reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudzień 2011

Też to doceniam Żabcia, tylko czasem jak mnie dziewczyna pytają o dolegliwości, a ja nie mam nic do powiedzenia (bo juz nawet senność mi przeszła) to jakoś tak mi dziwnie, jakbym przez to była mniej w ciąży ;) Ale oczywiście nie narzekam i cieszę się, że jest właśnie tak.
Co do Waszych dolegliwości (bo i Kota się skarżyła na kręgosłup i inne dziewczyny też), poszukałam jakiegoś sposobu na to w książce "W oczekiwaniu na dziecko" (podobno jest biblią przyszłych mam na całym świecie). Na naszym etapie ciąży piszą, że bóle te wywołuje głównie rozluźnianie się stawów biodrowo-krzyżowych, które przygotowują się do porodu. Wpływa na to również wzrost masy ciała i powiększający się brzuch. Zalecają:
- kontrolę przyrostu masy ciała;
- unikanie wysokich i zupełnie płaskich obcasów; obcasy powinny mieć budowę wspierającą stopę, mogą mieć nawet 5 cm, byle były stabilne, czyli raczej szerokie;
- prawidłowe podnoszenie cięższych rzeczy, czyli powolne, w stabilnym rozkroku i na ugiętych kolanach, a nie ze zgięciem w pasie;
- unikanie długiego stania;
- prawidlowe siedzenie - podobno bardzo ważne! - siedzisko powinno mieć proste oparcie, które daje wsparcie kręgosłupowi i najlepiej podłokietniki, na których można wesprzeć się przy wstawaniu; należy unikać "zapadajacych" się siedzisk i ławek; nie zakładać nogi na nogę (czyli koniec z elegancją ;) ); nie siedzieć bez wstawania dłużej niż jedną godzinę;
- można zapytać lekarza, czy dla uśmierzenia bóli może być stosowany pas ciążowy;
- nie naciągać mięśni przy czynnościach typu wieszanie obrazów (czyli i firanek ;)) czy porządki na najwyższych półkach w kuchni;

To, co Was pewnie najbardziej zainteresuje to:
- można stosować poduszkę elektryczną (zawiniętą w ręcznik) lub ciepłe (lecz nie gorące) kąpiele, co przynosi okresową ulgę bolącym mięśniom;
- wykonywać proste ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, np. tzw. "koci grzbiet" i unoszenie miednicy leżąc na plecach ze zgiętymi kolanami.

Może przydadzą się Wam te rady :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mla : ciaza na suwaczku pokrywa sie z etapem ciazy z usg
tutaj inaczej sie liczy termin niz w Pl, zawsze wychodzi 5-7 dni "pozniej "termin niz w polsce, w 1 ciazy tez tak mialam, i kolezanki stad tez maja roznice zawsze dobrych kilku dni miedzy terminem fr., a polskim

milego wieczoru
 
mnie się wydaje, że te różnice w terminie są spowodowane tym, ze lekarz liczy od dnia ostatniej miesiaczki, a generalnie powinno sie liczyc od dnia załodnienia + 266 dni czyli 38 tygodni. Zakładamy, że te dwa pierwsze tygodnie są przed zaplodnieniem i wtedy otrzymujemy 40 tygodniowy czas trwania ciazy. Bo jesli dziewczyna ma np. 36 dniowy cykl, albo znów odwrotnie 23 dniowy, to termin liczony od pierwszego dnia ostatniej miesiączki zawsze będzie źle wyliczony. Ja wiem kiedy doszlo do zapłodnienia i w zasadzie pokrywa mi sie to z wyliczonym terminem przez lekarza, czyli 15 grudzień :) Chyba najlepiej liczyc wg tego schematu powyżej, ale to tylko dla osób, które wiedzą kiedy doszło do zapłodnienia, a wiadomo że nie zawsze sie to wie;-)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny:)


Moja ciąża jest pierwszą ciążą.Jak na razie czuje się dobrze ale zależy też od pogody.Apetyt dopisuje :) A moja mała kruszynka bryka jak szalona:)
 
marta a znasz już płeć a jak nie to czy w ogóle chcesz znać ??

Ale mi się nudzi siedzę i gram co chwilę w jakieś gry internetowe bo nie mam co robić, a spać mi się jeszcze nie chce iść =/
 
ja dzis wrocilam do domku...sama a Patryczek jeszcze u Dziadkow..
Jutro jak M wroci z nad morza to pojedziemy po niego:):)

a teraz sie wykapalam i siedze i czytam Was:):)

Wrzucam cos nowego na sprzedaz..ale mnie wzielo:)

Dobrej nocy grudnióweczki:)
 
Witam:-)
Widzę,że niektóre mamuśki mają problemy ze snem;-)
Pogoda zapowiada się piękna:-D
Goście się już zapowiedzieli:tak: zaraz lecę smażyć rybki eMek złapał wczoraj parę niezłych sztuk w naszym stawie:tak:Wiecie,że ja też bardzooo lubię wedkować:-)
Polubiłam to akurat teraz:tak:od kiedy jestem w ciązy-polecam Wam-świetnie się wtedy wyciszam...
Jutro lecę na glukoze... Oddam mocz na posiew-mam nadzieję,że wyniki będą ok...

Miłego poniedziałku
 
reklama
Do góry