reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

ciao wszytkim, mam termin na 6 grudnia , wczoraj byłam na usg bąbel 6mm :) czyli ok , jestem 6tygodni i 2 dni w ciąży . usg wykazało także krwiaczka, dostałam d.... i mam prowadzic oszczędny tryb życia : za dwa tyg do kontroli.

jeszcze się nie cieszę mam tylko jak zawsze cichą nadzieje ze tym razem sie uda , a moja przeszłośc :
2004- córka
10.2009 - poronienie w 9 tyg ( zarodek obumarł)
roczne starania bezskuteczne
01.2011 - poronienie w 8 tyg( puste jajo)
28.02.2011 - ciąża obecna...

tak tak w pierwszym cylku po poronieniu, w pierwszyej nadarzającej sie okazji do zapłodnienia zaskoczyło dla mnie szok ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)
może to jakiś znak :))
 
reklama
witaj ANKARIANNA na początku przyjmij moje wielkie Gratulacje :) ja też jestem po poronieniu (sierpien 2010) i o tą ciąże staraliśmy się 6 cykli...

A ja właśnie wróciłąm z wizyty. Póki co wszystko w jak najlepszym porządku jest pęcherzyk, na szczęście jeden ;)
zalecenia:
- zero seksu
- zero farbowania włosów
- zero sprzątania, dźwigania i wysiłku
- dużo odpoczynku i polegiwania na kanapie to mi się podoba
- 5 posiłków dziennie...rany, jak ja to wyrobię...
- oczywiście duphaston 2x1, witaminki i kwas foliowy

Dodatkowo dostałam mnóstwo fajnych ulotek i książeczek na temat ciąży w takiej siatce, na której jest napisane: "Będę mamą"

Następna wizyta 9-tego maja, mam się na nią wstawić z kompletem wyników...brr znowu będzie
kłucie...

Acha...termin porodu 18 XII 2011 (+,- dwa tygodnie)
 
Hej dziewczynki :)
Ja również chciałabym się do Was przyłączyć. Dzisiaj zrobiłam test bez większych nadziei i jakież było moje zdumienie gdy zobaczyłam dwie grube krechy :). Gratuluję wszystkim przyszłym mamom i życzę dużo zdróweczka przez całą ciąże :)
 
Ale Wam zazdroszcze tych wizyt u lekarza i zdjec z usg. Ja jeszcze musze tydzien czekac i mam nadzieje, ze dostane tez zdjecie, zeby sie pochwalic:-)

Ciesze sie z wszystkimi nowymi zimowymi mamami:-) fajnie, ze nas juz tyle:-)
 
Hej kochane
czarnykot i a_gala cieszę się razem z wami że na wizytkach wsio ok
a_gala oszczędzaj się jak najwięcej, ja pomimo podobnej przeszłości tym razem zakazu seksu nie dostałam pod warunkiem że 2 godziny wcześniej sobie zapodam luteinę ;) ale mimo to jakoś nie mogę się przekonać do seksu teraz po tym wszystkim co wcześniej przeszłam; a L4 też dostałaś?
czarnykot super pierwsze zdjęcie i życzę jak najwięcej takich - bo z każdą wizytą to coraz więcej łez się ciśnie ze szczęścia jeżeli tylko wszystko jest w porządku.
ANKARIANNA też oszczędzaj się jak najwięcej bo krwiaczek wchłania się kilka tygodni więc jak najwięcej odpoczynku! A serducho już było czy jeszcze nie?
Trzymam kciukasy za wszystkie!
 
Ostatnia edycja:
ja poszłam sobie juz bo brzuszek bolal no i dreczyłam laski moim chumorkiem w pracy a po za tym to jestem fryzjerka i troszku sie boje ze moglo by sie cos wydazyc w tych pierwszych tygodniach ciazy wiecie chemikalia itp ...
dziewczynki damy rade
 
Akasiam ja na razie L4 nie dostalam, ale jestem sama dla siebie szefem i mam prace raczej siedzacą, więc luz, na razie czuję się dobrze, jak będzie gorzej to pójdę po zwolnienie. a z tym seksem, to jest tak, że po poronieniu lepiej nie uprawiać (w pierwszym trymestrze) z uwagi na to, że:
po pierwsze, z orgazmem wiążą się delikatne skurcze macicy, co może byc niebezpieczne dla plodu
po drugie, sperma zawiera jakis tam skladnik pod wplywem, ktorego szyjka sie lekko rozwiera
 
reklama
kurczeee tyle miesiecy czekania na ten mały skarb ... dziewczyny 3majcie sie i duzzzoo zdówka dbac o siebie .. bo to my jestesmy teraz najwazniejsze ...
 
Do góry