Aston:tak:cena mnie satysfakcjonuje i przez 2 lata mam gwarancje "door to door"

Kota- biedaczko to sie dzis nameczylas:no:odpocznij sobie troszke kochana , trudno poług jakos przezyjesz;-)

Dagne- u nas tez jest lipa z kasa:no:w samochodzie siada sprzegło 900zł z robocizna...ehhhh same wydatki ale to jest takie złosliwe bo jak dzidzi nie bylo w drodze to człowiek jakos nie odczuwal az takiego braku pieniazków a teraz....juz nie wspomne co bedzie pozniej:szok:
 
my chcemy wózek Jedo ale zamówimy na początku listopada- czeka się na niego 4 tygodnie :)
wzięłam się za porządki - mąż wyciągał z szafy dokumenty a ja je segregowałam. Coprawda mam się oszczędzać ale robiałam to na siedząco a bałagan w dokumentach był od kiedy się wprowadziliśmy czyli od lutego 2011:) więc trzeba było w końcu ruszyć. Porządkowaliśmy 2 dni! A jak już to zrobiłam dokopałam się do szkatułki z biżuterią i makijażem więc przy okazji i tam porządek.
Mój maluszek spokojny jest ostatnio bardzo. Tylko raz czułam czkawkę. Zgagi nie mam wogóle więc pewnie łysolek będzie;)
Kota- trzymam kciuki za wyniki żebyś mogła rodzić SN!
 
Hej dziewczyny!:-)
Niunia, jak milo cie znow uslyszec....:-) I kolejna nowa mamusie rowniez!:tak:
Gratulacje udanych wizyt!
Zabcia, ja tez mam jutro wizyte i usg i nie wiem czemu boje sie troszke.... Bede ci kibicowac!:tak:
Kota, 4 godz.... to naprawde jakis rekord w zlym tego slowa znaczeniu.... tzrymam kciuki za badanie!:tak:
Phelania, mam to samo.. wiem, ze nie powinnam, a nadal wciagam slodkie jak odkurzacz...a cukier mialam na granicy - to chyba ja sama wpedzam sie w jakas psychoze....
Dzis bardzo meczacy dzien... caly czas robilam za kierowce...,a na koniec tzn teraz najadlam sie jak swinia i chyba pekne:zawstydzona/y: na lakomstwo nie ma lekarstwa...:-D
Milego wieczoru!:-)
 
Żabciu trzymam jutro kciuki i odezwij się, co Maluszek ma między nogami :tak: :-)




Dziewczyny, pytałam dzisiaj położnej jak to jest z tymi ruchami u Bąbla... Bo mówi się, że do szpitala powinno się jechać jeśli ruchy są za słabe albo zbyt intensywne. Poprosiłam o wytłumaczenie ;-) Generalnie to jest tak, że każde z bobasów ma swój typowy rytm, jedne szaleją cały czas, inne np. tylko 2 razy w ciągu dnia, inne raz w dzień a później całą noc... Każda taka aktywność jest dobra dla dziecka mimo tych różnic - w końcu każdy Berbeć jest inny :tak:

Zaniepokoić powinno nas, kiedy ruchy dziecka są inne niż zwykle. Ale też bez paniki - wszystko na spokojnie. Obserwujmy siebie i wsłu****my się w brzuszek. Dziecko bywa aktywne zwykle w podobnym czasie, ale wiadomo, że co do kwadransa się nie da obliczyć ;-) Zaniepokoić nas powinno, jeśli np. dziecko rano baraszkowało w brzuchu a później przez kilka godzin jest KOMPLETNA CISZA, nie czujemy nic - wtedy do lekarza! Ale zanim spanikujemy do reszty, położna zaleca test - wypić dużą szklankę/kubek lodowatej wody i położyć się na plecach. Po max 15 minutach powinno się dziecko odezwać, jeśli po wypiciu do 30 minut nic się nie dzieje, do lekarza! Jeśli chodzi o nadaktywność, to nie ma co do niej wyznaczników. Tutaj pomaga właśnie samoobserwacja - jeśli ruchy dziecka diametralnie się różnią od tych typowych dla naszego Bąbla, wtedy również należy się skontaktować z lekarzem lub położną!
 
reklama
Cześć dziewczyny, ja po krótkiej neobecnośći jestem, czytam was regularnie ale pisaś jakoś weny nie miałam i humor kiepski więc nie chciałam smęcić
po krótce co u mnie odebrałam wyniki mojej cholestazy mam Ale!!! jest dobrze podwyższone parametry nie są tragiczne i niższe niż w poprzedniej ciąży wiec odsapnełam jestem na lekach ale nie jest źle
co do infekcji w organiźmie to mam infekcje i podwyższone krwinki białe lekarz przypisuje to ciągnącym się zapaleniem prawej zatoki więc w następny piątek jeszcze laryngolog aby spróbował to wyleczyć jeszcze ale lekarz mnie uspokoił powiedziałże nie ma tragedii

a z nowości to dziś podpisałam umowę z bankiem komórek macierzystych :tak: i bardzo się cieszę bo wisiało to nademną a musieliśmy tam być razem z M i to w godzinach do 15 więc ciężko a to od nas kawał drogi i dziś się udało mam już zestaw do pobrania krwi pempowinowej w domu i jestem spokojniejsza że możemy nie zdąźyć

Humor troszkę mi się poprawił choć niepokoje się jeszcze tą infekcją ale nie jest źle kupiłam sobie ciepłąciążową kurteczkę ,poprawiłam sobie nastrój nową bielizną i cieplutkim kompletem szalikiem, czapką i rękawiczkami takie tam....ale cieszy mnie to bo ostatnio to ja na ostatnim miejscu byłam więc czasem i mnie się coś należy nawet jak ciężarówą jestem
:-D
 
Do góry