reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Ja też mam ochotę na tiramisu, byłam w Kaufie ale był tylko jeden mascarpone w cenie 17,50zł za 500g. No i nie kupiłam, nie mam też amaretto bo to alkohol i pomyślałam, że jak dla nas to bez. Zresztą nigdy takiego alkoholu nie piłam, co to jest?

amaretto to likier migdalowy ... dobry ale jak na moj gust za slodki ... raczej go uzywam do drinkow ...
ja zrobilam bez likieru ... raz ze nie mam :) a dwa ze nie zamierzam teraz dolewac alkoholu ...
 
reklama
No, dobra - widzę , że mój poprzedni post jest już nieaktualny, po wymądrzałam się a Wy już zrobiłyście tiramisu- tak to jest jak się nie doczytuje do końca:tak::tak:
A tak poza tym, czy Wy sobie zdajecie sprawę, że od rana napisałyście aż 40 stron- nie ma szans, żebym to wszystko przeczytała, a muszę jeszcze popracować- już od godziny się zabieram ale przez to forum......:-D:-D
 
monia jak zrobilam z samymi zoltkami to mi sie to takie ciezkie wydawalo a jak dodalam piane to masa taka puszysta ... chyba lepiej moim zdaniem :) nicto zobaczymy jak to wyjdzie ... ja kupilam serki z patnicy kosztowaly 5zl za 250 gram
 
Kochane byłam dziś u gina...i pierwszy raz jestem załamana..Nie wiedziałam gdzie pisać..najlepiej w naszym gronie..Rodzicom na razie nie mówię..
Na początek dobre wieści: 32 TC-syneczek waży 1,79kg, szyjka zamknięta 3,34cm, wód pod dostatkiem...

I teraz te najgorsze..widziałam jak ginka długo bada serce..i długo osłu****e..ja już wiedziałam co się święci..znam to, widziałam..najpierw serce staje potem przyspiesza do 200 uderzeń, zwalnia do 120..skurcz i znów przyspiesza jak szalone do 200...Zaburzenia rytmu serca u płodu. Ja na to cierpiałam w ciąży, dusiłam sie jak serce stawało..co dopiero dzidzia przeżywa..

Jak zaczęła mówić co zrobić, żeby jechać do Poznania na echo serca płodu,że nie chce straszyć, ale trzeba to zbadać wyjaśnić, jakby coś nie tak wyszło..to poród tylko w specjalnej klinice pod specjalistycznym nadzorem to struchlałam..i na dodatek dzidzia dalej pupa siedzi i jak do 36 tc się nie obróci to cc:-((((

Czy któraś z |Was miała już cos takiego?
Ja miałam w ciąży u siebie, dostałam Isoptin w dawce 40mg, potem 80mg i na razie jest ok..za to u dzidzi teraz:-(((Balam sie ,że może ten Isoptin szkodzi czy jak..
Kurcze.. Lilijko przykro mi bo wiem, że się martwisz i będziesz się ciągle zamartwiała, to normalne. Mam nadzieję, że nic nie jest przesądzone i będzie dobrze z serdusiem u Maluszka.... Mocno przytulam;* Pamiętaj, że masz świetną opiekę i taką będziesz miała cały czas. A w nas masz wielkie wsparcie i kciukasy za Maluszka:tak:
 
monia jak zrobilam z samymi zoltkami to mi sie to takie ciezkie wydawalo a jak dodalam piane to masa taka puszysta ... chyba lepiej moim zdaniem :) nicto zobaczymy jak to wyjdzie ... ja kupilam serki z patnicy kosztowaly 5zl za 250 gram

Nie wiem,nie robiłam z nich, ale cena zbliżona do lidla, jak kupuję wł chyba po 10-12 zł ale za 500g, robię z 8- 10 żółtek, ubijak kogiel mogiel z małą ilością na puch i dodaję 500 g serka - ja niestety nigdy nie robię dokładnie z przepisu tylko z tego co mam pod ręką
 
No słoneczka uciekam bo kończy się szrek a moje maluszki mają oczka jak szparki :-D:-D:tak::tak::tak::-D ale twardo oglądają:-)
Świetni są po prostu :-D zaraz ich oddeleguje do łóżek i sama lulu zaraz za nimi idę :-D
A miałam pytać, czy wasze maluszki mają już ustalone godziny snu??
Bo mój nn wstaje codziennie o 5.07 jak tata do pracy wychodzi :szok:
i buszuje z 2 godziny lekko i bądź tu wyspana :-D
ASzukam metody. Bujanie nie działa. Trochę go dzisiaj zmyliłam przykładając do brzucha poduszkę, myślałam, że się nabierze, że to plecy A. ale pomogło tylko troszkę. Help. Zna ktoś metodę na ululanie aliena to proszę pisać.
Dobrej nocy kochane i spokojnej.;-)
Ja tam się cieszę, że Moja Myszka na ogół aktywna dość mocno bo jakby spała za długo to pewnie bym się martwiła:-p Rzadko śpi za dnia a w nocy jak śpię to nie wiem. Jak budzę się na siku to nie śpi:-)
 
