reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

Dziewczyny ja w pierwszej ciazy przytyłam prawie 30kg...z 50skoczylam na 80.... to było straszne bo mam 160cm wzrostu. Z trudem zrzuciłam do 55kg....boję się mega że znów tak będzie...oby nie bo pamietam że nawet wstawanie to była udręka 🙈🙈
 
reklama
I mnie tak samo według ostatniej miesiączki 21.12.23 :) ale tez do koca nie wiem jak się u mnie liczy jestem po iVF (5dniowy zarodek) wiec tez jestem w stałym kontakcie z lekarzem, kazał mi dopiero 05.05 przyjść :)
Wtedy musisz liczyć moment owulacji w dniu punkcji (jeśli miałaś świeży transfer). Jeśli mrożony, to trzeba odjąć 5 dni od daty transferu. I potem sztucznie 2 tygodnie od tej daty, żeby wyznaczyć początek ciąży. OM nie za bardzo tu działa ;-)
 
Wtedy musisz liczyć moment owulacji w dniu punkcji (jeśli miałaś świeży transfer). Jeśli mrożony, to trzeba odjąć 5 dni od daty transferu. I potem sztucznie 2 tygodnie od tej daty, żeby wyznaczyć początek ciąży. OM nie za bardzo tu działa ;-)
O super dziękuje za informacje właśnie nie wiedziałam jak to do końca jest . Miałam mrożony :)
 
Dziewczyny, a jaka bete miałyście w ok 2 tyg po owulacji ? Mi wyszło 274.8, 2 dni wcześniej 104 a jeszcze dwa dni wcześniej 31 wiec przyrost jest w normie ale jakoś mam wrazenie ze mimo wszysyko to mało 🥹
Lekarz mówił ze jest ok i żeby więcej nie robić bety , wizytę mam 05.05 ale nie ma szans bete zrobie jeszcze na pewno
 
Dziewczyny, a jaka bete miałyście w ok 2 tyg po owulacji ? Mi wyszło 274.8, 2 dni wcześniej 104 a jeszcze dwa dni wcześniej 31 wiec przyrost jest w normie ale jakoś mam wrazenie ze mimo wszysyko to mało 🥹
Lekarz mówił ze jest ok i żeby więcej nie robić bety , wizytę mam 05.05 ale nie ma szans bete zrobie jeszcze na pewno
A miałaś ten transfer na naturalnym cyklu? Myślę, że nasze bety trudno do końca porównywać z tymi "naturalnymi"... Znasz tę tabelkę?

IMG_20230201_134146.jpg
 
Dziewczyny, a jaka bete miałyście w ok 2 tyg po owulacji ? Mi wyszło 274.8, 2 dni wcześniej 104 a jeszcze dwa dni wcześniej 31 wiec przyrost jest w normie ale jakoś mam wrazenie ze mimo wszysyko to mało 🥹
Lekarz mówił ze jest ok i żeby więcej nie robić bety , wizytę mam 05.05 ale nie ma szans bete zrobie jeszcze na pewno
To normalnie, ja miałam po Ok 14 dniach 161
 
reklama
Czy miał ktoś z was podobna sytuacje, cykle regularne 29 dni ostatni nawet krótszy owulacje wczesnie a w 6+6 tylko pęcherzyk ciążowy i pęcherzyk zoltkowy lekarz nie był nawet pewny czy widzi ślad zarodka jakikolwiek 😭

Wszystko rozbija się o to kiedy miałaś owulację, mając regularne cykle 29 dni można mieć owulację w 13dc jak i 19dc. Dodatkowo przy zajściu w ciąże no cóż ... okres nie przychodzi więc tak naprarawdę nie wiadomo czy cykl byłby 21 dniowy czy 31 dniowy. Także nikt nie odpowie Ci tu czy będzie dobrze. Oczywiście mogę napisać Ci na swoim przykładzie ostania miesiączka 20.03.2023r. - gdybym miała przyjąć zwykły cykl 28 dni miałabym termin na 25 grudnia, a na USG powinnam mieć przynajmniej pęcherzyk bo byłabym 4+3 - ale jako że kontroluję swój cykl, może nie jakoś super ale mniej więcej to wiem, że jestem ledwo 3tc więc na USG nie będzie nic widać - dlatego przełożyłam sobie USG na 6 maja gdzie będę jakieś 4+4 - dla pewności jeszcze 5 maja zrobię betę by widzieć czy jest min. 1000

