reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDZIEŃ 2005

reklama
Joeey - pijaku no ;P Poczekaj na mnie, my zaraz tez biale winko otwieramy ;D ;D ;D
no i w ogole dzis pewnie zaliczymy pierwszy raz ;D ;D ;D
 
hmm..ulatwie wam sprawe bo moze sie nie udac go przeczytac tym co nie ma dzisiaj na forum..

oto ten artykul:

BECIKOWE. Dostaną też niektóre dzieci urodzone w 2005

Dwa a nawet trzy


Kto będzie miał szczęście dostanie nawet trzy zasiłki za urodzenie dziecka. Każda mama zaś ma jak w banku tysiąc złotych. Od lutego.



    Na razie 1000-złotowy dodatek odbierają mamy, które mają prawo do zasiłku rodzinnego. Może się zdarzyć, że to prawo zyskają po urodzeniu malucha. "Becikowe" wypłacane jest na wniosek matki (ojca, opiekuna), razem ze świadczeniem rodzinnym, pismo zaś należy złożyć w ciągu roku od urodzenia dziecka.      Kto się z tym nie spieszył, teraz skorzysta. Wyższy dodatek obowiązuje od 1 stycznia (wcześniej było o połowę mniej). W nowej wysokości jest wypłacany także rodzicom dzieci, które urodziły się wcześniej, o ile wówczas opiekunowie nie złożyli wniosku o "becikowe" i nie została wydana decyzja. Kto już 500 złotych dostał, wyrównania nie otrzyma.      Od 9 lutego o dodatek ubiegać się będzie mogła każda mama (lub ojciec, opiekun dziecka), bez względu na dochód w rodzinie. Wtedy wejdzie w życie przepis, który przeforsowała Liga Polskich Rodzin - "becikowe" dla każdego nowo narodzonego dziecka. Ta zapomoga również wynosi 1000 złotych. Wniosek o jej wypłacenie trzeba złożyć w gminie w ciągu trzech miesięcy od dnia urodzenia maluszka. To znaczy, że o pieniądze starać się mogą także matki, które urodziły począwszy od 9 listopada. Ale one mają tylko 1 dzień (9 lutego) na złożenie wniosku.      Na trzecie "becikowe" mogą liczyć mieszkańcy niektórych gmin. Są bowiem samorządy, które ze swojej kasy zamierzają wypłacać, niezależnie od pozostałych, zasiłki po urodzeniu dziecka. Wówczas to rada gminy określi jego wysokość i warunki wypłaty.      W najgorszym razie matka otrzyma 1000 złotych, w najlepszym - dostanie trzy zasiłki.      



 
Joeey..:)..ale twoja Ada ma mloda babcie..normalnie laska a nie babcia..:)..jeszcze bedzie z wnuczusia na podryw chodzila..:)

ok..dziewczynki ja zmykam poprzytulac doe do mojego Pepe.>:0..bo juz tego przytulania za duzo mi nie soatalo.:(,...

papa..milej i spokojnej nocy..kolorowych..papapa
 
nie chwale mojej córy ale czwartą noc do pierwszego karmienia śpi w swoim łóżeczku dla mnie to sukces bo wcześniej nie było o tym mowy zaczełam walczyć i jak narazie wygrywam :) a teraz śpi już od 20,30 :) i ja to chyba wykorzystam i lece do wyrka dobranocka karaluchy do poduchy a szczypawy do zabawy i oby maleństwa przespały ciurkiem 6h ;D ooo pochwaliłam już kwili :p
 
Cześć dziewczyny. Moja córeczka urodziła sie 7 grudnia i mam do Was pytanie. Ona od kilku dni zaczęła ssać sobi paluszki - czy Wasze maluszki też robią coś podobnego. Dodam,że ona nie lubi smoczka i wtedy też nie jest głodna robi to także po karmieniu?
 
Witaj nowa mamusiu!!! Moja Lena urodzila sie 8 grudnia!!! podaj "parametry" swojej dzidzi to Wanda dopisze Cie na liste, ktora mozesz sobie obejrzec na watku zdjecia grudniowych dzieci bez komentarzy na 1 stronie.
Jezeli chodzi o ssanie paluszkow to moja Lenka tez odrobine probuje ale ona na szczescie lui smoczka wiec jak widze lapke w buzi to (oczywiscie kiedy mam pewnosc ze nie jest glodna!) daje jej smoczka i po ssaniu raczek. Ale z tego co pamietam dziewczyny tu kilka dni temu wlasnie o ssaniu piastek pisaly i wiekszosc dzieci to robi wiec sie nie przejmuj.

padam, ide nakarmic moja gwiazde telewizyjna i lece spac!
dobranoc!
 
pamciaw pisze:
Witaj nowa mamusiu!!! Moja Lena urodzila sie 8 grudnia!!! podaj "parametry" swojej dzidzi to Wanda dopisze Cie na liste, ktora mozesz sobie obejrzec na watku zdjecia grudniowych dzieci bez komentarzy na 1 stronie.
Jezeli chodzi o ssanie paluszkow to moja Lenka tez odrobine probuje ale ona na szczescie lui smoczka wiec jak widze lapke w buzi to (oczywiscie kiedy mam pewnosc ze nie jest glodna!) daje jej smoczka i po ssaniu raczek. Ale z tego co pamietam dziewczyny tu kilka dni temu wlasnie o ssaniu piastek pisaly i wiekszosc dzieci to robi wiec sie nie przejmuj.

padam, ide nakarmic moja gwiazde telewizyjna i lece spac!
dobranoc!
Dziękuję za odpowiedź odnośnie ssania paluszków. Uspokoilaś mnie.

Moja Gabrysia urodziła sie 7.12.2005 o godz. 20.15, termin miałam na 25.12.2005, 38 t.c.
waga 3120, 52 cm.

Lena - śliczne ma imie i już robi karierę!  :laugh:
Dobranoc.
 
Właśnie dodałam kilka nowych zdjęć Kacperka, dawno nas nie było ale wróciliśmy :)

Częściej będę od poniedziłku, bo jeszcze przez weekend jest u nas rodzinka.

Dobranoc.
 
reklama
paula jesli w kupce jest sluz to idz do lekarza. pewnie ci kaze podawac lakcid albo lacidofil. jesli kupka jest wodnista, wsiaka prawie cala w pieluszke to podaj kacperkowi pol saszetki smecty na noc po wieczornym karmieniu. zobaczysz, ze bedzie lepiej. :laugh: po smeccie bedzie na pewno rzadziej robil kupke, ale nie przejmuj sie, ingusia zrobila dopiero po 5 dniach, za to juz twardsza. ;)
 
Do góry