reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2007 - wątek główny!!!

My już w domku i po spacerku. Jakieś 5h poza domem. Julcia dotleniona, zaraz kąpiel, kaszka i spać...

Agnieszko ja nigdy nie robiłam tych badań więc nie wiem jak to jest. Życzę zdrówka.

Kasiu widzisz tu źle i tam nie dobrze. Nigdzie nie jest idealnie...
 
reklama
No my już po wizycie teściowej. I co dała trzyletniemu wnuczkowi na urodziny?? Pieniądze. Noż kurde to przecież lepsza resorówka niż forsa dla takiego malucha. Tyle razy tłumaczyłam, że nie życzę sobie pieniędzy w prezencie dla dzieci i dotarło na jedne Święta Bożego Narodzenia:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Bo co młodemu po forsie od babci?? skora ja mu muszę kupić za to prezent to on będzie pamiętał, że to ode mnie a nie od babci:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Normalnie jestem wściekła.
 
weroniczka doskonale cie rozumiem heheh mama J jak do nas przyjechala to przywiozla Gajutkowi zloty lancuszek z medalikiem z Matka Boska :)) wyobraz sobie jak Gajunia sie cieszyla...chyba nigdy jej ten prezent nie ucieszy bo dla dziecka takie rzeczy jak pieniadze czy zloto raczej nie znacza wiecej niz zabawka z kiosku.
kacha owszem ale po 1 ja nie mam pojecia o logopedii u niemowlat bo wszystkie cwiczenia jakie znam to raczej dla starszych dzieci a po 2 duuzzoo juz zapomnialam :( przykro mi ale wszystkie ksiazki mam w polandzie.
 
WERONICZKAto ci tesciowa moze ma skleroze i trzeba jej przypominac hehe:-D:-D:-D:-D:-D
dziewczynki ja na dzis sie zegnam jeszcze troszke poprasuje i mykam kapac mała i spatuni
zycze miłego wieczorku i słodkich snów:-):-):-):-):-):-):-):-)
 
u nas juz po spacerku i wizycie u cioci, juz po kompieli, teraz odbywa sie walczenie z karuzela w lozeczku moze w koncu za jakies pol godziny usnie, najgorsze to jest to ze ostatnio jak opanowal przekrecanie sie na brzuszek to nawet w lozeczku to robi, a niestety czasami pupcia zaciezka i nie da rady przekrecic sie z powrotem na plecki i sa nerwy; a dzis tak maltretowal gryzaka ze az mu troszeczke krewka poszla z dziaselka
 
Weroniczka ale niezła ta Twoja teściowa... Tak za 10 lat to może się Staś ucieszy z forsy bo np. będzie sobie na coś zbierał. No dawać kasę takim smykom... Głupota. Przecież mogła zapytać co kupić, żaden problem.

Stefanka to powiadasz że Gajunia już obwieszona złotem? :-D

U mnie w rodzinie jest taka tradycja że babcia kupuje wnuczce pierścionek który np. mi moja mama trzymała i dostałam go dopiero na 18 urodziny. A szczerze powiem że nie wiem co chłopakowi kupuje... :dry: Bo mam tylko dwóch braci ciotecznych... :sorry2:
To z jednej strony fajna tradycja ale złoto 20 lat temu było troszkę inne kolorystycznie, no i wzór też specyficzny. Ale pierścionek ogólnie fajowy-pamiątka...

Julka już śpi... :-)

EDYTUJĘ
Kasiu szperałam ze 20 minut ale znalazłam. Może to Ci pomoże :-)
Dar]Dar]Dar

Tylko bez tego url= bo nie mogę tego usunąć :-(
 
Dobry wieczór moje drogie :tak:
U nas zęby dają w kość, a nawet ich spod tych dziąsełek nie widać. Ale musze przyznać że Viburcol bardzo pomógł.
Od wczoraj wprowadziłam harmonogram zajęć w ciągu dnia i mam nadzięję że Wiktorek szybko się do niego dostosuje i dzięki temu łatwiej będzie nam żyć :tak:

dziewczyny a tak z innej beczki pytanko -co zrobic zeby buty[adidasy] nie farbowały?

