reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

My też zaliczyliśmy dzisiaj 1 spacer, tym bardziej, że za 2 dni i tak musimy iść do lekarza na szczepienie :) też mam naddzieję, że Mikiemu wyjdzie to na zdrowie :)
 
reklama
Moja psychika już powoli siada. Wiem, że niby termin na koniec grudnia, ale po listopadowej wizycie lekarze narobili mi nadziei, że duzo wcześniej urodzę, a tu nic nic się nie dzieje. Rano dostałam mocnych skurczybyków i już nastawiona byłam, że pojadę na porodówkę, ale po czterech godzinach wszystko ucichło.

Tak bardzo chciałabym urodzić w tym tygodniu. I nie chodzi mi akuratnie o jakieś ładną datę, ale po prostu chcę mieć malutką już przy sobie.
Staram się nie zaglądać często na forum, bo z jednej strony cieszę się, że tyle dziewczyn ma swoje maleństwa przy sobie;-), ale z drugiej strony bardzo im zazdroszczę:-(


ehh... chyba załapałam wielki dół :-(
 
Moja córka ma 17 dni i byłam z nią na spacerze dopiero jeden raz może z 30 minut. Duszę się już w domu ale z drugiej strony boje się z nią wychodzić bo jest ok 2-3 stopnie i wieje jak to nad morzem - non stop wiatr.

Jakoś cieżko mi sobie wyobrazić ta zimę, bo niby dziecko ma chodzic na spacery ale jak ma wychodzić jak na dworze w zimę będzie poniżej -10 stopni - wtedy się chyba nie wychodzi z takim malcem na dwór? czy można?
 
ANKUBATOR to co wy macie za szczepienie w drugim tygodniu życia???? Z tego co pamiętam po Amelce to pierwsze szczepienie jest na 6 tygodni.!!!!

MAMCIA z taki maluchem można wychodzić do -5, chyba, że bardzo wieje i pada to raczej spacer odpuścić bo temperatura wydaje się niższa.
 
ojjj 2 kolejne maluszki:):) superrr

dziewczyny dziekuję ponownie za życzonka:)

kasia_jag gratuluję udnej wizyty
270...
ja Ci sie nei dziwię kochana że chciałabyś już urodzic mam tak samo, fakt daty mi się podobały ale to nei był wyznacznik, poprostu jest mi już cięzko tymbardziej że mam już Kamila do opieki, nie d sie ukryć że dziecko w jego wieku jest max absorbujące. Co do info że urodzisz wcześniej, hm.. no może i tak będzie, nikt przeciez konkretow ci nei podał:) mi lekarka przy mlodym dokładnie miesiac wczesniej na wizycie powiedziala ze urodzę przed terminem i tak się stało dokładnie 14 dni przez wyznaczoną datą:) więc głowa do góry, ale z drugiej strony odsapnij, przestań o tym myśleć, bo może być i na odwrót, sama sie jeszcze tydzien temu nastawiałam na porod i miaąłm mega doła, ale stwierdziłam ze dzidzia wie co robi wiec co nam zostało, uzbroic się w cierpliwość:)

dorotar
patrzałam wlasnie w ksiazeczke i faktycznie z Kamilem miałam pierwsze ok. 6 tyg. w 2 mies. zycia. wiec tez sie zastanawiam jkie szczepienie będzie miał Mikołaj..
Olluchna
po to jest położna po porodzie żeby Ci pomóc i odpowiedzieć na Twoje pytania, już teraz możesz sobie w zeszycie lub gdzieś na kartce zapisywać to o co chciałabys zapytac, bo przy jej wizycie poprostu zapomnisz, z reguły można już wychodzić z dzidzią która ma ok5-7 dni zależy to jednak od stanu dziecka i pogody, jeśli jednak jest to pogoda na plusie to chwila werandowania nei powinna zaszkodzić. To nei jest tak jak kiedyś że położne twierdziły że dziecko musi mieć min. tydzien skonczone żeby się ruszyć na powietrze. Ale prawdą jest że ze względu n okres w ktorym my rodzimy.. a jednak zima dopiero nadchodzi, będziemy miały mniejsze pole do popisu ze spacerkami.

a co do ulewania hihi przepraszam ale się ciut usmiałam z tym tekstem z gazety, mój synek był w 100% zdrowy i ani mu sie nie ulewało ani co więcej mu sie nie odbijało po jedzeniu, ni cholery nic nei pomagało, noszenie w pionie itp itd, polozna powiedziala ze taki jego urok, fakt miał przez miesiac kolki, ktore mogły wynikac z braku odbijania, ale to nei oznaczalo ze on jest chory czy coś.

Także Olu nic nei jest regułą, zawsze warto sprawdzić lub zapytac w razie watpliwości, ale absolutnie nie bierz w 100% tego co piszą w necie lub gazetach do siebie, bo to też nie jest rozwiazanie.


ooo widzę że więcej łasuchów skusilo sie na ciacha Mły:) hihi
polecam również keks jest przepyszny!!!! i na ciepło i na zimno kiedy czekolada znowu wróci do swojej konsystencji:)

hih zmykam za godzinkę pobujać w zumbowych klimatach.. chyba mnie już dzis nic nie ruszy po tym sprzątaniu.. a podlogi zostawilam na jutro, leń mnie ogarnął:)
 
Ostatnia edycja:
Milva masaz zaoferowany przez polozna, gatki zsciagniete, pacjentka na lozku...pacjentka odjechala na lozku tak daleko, ze palce poloznej byly wolniejsze niz odsuwajaca sie d*pa pacjentki :-D
 
Aż zajrzałam do książeczki i przyznaje racje, że mi się pomyliło :D szczepienia powtarzamy 12.stycznia dopiero, a w czwartek pierwsza wizyta w przychodni bez szczepień ;) potem 21.12 na usg bioderek, bo w szpitalu nie robili ;p
 
reklama
2701.. tulę, bo wiem co czujesz może coś się ruszy a zazwyczaj tak się dzieje w najmniej oczekiwanym momencie:tak:
łysa ty to aparatka jesteś:-D kobieta w dobrej wierze wymasować cię przyszła a ty się wzbraniasz:-D
 
Do góry