Dziewczyny, czy faktycznie aspirator jest lepszy od tradycyjnej gruszki??:cool:

Dla mnie lepsza jest gruszka:sorry:
Położna radziła aspirator a lekarz tylko się skrzywił jak o nim usłyszał!
Tyle lat się gruszki stosowało i jeżeli robi się nimi delikatnie, bez wpychania do noska to nic dziecku nie będzie!

Może to jest obrzydliwe ale ja mam tak silny odruch wymiotny że nie umiałam dobrze tego zaciągać aspiratorem:no:

Ale...każda wybiera to co uważa za dobre:-)
 
reklama
A ja sie objadlam salatka i ide sie zaraz myc.
MEA wiedzialam ze u ciebie bedzie wszystko dobrze:-)Co do cisnienia to owszem ze podnosi sie zawsze u gina ale po tabletkach?Ile mialas?Fajnie ze z Agatka wszystko ok i ze tatus sie ucieszyl ze mogl ja poogladac;-)ale mial frajde co???
kto ogląda Brzydulę?????
zaraz się poryczę:-D

Ja ogladalam i jak zwykle ktos namieszal:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Ooo kurna ale sie najadlam ze az sie ruszyc nie moge ale jaki pyszny obiadek ziemniaczki z sosikiem i filecikiem z sosu no i groszek z marchewka z bulka tarta pyyyyycha ledwo zyje ale do polnocy mi przejdzie :)))
O fuuuj ja jakos za koglem moglem nie przepadam jajka na surowo mnie odpychaja wole zjesc batona hehe

Ja chyba kogel mogel jadlam ostatni raz w dziecinstwie:tak:jakos teraz nie wyobrazam sobie go zjesc.Tiramisu tez bym wciagnela:tak:

Kochane byłam dziś u gina...i pierwszy raz jestem załamana..Nie wiedziałam gdzie pisać..najlepiej w naszym gronie..Rodzicom na razie nie mówię..
Na początek dobre wieści: 32 TC-syneczek waży 1,79kg, szyjka zamknięta 3,34cm, wód pod dostatkiem...

I teraz te najgorsze..widziałam jak ginka długo bada serce..i długo osłu****e..ja już wiedziałam co się święci..znam to, widziałam..najpierw serce staje potem przyspiesza do 200 uderzeń, zwalnia do 120..skurcz i znów przyspiesza jak szalone do 200...Zaburzenia rytmu serca u płodu. Ja na to cierpiałam w ciąży, dusiłam sie jak serce stawało..co dopiero dzidzia przeżywa..

Jak zaczęła mówić co zrobić, żeby jechać do Poznania na echo serca płodu,że nie chce straszyć, ale trzeba to zbadać wyjaśnić, jakby coś nie tak wyszło..to poród tylko w specjalnej klinice pod specjalistycznym nadzorem to struchlałam..i na dodatek dzidzia dalej pupa siedzi i jak do 36 tc się nie obróci to cc:-((((

Czy któraś z |Was miała już cos takiego?
Ja miałam w ciąży u siebie, dostałam Isoptin w dawce 40mg, potem 80mg i na razie jest ok..za to u dzidzi teraz:-(((Balam sie ,że może ten Isoptin szkodzi czy jak..

Nie zamartwiaj sie na zapas poczekaj na opinie specjalisty:tak:napewno jesli juz to cos zaradzi.A co do Isoptinu to napewno nie szkodzi:no:też zazywalam.Trzymam kciuki za twoja kruszynke;-)

a ja wlasnie wrocilam z tesco ... kupilam serek i wlasnie studzi sie kawa na tiramisu :) nad reszta popracuje za chwile

a mi sie przed chwila rozwalilo krzeslo do kompa ;( i gdzie ja teraz bede siedziec ?? dobrze ze mam sako ... ono sie nie polamie ...

Przeciez teraz musisz lezec wiec krzeslo i tak nie jest potrzebne:tak:moze specjalnie zaprotestowalo?:-D
 
Do góry