Elcia żeby materiał nie farbował trzeba go wyprać w wodzie z dodatkiem octu.

Witka dziewczynki!
ja dopiero wstalam bo jak pada to ciezko wczasniej wstaacc...eee nic mi sie nie chce...

:szok: Stefcia po 12 a Ty dopiero wstałaś ...Tobie to dobrze :-)
i Kotek zajefajny :-D

A ja tak panicznie to znowu się nie boję może temu że mieszkam pod laskiem :-):-) ale żaby ochyda:wściekła/y::wściekła/y:

Joanna zaby a fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj bllllllllllllllllllle bllllllllllllllllllllllllllle:baffled::baffled::baffled:

Jej czemu żaby to ochyda???? No może teraz parę z Was mnie przestanie lubić ale się przyznam że swego czasu hodowałam żabki :-)


A co do zabkow ewedja, to mala tez jeszcze nie ma i nawet sie nie zapowiada, ze beda szybko. Tylko co dziwne nie slini sie juz tak mocno jak wczesniej, ale za to sciska dziaslami co jej sie uda i to nawet dosc bolesnie;-):-) I wystarczy sie czasem do niej zblizyc, a otwiera dzioba jakby miala zaraz polknac:-)

Pryzybela :rofl2: skąd ja to znam u nas dokładnie tak samo

A ja mam pytanko do mam grudniowych chłopców:-) A mianowicie czy odciągacie skórkę na siusiaczkach????
Ja np odciągam:tak: nie zawsze bo czasami mi się zapomina ale powiedzmy tak raz w tygodniu to tak:tak: Moja siostra np tego nie robi. Wcześniej dużo na ten temat czytałam w necie i oczywiście co lekarz to inna opinia:crazy: i jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na ten temat:-)

U nas mamy problem ze stulejką więc nacciągamy skórkę w kąpieli. Ostatnio byliśmy u pediatry to mu dość mocno naciągnęła że aż krew posżła :-:)-:)-( i zapowiedziała że następnym razem zrobi tak samo :-:)-:)-:)-(

Witam się Dziewczyny - a ja uwielbiam żaby, a pająki wyrzucam na dwór, bo ich bardzo nie lubię, ale ponieważ biolog jestem to im daję spokój. Chociaż są jedne których nie ruszam- nasoszniki Nasosznik trz


a ja to niedoszły biolog jestem :-(


Coś Magdalenki nie ma?:baffled:

Dotka kochasz mnie :-):-):-):-):-):-):-D

czy ktoras z was miala robione proby watrobowe ?
ja sie badalam w piatek i wyszedl mi poziom bilirubiny 1,7 przy normie 1 :baffled:
po wrzuceniu tego w google naczytalam sie strasznych rzeczy a do ginki ide dopiero w piatek ...

Ja miałam robione, wyszła mi bilirubina 3 a po powtórnych badaniach wyszła w normie :-)

No my już po wizycie teściowej. I co dała trzyletniemu wnuczkowi na urodziny?? Pieniądze. Noż kurde to przecież lepsza resorówka niż forsa dla takiego malucha. Tyle razy tłumaczyłam, że nie życzę sobie pieniędzy w prezencie dla dzieci i dotarło na jedne Święta Bożego Narodzenia:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Bo co młodemu po forsie od babci?? skora ja mu muszę kupić za to prezent to on będzie pamiętał, że to ode mnie a nie od babci:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Normalnie jestem wściekła.

:crazy:

Kacha zdrówka życzę !!
 
