reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Hejka

My wczoraj wrócilismy do Warszawy, teraz jestesmy u tesciow:-(, ale to osobny temat, Olcia w podrózy byla super grzeczna albo sie bawila albo spala

Inka-spoźnione buziaczki dla Aleksego na te 8 miesiecy

Mła, Inka, Dorotar-dziekujemy za zyczenia dla nas. kurcze Olcia ma juz 9 miesiecy jak ten czs zlecial.
 
reklama
witajcie,

podczytuje Was w kazdej wolnej chwili, ale brak weny do pisania.

odniose sie do uzywanych butow, jestem takiego samego zdania, jak Nastazja, nigdy nie kupilabym uzywanych butow dla dziecka, szczegolnie takiego, ktore uczy sie chodzic. przeciez jakiej inne dziecko juz te butki rozchodzilo, wiec nasze sila rzeczy ma wymuszona pozycje stopy, nie zawsze prawidlowa niestety...

Zabcia, zdrowka dla Maciusia! oby szybko wydobrzal!

Nikuss, super, ze znalazl sie normalny ksiadz i ochrzci Lenke :) no i niezle musialas byc zakrecona, ze zgubilas kiecke, szkoda, no ale juz sie nie odstanie.

ja tez szukam fajnego kombinezonu 2-czesciowego na zime dla Q, a buty kupimy mu oryginalne Emu na rzep, o takie: Emu-shop.pl - BABY BOOTIE - CHEST, sama ostatniej zimy biegalam w Emu i bylo mi bardzo cieplo, buty nigdy nie przemokly, nawet jak weszlam z nich celowo do glebokiej kaluzy podczas roztopow, a i zdarzalo sie wyjsc w nich z bosa noga w srodku przy -10 na dworze i bylo mi niesamowicie cieplo, wiec dla dziecka zima tylko Emuski.

A na jesien kupilam Kubinowi zarabiska kurtke z kapturem i odpinana podszewka z komisie dzieciecym za 12 zl :) wyglada jak nowka, a w domu wyczytalam z metki, ze to gruba firmowka hehe, bo Lacoste. uwazam, ze nie ma sensu teraz kupowac jesiennej nowej, skoro na wiosne i tak juz bedzie za mala. poza tym mamy tez gruba kurtkowa kamizelke i spokojnie mozna pod nia nosic grubsze bluzy lub sweterki, zainwestuje w dobry zimowy kombinezon, bo podejrzewam, ze nie unikniemy zabaw na sniegu i ciagniecia sanek z naszymi pociechami ;)

chawle sie, ze w koncu przebila sie nam gorna jedynka, prawa :) bez zadnych awantur, nocnego plakania, jak gdyby nigdy nic po prostu nagle Kuba ugryzl mnie w udo i poczulam, ze cholerka, no cos u gory ostro :)

Sosnowiczanka, przykro, ze Alanek Cie gryzie :/ ja na szczescie tylko kilka razy mialam "przyjemnosc" poczuc TEN bol ufff, nie zazdroszcze i trzymam kciuki, zeby jednak dal sobie spokoj z takimi "zabawami".

No i doszedl fotelik, jestem bardzo, bardzo zadowolona! juz zamontowalam go w samochodzie (przezornie wczesniej obejrzalam filmik na youtube i bez problemu zaimponowalam M., ktory myslal, ze taki ze mnie zmysl techniczny i raz dwa fotelik byl wpiety, a M. spacerowal z Q i sie przygladal) ;) jakosciow jest rewelacyjny, wiec jestem podwojnie zadowolona. ciekawi mnie teraz, czy Kubin zaakceptuje fakt, ze bedzie jezdzil sam z tylu, bo do tej pory wozilam go na przednim siedzeniu.

Aga, lacze sie w bolu, ja wczoraj odprawilam tesciow, ktorzy przywiezli Kubie MM wiedzac, ze karmie go piersia :/

zycze Wam milego wieczoru!
 
