reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

Zapisałam się na prenatalne 30 maja. Poprzednim razem ten lekarz potwierdził mi płeć w 12+2tc i się potwierdziło, teraz będę na końcówce 12tygodnia jestem ciekawa kto tym razem siedzi w brzuchu 😅 ale chyba chłopak tak czuje najważniejsze aby dzieciątko było zdrowe ❤
 
reklama
Ja mam plamienie, brązowe, takie same jak w straconej ciąży. Nastawiam się na najgorsze…. Skocze o 16 na usg :(
Trzymam ogromnie kciuki, ja miałam intensywne plamienia zaraz po tym jak dowiedziałam się że jestem w ciąży do tego silne bóle jak na miesiączkę i też byłam pewna że pójdę do lekarza i usłyszę negatywne informacje- ba byłam nawet na obserwacji w szpitalu bo za wcześnie było na bicie serca, dostałam luteinę i jak się nie przeciążam (może też wykonywała coś intensywnego o czym nie pomyślałaś typu sprzątanie etc ?) plamienia ustają a fasolka rośnie więc mam nadzieję że u Ciebie to też tylko takie bez powodu gdzieś czytałam że 30% ciąż plami na początku i tego się będziemy trzymać ale znam ten strach i mocno ściskam ! Daj koniecznie znać 🤞
 
Hej dziewczyny! Ja już po dzisiejszej wizycie i wszystko dobrze 😉 Dzisiaj jest 8 + 1 a wg USG 8 + 3. Zarodek ma już 1.9cm. Serduszko ładnie bije 😀 termin porodu zmieniony na 7 grudnia.
Moje wcześniejsze plamienia jak się okazało były z powodu krwiaczka, który już w zasadzie się wchłonął i jak to powiedziała Pani Doktor "nie ma już znaczenia klinicznego i nie zagraża".
Mega się cieszę, że już wszystko dobrze!!!

Jeszcze się dowiedziałam, że w mojej sytuacji (mam krew rH minus a mąż rH plus) w przypadku krwawienia po 8 tygodniu muszę od razu jechać na IP na zastrzyk. To tak piszę informacyjnie jakby ktoś też miał taką krew.

Co do mdłości to ja kupuje te gumy Pregna Vomi. Trochę pomagają, ale ja mam lekkie mdłości. Podejrzewam, że w gorszych przypadkach taka guma niewiele pomoże... 🤔
O kurde, nie wiedziałam z tym zastrzykiem. A w pierwszej ciąży w 18tc trafiłam na IP z planowaniem... I nic mi nie dali :/ całe szczęście że się nic nie stało!
Edit: z krwawieniem 😅
 
Ostatnia edycja:
Jestem po pierwszej wizycie. Udało mi się ją przełożyć z 8 maja. Jestem w 5t2d. Było widać już bijace serduszko. Wzruszyłam się, musiałam posiedzieć w samochodzie żeby ochłonąć. Termin na 27 grudnia. Poprzednie ciąże przenosiłam więc może być tak i tym razem. Niestety trochę rozkręca się infekcja dróg moczowych ale na razie mam stosować naturalne leczenie.

Ja co prawda z 1 dzieckiem miałam cc bez wskazań (byłam po prostu głupia), ale 2 dziecko też przenosiłam. Więc myślę, że teraz też przenoszę. Marzy mi się albo 3 albo 5 stycznia @Owulacja to też muszę zacząć jakoś afirmować xD płeć już zaczęłam przepuszczając połowę wpłaty na ciuchy xD
 
Ja tez mimo bardzo dużych dawek progesteronu czasem lekko plamie ale póki co jest wszystko w porządku, moja ginekolog mnie uspokaja że tak czasem jest i nic nie poradzimy, wizytę mam 8 maja i też już panikuje aż dziś śniło mi się że kupiłam swoje usg i sama sprawdzałam czy wszystko w porzadku🙈 chyba mi na głowę idzie 😅
 
O kurde, nie wiedziałam z tym zastrzykiem. A w pierwszej ciąży w 18tc trafiłam na IP z planowaniem... I nic mi nie dali :/ całe szczęście że się nic nie stało!

Ale też masz konflikt?

Bo wiesz ja np. nie mam choć uważam, że to głupie - ale cóż naukowcem, lekarzem nie jestem.
Bo ja mam +, a mój mąż ma - i nasza córka ma 0rh- i miała pewne problemy po porodzie i podejrzałam że mogło to z tego wynikać bo innych przyczyn brak. No ale oficjalnie takiego konfliktu nie ma.

W każdym razie teraz to się chyba zawsze profilaktycznie podaje jak mama ma minus. Nawet się chyba nie wnika w tego ojca
 
Ja tez mimo bardzo dużych dawek progesteronu czasem lekko plamie ale póki co jest wszystko w porządku, moja ginekolog mnie uspokaja że tak czasem jest i nic nie poradzimy, wizytę mam 8 maja i też już panikuje aż dziś śniło mi się że kupiłam swoje usg i sama sprawdzałam czy wszystko w porzadku🙈 chyba mi na głowę idzie 😅

Jeżeli plamienie nie wynika z niskiego progesteronu to w sumie ile by się go nie brało to nic w tych plamieniach nie zmieni. Więc to akurat nic dziwnego. No ale że czasem nie wiadomo co jest przyczyną to się dostaje profilaktycznie
 
Ale też masz konflikt?

Bo wiesz ja np. nie mam choć uważam, że to głupie - ale cóż naukowcem, lekarzem nie jestem.
Bo ja mam +, a mój mąż ma - i nasza córka ma 0rh- i miała pewne problemy po porodzie i podejrzałam że mogło to z tego wynikać bo innych przyczyn brak. No ale oficjalnie takiego konfliktu nie ma.

W każdym razie teraz to się chyba zawsze profilaktycznie podaje jak mama ma minus. Nawet się chyba nie wnika w tego ojca

Bo do ojca nie ma się 100% pewności 😝
 
Jeżeli plamienie nie wynika z niskiego progesteronu to w sumie ile by się go nie brało to nic w tych plamieniach nie zmieni. Więc to akurat nic dziwnego. No ale że czasem nie wiadomo co jest przyczyną to się dostaje profilaktycznie
Ja mam stwierdzona niedomoge,pierwsza ciążę poroniłam dlatego teraz mam duże dawki progesteronu a ginekolog mnie uspokaja że dużo kobiet plami właśnie bez jakiejś większej przyczyny więc poki co nie pozostaje nic innego jak czekac🙂
 
reklama
A co do grupy krwi to moja ginekolog jeśli występuje u kobiety minusowa grupa krwi to w 30 tyg kieruje na zastrzyk z immunoglobuliny . Ja dostałam ten zastrzyk po poronieniu ale jeśli będzie dobrze to mam go dostać też po porodzie
 
Do góry