reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Cherie jednak głaskanie, masowanie musi mieć jakiś wpływ, bo jak u mnie wystąpiło twardnienie to mi ginka absolutnie zakazała dotykania brzucha. A i słyszałam, że na patologii ciąży też zabraniają głaskania. Może to pobudzać macicę do skurczów a nawet spowodować odklejenie łożyska. Dlatego jak mi twardniał brzuch to starałam się go nie dotykać.
 
reklama
ja tez slyszalam o tym glaskaniu, moja szwagierka od polowy musiala lezec bo malutka byla za nisko, to tez miala sie ograniczyc w glaskaniu bo to wywoluje skurcze, kremem oczywiscie mogla sie posmarowac ale jak lezala calymi dniami w lozku to nie mogla glaskac tak intensywnie
 
dziwne to dla mnie. no ale cóż, potwierdza się stara prawda, że "co lekarz to inne sposoby leczenia"... w każdym bądź razie, mimo wysokiego ryzyka mojej ciąży, głaskanie i delikatne masowanie brzucha jest u mnie wskazane.
 
Witam dziewczynki!!
Troszkę mnie nie było. W sobote miałam usg, wszystko ok mały rośnie :-) Położenie podłużne główkowe. Łożysko na sc przedniej. Waży całe 302g.
Tylko tak mnie gin powygniatał że masakra!!

Gratuluje laluni :) Matko boska jak mi moj gin dalej nie powie kogo mam w brzuszku ,pojde na 3 d hahahah ,bo nie wytrzymam.
Mnie szczerze to nie podoba się 3d, jest takie "sztuczne", wole 2d i normalnie tam wszystko widać, więc dobry lekarz na zwykłym usg jak maleństwo nie wstydliwe to powinien dojrzeć płeć

a z tym głaskaniem brzucha to nie jest tak, że nie powinny robić tego dziewczyny, które mają jakieś problemy z ciążą (skurcze, twardnienia itp.)? Wydaje mi się, że jak ciąża nie jest zagrożona to jakieś delikatne głaskanie nie wywoła skurczy.

Matko ja głaszcze non stop, smyram jak siedze, smyram jak leże. Lubię to:tak:

Wczoraj cały dzień bolał mnie brzuch, dół brzucha. A jak wracalam od mamy, nie wiem czy źle stanełam, czy co ale tak mnie zabolało z prawej strony, że nawet na prawej nodze nie mogłam stanąć tak piłowało na brzuch. Dwie godziny się męczylam. Wziełąm Nospe trochę przeszło. Ale ruszam się teraz"delikatnie" bez pośpiechu.

Słyszałam, ze pachwiny bolą bo macica się rozciąga, ale żeby aż taaaaaak
 
mój, ze względu na swoją pracę, nie mógł być ze mną na żadnym USG. wpatrywał się jedynie godzinami w wydruki z maleństwem. mam wielką nadzieję, że pójdzie ze mną 11 sierpnia (przede wszystkim przez wzgląd na określenie płci)
MOj tez ze wzgledu na wyjazdy nie mogl byc na usg ze mna :( .Patryka usg zaliczylismy wszystkie razem ,teraz nie bylo nam to jeszcze dane i moj bardzo ubolewa nad tym.Dlatego mysle nad usg 3d jak moj przyjedzie co by sobie poogladal do woli swoje dziecie :)
 
Co do głaskania brzuszka to położna ostatnio mi powiedziała żeby tego nie robić bo to wywołuje przedwczesne skurcze :sorry: i moż na się swobodnie głaskać dopiero około dwóch tygodni przed planowanym porodem:sorry: dlatego z żalem tylko trzymam ręke albo ewentualnie gilgocze chwileczke. Nie wiedziałam że czekolada pobudza niunie. W takim razie wiem dlaczego na ostatnim usg tak się wierciła ze pani doktor nie mogła jej nawet zmierzyć (bo fikała po całym brzuchu ponoć). W pierwszym trymestrze non stop jadłam coś słodkiego ale przed ciążą też:-)
I to prawda co polozna powiedziala :)
 
reklama
Cherie od kiedy dowiedziałam się ,że moje malństwo ma jakąś plamkę na serduszku to też chciałabym, żeby już był grudzień, żebym mogła wziąć je na ręce i na własne oczy zobaczyć, że jest zdrowe.
Mój mąż jest ze mną na każdym usg, na szczęście szef nie robi problemów i może się zwolnić z pracy. Wiem, że mój m bardzo sobie ceni te wizyty:)
 
Do góry