M w pracy, a my z młodą jak zwykle siedzimy same tzn ona śpi, a ja siedzę przed kompem. Teściowa pojechała do siostrzyczki i mam nadzieję, że nie będzie jej kilka dni, bo ostatnio ma wole w pracy i całymi dniami siedzi przed tv, odpala papieros od papierosa i jest zajebiście zmęczona ;/

My na jesień mamy zieloną kurteczkę, która od środka obszyta jest polarem. Na zimę leży w szafie jednoczęściowy kombinezon, ale okaże się w praniu czy Karolinka będzie w nim chodzić. Butów na zimę jeszcze nie posiadamy tzn młoda nie posiada, bo ja mam ;p

Sosnowiczanka- moja niunia jakoś też nie przepada za kaszkami

Kota- właśnie byłam zdziwiona jak zobaczyłam, że sprzedajesz MM, a przecież karmisz piersią. Jednak teściowa zrobiła prezent dla wnuczka. Może, to była jakaś aluzja, może myśli, że Twoje mleko jest gorsze, a te co ona kupiła, to lepsze:-D
 
Ostatnia edycja:
Sosonowiczanka rozmiar 80 za mały… my się lekko topimy w 80 :) zazdraszczam :)
Freya daj jakiegoś linka do szczeniaczka prooooosze


Jejku już snujecie plany jesienno-zimowe z ubrankami, ale ten czas leci!

Asko jesteś wspaniała! Też nie wiem co i jak z tymi kombinezonami i bardzo mi pomogłas!

Moja mama wróciła własnie z wizyty u mojego brata i strasznie się cieszę bo nie było jej 2 tygodnie a tak to mi trochę się Krzysiem zajmie.

dobrej nocki dziewuszki!!
 
Kota nigdy nie mów nigdy;p;p hihi ,fajnie że stać Cię na nowe i to dość drogie rzeczy, ja niestety przy mojej dwójce nie mogę sobie pozwolić kupić obojgu butów po ponad 100 zł, bo poprostu miałabym problem z rachunkami, a ponieważ staram się traktować moje dzieci sprawiedliwie to niestety muszę wybrać tańsze lub używane. I wierz mi wolę na tą zimę dla Karolki kupić używane ale takie ktore wiem że nie zawiodą niż iść do sklepu wydać 50 zł za byle co i nie być zadowolona. Sądzisz że takie buty spełnią swoją rolę i będą super wpływały na stawianie stopy itp itd, bo ja myślę że nie bardzo.

Wiadomo każdego wybór, tak porównując ja zakładam że Karolcia buty będzie miała i tak do jazdy wózkiem/autem sporadycznie do stania/chodzenia więc nie przeszkadza mi że wcześniej chodziło w nich inne dziecko (w tym przypadku Mariczka Violett)bo i tak nie wplyną bynajmniej znacząco na chodzenie mojej córki, a myślisz że Emu- (swoją drogą są bardzo fajne)- odpowiednio zabezpieczą stopę Kubusia???
Bo mi się wydaje że nie bardzo, no chyba że tez będzie tylko przez zimę podczas"wypadów" siedział.

Ja zdaję sobie sprawę że każdy ma swoje zdanie, majtek używanych przeciez tez bym nie kupiła, i zdecydowanie sądzę że używane buty są u nas opcją dla małej tylko na pierwszą zimę, na Kamila się nei zdecyduję chociażby z tych względów o ktorych piszecie, rożna rozmiarówka, wysokość podbicia, ukształtowanie środka buta przez inną stopę.
pyszczku nie ma za co! moze moje doswiadczenia się przydadzą:) a na następną zimę to już wszystkie będziemy tak obcykane że juz nie bedzie problemow z wybieraniem dla naszych dzieci:)
 
