reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Witam wszystkie przyszłe mamusie i wszystkiego najlepszego.
Mam troche dziwne pytanie ale jak dla mnie bardzo wazne,
Jak wyglada przebiega wasza wizyta u ginekologa?Jakie badania robiliscie i w którym tygodniu?
Bo ja troche sie zaczynam martwic ze mój gin nic nie robi i nie mowi.Byłam wczoraj u niego to jest juz 9 tydzien a ja nie mam karty ciazy tylko zwykła pacjeta.A moja wizyta wygladała tak.NAjpierw zrobił mi badanie usg dopochwowe,kazał sie zgłosic na badania we wtorek do innej placówki nie powiedział na jakie badania bo jak pisałam wazniejsze było ty bym porozmawiała z mezem o ty ze nie powinien byc przy porodzie i na tym sie skonczyła wizyta.
Czytałam ze wizyta powinna byc troche inna tak jak ogólne zbadanie pacjetki zmierzenie cisnienia wazenie spytac sie czy w rodzinie były jakies powzane choroby które moga byc dziedziczne itp a jak wy uwazacie?
Rzeczywiście ta wizyta była trochę dziwna. Ja bym zmieniła lekarza. Moja wizyta wyglądała tak jak powinna czyli wywiad, waga:wściekła/y: ciśnienie, założenie karty ciąży i skierowanie na badania.

Dziewczyny strasznie mnie boli w tzw. dołku, ale chyba wiem dlaczego , nażarłam się kanapek z szynką i posmarowałam je b. ostrym chrzanem:confused: Matko jak boli
 
reklama
Agapa być może boli Cię też od rosnącej macicy??? Chociaż szczerze powiedziawszy to mogę tylko gdybać...

Emi ja tam bym zmieniła lekarza. Mój lekarz jest mega wporządku i wiem za co płacę chodząc do niego...na wizycie zaprosił Łukasza i mnie do siebie do szpitala,żeby zobaczyć salę do płatnych porodów rodzinnych i bezpłatnych i nie miał jakiś dziwnych teorii na temat wspólnych porodów...masakra ogólnie...to jakiś,że tak się wyrażę dziadziuś 60-80 letni???
 
Firanka - no niestety tokso pozno leczona moze uszkodzic płód:dry:choroby u dzieciatka np głuchota,ślepota itp. Jest bardzo niebezpieczna.U mnie juz byla wykryta w 6 tyg. wiec nie ma tragedi:baffled:no ale jednak .... obawa jest tym bardziej lekarz od chorób zakaznych nie wie kiedy sie zarazilam heh.Dobrze by bylo zeby przed zapłodnieniem. 31 maja mam wizyte i 2-ugie wyniki badan na karowej i sie okaze.Ide jak na sciecie:wściekła/y:
A co do samopoczucia zjadlam kg truskawek z jogurtem i cukrem i przegryzlam arbuzem:shocked2:zaraz pekne:szok:
 
Moje drogie jakie miałyście wyniki różyczki? Nie chodzi mi tu o "dodatni" "ujemny" tylko konkretnie o liczby.

Dziś zadzwonili do Mnie z kliniki że mam błędny wykaz moczu. I że jutro mam przynieść nową próbkę. Poza tym mam za dużo leukocytów w moczu i muszę brać jakiś urosept czy coś i wit.C.
USG piersi w normie.
 
Moje drogie jakie miałyście wyniki różyczki? Nie chodzi mi tu o "dodatni" "ujemny" tylko konkretnie o liczby.

Dziś zadzwonili do Mnie z kliniki że mam błędny wykaz moczu. I że jutro mam przynieść nową próbkę. Poza tym mam za dużo leukocytów w moczu i muszę brać jakiś urosept czy coś i wit.C.
USG piersi w normie.