Witam sie i zegnam jednoczenie bo jutro o 6 rano musze wstac. Troszke mam stracha jak to bedzie, oby te dwa dni to weekendu jakos zlecialy a potem moze jakos sie rozkrece bo od poniedzialku dopiero zaczne robic to co poprzednio robilam bo zmiany musza wprowadzic w zwiazku z moim powrotem ale one bede dopiero od nowego miesiaca. Takze te 2 dni bede mogla sie jakos zaklimatyzowac na nowo. Ja zawsze bardzo lubilam swoja prace wiec mysle ze szybko prztwykne do nowej sytuacji. Najbardziej mi mojego slodziaka szkoda ze musi bez mamusi w domku zostac :-:)-:)-(

Dziekuje wszystkim za slowa pocieszenia. Fajnie ze Was mam :tak::tak::happy::happy:

Bede sie starala byc na biezaco z czytaniem co tam u Was, mam tez nadzieje ze jak przywykne do nowej sytuacji to nadal bede dosc czestym bywalcem na BB, bo ja bez niego nie moge juz zyc :-D:-D:szok::szok::szok:.

Dobrej nocki, buziaczki.

A gdybym jutro nie dala rady zajrzec to:

Buziaczki dla Tadzia na 5 m-c

Sto lat sto lat i caluski dla Stasia z okazji 3 urodzin

Magda z okazji jutrzejszych imienin duzo zdrowka, szczescia, milosci i spelnienia najskrytszym marzen oraz pociechy z Twojego cudownego syneczka.

Pozdrawiam wszystkie mamusie i maluszki
 
Cześć Kobitki!
Mogę powiedzieć że wczorajszy dzień był cudowny bo Jasio miał boski humor, jeszcze takiego nie miał:happy:. Obracał się ciągle, siłował i w ogóle był uśmiechnięty. Natomiast dzisiaj dzień do nosa - nie wiem czemu on tak strajkuje z jedzeniem.Chciałam mu "wprowadzić" jakieś stałe pory jedzenia, ale to jest niemożliwe:no:. A już o jakimś harmonogramie dnia to chyba mogę pomarzyć... chociaż chaosu w nim nie ma, ale jak się zdrzemnie to nam jedzenie się przesuwa i w ogóle do bani.
MAGDALENKA - podziel się tym projektem harmonogramu... a biologii nie żałuj, niby było fajnie ale widzisz pracy musiałam szukać w UK.:no:. zresztą szkoda gadać.
PRYZYBELA - znalazłam w książce p.Jolanty Zdzienickiej "Karmimy małe dziecko" przepis na herbatkę z mięty - >>na 100 ml wody daje się l łyzeczke suszonych lisci miety, do wrzatku wsypac miete i pozostawic pod przykryciem na 20 minut. przecedzic i jeszcze raz zagotowac. Dla starszych dzieci nie trzeba powtórnie gotowac. Ciepła podaje sie w wypadku kłopotów jelitowych<<.
AGNIESZKA27 - co do bilirubiny, to najpierw trzeba powtórzyć wynik. Jeśli będzie niewiele podwyższona a inne próby np AspAT czy AlAT będa dobre to jak to się mówi może taka Twoja uroda. Jesli bierzesz jakieś leki to sprawdź na ulotce czy nie podwyższają prób wątrobowych...
a jak już o badaniach to:
KACHA - robiłaś badania krwi po porodzie, np Morfologię? Bo może masz anemię, czego Ci nie życzę, ale idz do lekarza... ja miałam po urodzeniu Jasia anemię o czym dowiedziałam się po badaniach które zleciła mi uparta położna:sorry2:. Okazało się że bóle w klatce piersiowej, kołatanie serducha i totalny brak sił to były u mnie obajwy anemii. A zawsze miałam świetną hemoglobinę...
Wiem że jesteś Super Mamą i nie masz czasu, ale zadbaj o siebie!

Mam pytanie:
czy oprócz obiadku to jakiś inny posiłek w ciągu dnia dajecie jako "bezmleczny" (ale wliczając kaszkę na mleku)? Bo ja nie mam koncepcji co dalej mam zmieniać...
I jeszcze jedno czy po albo przed obiadkiem dajecie mleko?
 
reklama
Paula, wielkie dzięki za link :-):tak:
Jutrzenka, trzymamy jutro kciukasy za Ciebie, napewno będzie dobrze :tak:

EDIT: Daszka, anemię zawsze miałam, ale jakoś się nigdy w to nie zagłębiałam:baffled:
 
Do góry