Ostatnia edycja:
kota fajne te buty, tylko one jakby podeszwy nie mają, to tak można po śniegu w nich chodzić?
O kurtce też już myślałam żeby w ciucholandach poszukać, często do takich dzieciaczków są jeszcze zadbane.
Sosnowiczanka- też dostałam paczkę, nawet dziś Adaś ten obiadek zjadł, bo jutro dopiero jadę na zakupy , a już żadnego słoiczka nie miałam, haha wiedzieli kiedy wysłać.
Pyszczku- mój Adaś też już ciuchy 80/86 ubiera. Zależy w sumie od firmy.
Kurcze idę spać bo później rano nieprzytomna..
Dobranoc :*
 
Kota bardzo sie ciesze ze ty tez jestes zadowolona z fotelika, moj ma przyjsc jutro, mam nadzieje ze bede zadowolona w takim samyym stopniu jak ty i Mła
No i oby Kuba teraz cie nie gryzl, jak górne jedynki sie pojawily... No u mnie jest ciezko, naprawde, ostatnio myslalam ze odgryzl mi sutek nie sądzilam ze mlody moze miec tyle sily w buzce...

Pyszczek nie ma czego zazdroscic, oj nie ma, chyba ze masz duzo sily do noszenia ciężarów:-) Kurde, te ciuchy z H&M są dosc duze jak na swoją numerację i nie sądzilam ze rozmiar 80 moze byc maly a jednak, dobrze ze paragon zachowalam, no ale tego sie nauczylam odkad mam dziecko... Kiedys kupilam mu dwie pary spiochow, rachunek wyrzucilam a w domu okazalo sie ze kupilam za male no i d***, leżą:(
 
Asko, pewnie, ze Emu nie sa jakimis super polecanymi butami do nauki chodzenia, zero w nich usztywnien, oprocz podeszwy sa w calosci miekkie, ale tutaj raczej chodzilo mi o cieplo i w ten sposob maja zabezpieczac jego stopy, zeby nie zmarzl, nie wiem nawet, czy on bedzie juz chodzil, ale podejrzwam, ze przemieszczac sie pod sniegu na pewno bedzie.
a jesli chodzi o uzywki to dostalismy od sasiadki kilka par bucikow uzywanych przez ich male dzieci i te butki, choc sluzyl dzieciom do nauki chodzenia, to sa po prostu powykrzywiane w srodku i to w taki sposob, ze gdybym zlaozyla je Kubie, na bank mialby problem, zeby prosto ja trzymac, tak, zrazilam sie bardzo i ciesze sie, ze poki co jestem w stanie kupic mu nowe buty.
swoja droga, Kuba nigdy nie mial na stopach butow :) ale kupilam mu juz w H&m mieciutkie tenisowki na jesien, zeby stopka mu w wozku nie marzla, kosztowaly 29 zl.

Nastazja, maja podeszwe, taka smieszna chyba gumowa, ale jest dosc miekka.

Sosnowiczanka, Kuba ma juz gorne dwojki, lecimy nie po kolei :)
 
reklama
Kota, Emilka też ma Emu, tylko różowe i wyższe :D To prezent, więc nie miałam dylematu, ale traktuję je jako "ozdobę" i ogrzewacz na stópki. Na pewno mała nie będzie w nich śmigać :)
Cieszę się, że jesteś zadowolona z fotelika. BTW napisałaś że Organic to Trend Line, a to High Line, wyższa półka! :D Co do jazdy Miśka jest mocno zaintrygowana nową perspektywą i chyba też przyzwyczaja się do nowych doznać, bo wcześniej przy hamowaniu i ruszaniu działały na nią odwrotne siły. Chyba jest lekko zdezorientowana i czasem sobie wzdycha, a raz wtuliła główkę bokiem w fotelik. To było urocze, bo chyba zaakceptowała swój nowy tron :)
No i gratulujemy zębolka!!!! :)

Sosnowiczanka, ja mam ze 4 czapki-niewypały bez paragonów :D Ale ostatnio kupiłam 2 jesienne - słodkie, tanie i PRAWE :)
 
Do góry