reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Mi ginka mówiła, i jest nawet napisane na Perfecta Mama, że do 4 miesiąca nie wolno masować brzuszka, ale już dawno ten miesiąc za nami. Dlatego wiele balsamów na rozstępy są po 4 miesiącu.
Notoryczne glaskanie brzuszka jest odradzane bezwzgledu na wiek ciazy.Posmarowanie balsamem ,podotykanie nie wywolaja skurczow ,ale notoryczne glaskanie brzuszka ,uciskanie go ,wszelkiego rodzaju masaze ,przyspieszaja akcje porodowa ,wiec ostroznie z tym.MOja ciaza skonczyla sie przedwczesnie miedzy innymi z tego tez powodu.
 
reklama
Mi też się to wydało troszkę dziwne, ale to moja pierwsza ciąża więc pomyślałam że może faktycznie ma rację:sorry: i nawet mojemu mężowi powiedziałam ze głaskać nie można tylko dotykać :sorry:
NIe no bez przesady :) Poglaskac sobie mezus moze :) ....Tutaj chodzi o ciagle glaskanie i uciskanie brzuszka przez masaze itp.
 
Cherie od kiedy dowiedziałam się ,że moje malństwo ma jakąś plamkę na serduszku to też chciałabym, żeby już był grudzień, żebym mogła wziąć je na ręce i na własne oczy zobaczyć, że jest zdrowe.
Mój mąż jest ze mną na każdym usg, na szczęście szef nie robi problemów i może się zwolnić z pracy. Wiem, że mój m bardzo sobie ceni te wizyty:)

na pewno wszystko będzie dobrze i już za kilka miesięcy przytulimy dzieciaczki.
co do Twojego męża to zazdroszczę mu szefa :-D szef mojego ma "ale" nawet w weekendy, kiedy mój Krzysiek musi być na wykładach. z tego powodu zawalił już dwa razy semestr...
 
przecież żadna z nas nie siedzi całymi dniami w fotelu i nie ugniata brzucha. moje ręce ciągną do brzuszka zazwyczaj przed snem - to taka intymna chwila dla mnie i maleństwa :sorry: i nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej.
 
Cherie jednak głaskanie, masowanie musi mieć jakiś wpływ, bo jak u mnie wystąpiło twardnienie to mi ginka absolutnie zakazała dotykania brzucha. A i słyszałam, że na patologii ciąży też zabraniają głaskania. Może to pobudzać macicę do skurczów a nawet spowodować odklejenie łożyska. Dlatego jak mi twardniał brzuch to starałam się go nie dotykać.
NO wlansie to probowalam wytlumaczyc ale dopiero doszlam do twojej wypowiedzi ahahha !!! Ujelas to doskonale.
NIe wolno masowac brzucha ciagle ,balsam wklepujesz gora 2 razy dziennie i na tym konczy sie wsmarowywanie balsamu !!! Nie pisze na opakowaniu aby zapodawac ten krem ciagle i go masowac :tak:.Mi gin powiedzial w ciazy wszytko mozna ale z umiarem i dotykanie brzuszka do tego tez trzeba zaliczyc.
 
Ostatnia edycja:
Cherie też wierzę, że będzie wszystko dobrze. Szef męża jest raczej prorodzinny, sam ma troje dzieci, a poza moim m jeszcze dwóch innych pracowników zostanie w tym roku tatusiami. Mój ma wszystkie weekendy wolne, gorzej jak chce wziąź kilka dni urlopu, ale jakoś dajemy radę:)
joanna82 czasami uda mi się zabłysnąć jakąś "złotą myślą";)
 
Mnie szczerze to nie podoba się 3d, jest takie "sztuczne", wole 2d i normalnie tam wszystko widać, więc dobry lekarz na zwykłym usg jak maleństwo nie wstydliwe to powinien dojrzeć płeć
Mi sie nie podoba we wczesnych tygodniach ciazy kiedy malo cokolwiek widac ,ale pozniej jak juz dzidzia jest duza ,a sprzet dobry ,mozna naprawde nieziemskie zdjecia uzyskac malenstwa.
 
reklama
Do góry