reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDZIEŃ 2005

Gocha no to zdolna ta Twoja Kamilka niebywale. :) Jak ją tego nauczyłaś? Ingusia już kiedyś pokazywała moje oko, ale nie umie na nikim innym. Tomek się śmieje, że oko jest tylko jedno na świecie i ma je mama. :laugh:

Hanka a Twoja Agatka bije na głowę wszystkie grudniowe dzieciaczki! Jeszcze nie słyszałam nigdy, żeby takie malutkie dziecko już dreptało! ;D Wielkie brawa!

Acha, przypomniało mi się:

Paula pogratuluj gorąco koleżance fasolki! Niektórzy to mają fuksa. ::) :laugh:
 
reklama
Natalia po prostu co jakiś czas pokazuję jej, powtarzam kilka razy. ale robię to tak w czasie zabawy, jakby przy okazji - nie chcę jej uczyć niczego na siłę, żeby nie zniechęcić i nie zanudzić.

ale za to na nocnik łobuziak nie chce siadać. dwa razy posiedziała, a za trzeciem juz byl płacz. więc na razie przestałam próbowac, żeby się nie uprzedziła do nocnika.
 
Dobry wieczór

Natalia fryzurka cud miód, ślicznie wyglądasz, chyba bardziej do ciebie pasuje to nowe uczesanie niż poprzednie, jestem na tak.

Gocha, brawo dla Kamilki zuch dziewczyna.

Cyprysiowa
, zespół nadzwyczajny, a ile biorą za występy w terenie?

Magdamaj
, szkoda, ze sie wcześniej nie pochwaliłaś to bym dzisiaj zakupiła wyborczą.

a ja właśnie wróciłam ze ślubu znajomych i się trochę rozmarzyłam, bo pięknie było....
 
Klusia dzięki. :)

Gdzie jesteście??????????????????

Tomek dalej w pracy, jakaś mega awaria i nie mogą tego usunąć. :-[ Ciekawe czy wróci na noc. :-[ :-[ :-[

Co ja mam robić? :-[
 
Nathalie - tez bym sie wkurzyla ze ta awaria akurat w sobote i akurat wezwali Tomka!!!! WRRR

i odpowiadam na twoje pytanie: jak sie prowadzi działalnosc gospodarcza to masz normalnie urlop macierzynski te 112 dni jak urodzisz dzidzie
wtedy płacą ci (ZUS) jakies 900 pln miesiecznie a ty nie płacisz ZUSu
po tym czasie nie mozesz isc na wychowawczy tj mozesz siedziec w domu ale musisz placic skladki na zus co wynosi ok 700 pln miesiecznie

jutro mamy rocznice slubu :) :) dzis bylismy sobie pochodzic na spacerku kolo katedry gdzie mielismy tenslub
jej jak tam pieknie na tym naszym ostrowiu tumskim! zamowilam tez msze z okazji naszej rocznicy u milej siostry Sylwiny :) :) :)
 
Magda super wieści z tym zusem. A powiedz mi jeszcze jeśli możesz, czy muszę tą działalność prowadzić do momentu porodu czy mogę zawiesić ją wcześniej, bo i tak nie bedę pracować w 9 mies. to po co mam zus płacić. A na wych. mogę iść i nie płacić zusu, bo dział. mogę zawiesić przecież, tylko nie jestem ubezpieczona, prawda?

Gratulacje z okazji rocznicy!!!! A która to?
 
No własnie mozesz zwiesic działalnosc ale wtedy nie jestes ubezpieczona ... tzn ubezpieczenie chorobwe masz bo twoj maz ma placone skladki ..
wiec ale wtedy zus nie bedzie ci placic przez caly macierzyski (czyli 3 mies) tych 900 pln wiec oplaca sie zawiesic po zakonczeniu mecierzynskiego jak juz skasujesz Zus na te 2700 bo w okresie macierzynskiego ty nie placisz tylko oni ci placa

rocznica 1sza :)
 
Kurde, to trochę bez sensu, bo jak będę na chorobowym dajmy na to ze względu na "zagrożoną ciążę" to mam płacić ZUS mimo, że nie pracuję? To już bardziej opłaca się chyba jednak zawisić dział. na ten cały czas.

A jak jestem na chorobowym to dostaję coś z zusu czy nie?
 
He he widze ze bardzo mnie Wam brakowalo, nawet nikt nie odpowiedzial na moje przywitanie. ;) Nie bylo mnie przeciez zaledwie 5 dni, co to jest 5 dni na forum! ;) Musze przyznac, ze jednak mi sie troszke smutno zrobilo, zwazywszy z jakim zapalem dorwalam sie do forum po przerwie i jak za Wami tesknilam. No nic. :p
 
reklama
Do góry