Ja brałam urosept po porodzie, bo miałam jakiś stan zapalny i złe wyniki moczu. Ale szybko zadziałało a to jest lek homeopatyczny więc spokojnie można go było brać:). Co do różyczki to na wyniku miałam napisane tylko ujemny.. brak konkretnych liczb.

A tak swoją drogą nie sądzicie dziewczyny że przydałby sie na naszym grudniowym forum jakiś wątek związany z formalnościami w pracy itp, chodzi mi tutaj o rózne porady itp, do tej pory pamiętam ile się naszukałam przy Kamilu info na forach kiedy mogę dać l4 ile trwa macierzyński itp. Może jeszcze wcześnie ale różnie to bywa. Teraz ślęczałam przez jeden wieczór na forum i kodeksach jak załatwić powrót z wychowawczego żeby mieć świadczenia przy drugiej ciąży i jak to ugryżć żeby to miało ręce i nogi bo przecież nei mam jak wrócić, kto by mi z młodym został.
Miłej nocki :)
 
Cześć Mamuśki i Wszystkiego Najlepszego
Też miałam dziś wreszcie spokojny dzień. W pracy się uspokoiło, byłam na wizycie u położnej angielskiej i wreszcie mam założoną kartę, pobraną krew i inne do badania. W domu szybki obiad, a później bratowa podrzuciła pięciomiesięcznego Bąbelka. No i godzina płaczu przed spaniem, podobno to normalne... :baffled:Czy to tylko ja tu jestem, czy są jeszcze jakieś przyszłe mamy, które nie do końca wiedzą na co się zapisały? Tzn. ja już troszkę wiem, obawiam się, że M może się zdziwic gdy usłyszy te wysokie dzwięki... Na szczęście zasnął na 2 godziny, a po przebudzenieu nie było już afery tylko słodkie wygibasy :blink:
Mi też się śnią bardzo często koszmary, chociaż raz w tym tygodniu zdarzył się sen o zgoła odmiennej tematyce;-) Podobno jest tak często. Mojej znajomej przeszły później w ciąży, ale wróciły po urodzeniu dziecka. Jestem ciągle niewyspana. I brzuch mnie też boli od kilku dni, chwilami tak, że nie mogę ani stać prosto ani siedziec. Chyba nam rosną? Też mam ochotę na buraczki, a to po tym jak mi koleżanka poradziła, mówiąc, że są dobre dla kobiet w ciąży. Tak więc ogólnie wszystko wygląda ok ;-)
Sergie, a jak szukasz bicia serduszka? Bo ja też z paczątku myślałam, że nie słychać, aż nie zaczęłam przykładać tej próbówki pod kątem, i mocno w miarę muszę ją dociskać.
Pozdrawiam wszystkie Grudniówki:happy2:
 
Witajcie mamuśki:-)

Byłam wczoraj na upragnionej wizycie u mojego gina:-) dzidzia mierzy 2,5 cm tętno ma 180 na min:-) A z okazji Dnia Mamy mój G zabrał mnie na kolację i do kina :-)

życzę miłego dnia wszystkim :-)
 
reklama
Witam!
marchewka, wspaniale wiesci i jakie mile zwienczenie dnia...;)
Phelania, nie martw sie, podobno jesli do zakazenia doszlo wczesniej, to jest mniejszeryzyko... a tak szybko chyba by sie nie rozwinela.... moze mialas wczesniej, a to przebiega bezobjawowo....
Nereida - u mnie wynik na rozyczke, to jakas b.duza liczba - wystraszylam sie jak zobaczylam.... ale to podobno oznacza, ze juz chorowalam i mam duzo przeciwcial
Agniesia- super, ze wracasz do domu!
Agapa - mnie codziennie troche pobolewa brzuch i to w roznych miejscach, ale trwa to raczej zwykle kilka minut max...
Emi - ten lekarz, to chyba na akord pracuje.... rzeczywiscie powinien dokladniej sie zainterowac co i jak....
Milego dnia!
 
Do góry