Ja to w sumie według apki mam 6 tydzień ale jestem pewna że ciąża jest młodsza bo owulacja była pzoniej. Ale brzuch mam taki, że spodnie ciężko dopiąć ...dziwne rzeczy.

U mnie na razie bez wzdęć i brzucha. Ale ja się specyficznie odżywiam i jestem szczupła. To moja 4 ciąża (2 donoszone)

Ja w drugiej ciąży która była donoszona przytyłam 17 kg. Aż się boje tego szczerze mówiąc...

Ja mam 160cm wzrostu, pierwszą ciąże zaszłam ważąc 84kg, przytyłam ok. 15kg, w drugiej ciąży udało mi się przed nią schudnąć, zaczynałam z 62kg, bardzo uważałam na to co jem, byłam już wegetarianką (teraz jestem weganką), ponieważ wiedziałam że w 1 ciąży najwięcej przytyłam w ostatnim miesiącu to wręcz się wtedy głodziłam (nie polecam) ... przytyłam 15kg. W tej ciąży też przytyję 15, a może 20 - szczerze mówiąc w dupie to mam, najważniejsze jest by znowu nie była to ciąża pozamaciczna, biochemiczna, poronienie, abym po prostu urodziła - kilogramy ani dla mnie, ani dla mojego partnera (nie jesteśmy małżeństwem, ale uprzedzam, że będę pisała o nim mąż bo tak lubię, 14 lat razem i 4 ciąże robią swoje) nie są najważniejsze

Daj przepis jak nie utyć, jestem w 1 ciąży bardzo się boję. Już uważam co jem, ale niekiedy przyjdzie ochota i koniec :p tera staram się choć 2 razy w tygodniu na siłownię iść. Bo już nie mam siły częściej a nie chce się zażynac..
Ps. A ile ważyłaś przed ciąża?

Ale czekaj, zamierzasz iść na L4 (czy tam już jesteś) i na tym L4 biegać na siłownię?

Wow.. no to tego zasługa. Choć nie życzę nikomu.
Moja przyjaciółka miała refluks i tak ja wymęczyło, że zmieniła nawyki żywieniowe do dziś.
Ona nigdy nie była szczupła ale rozumiecie ze w ciąży schudła?? Waga przed ciąży a przy porodzie to była różnica 2 kg.. a dziecko 3700. Po ciąży-14kg

Jeżeli choruje się na otyłość to można w ciąży schudnąć ale max. 10kg, każdy kg mniej to problem. Ja rozumiem, że w czasach instagrama liczy się tylko wygląd, ale w medycynie na szczęście, ważne jest jeszcze to dziecko w brzuchu

Ujastek, głównie z uwagi na apartamenty :D i dobrze robią CC.
Co do opierania się, ja nie jem od kilku dni w ogóle cukru bo sobie uświadomiłam że przy IO jest większe ryzyko cukrzycy ciążowej. Także wizja cukrzycy mnie w końcu na dobre zmotywowała 😂

Jeżeli na IO bierzesz metforminę, to jest duża szansa, że unikniesz cukrzycy - o ile masz mądrego lekarza i nie będzie Ci kazał jej odstawić

Dziewczyny ja w pierwszej ciazy przytyłam prawie 30kg...z 50skoczylam na 80.... to było straszne bo mam 160cm wzrostu. Z trudem zrzuciłam do 55kg....boję się mega że znów tak będzie...oby nie bo pamietam że nawet wstawanie to była udręka 🙈🙈

Ważyłam swojego czasu przy tym wzroście ponad 100kg (w tym w ciąży) - nadal byłam bardzo aktywną osobą, rower, basen itp. nigdy nie miałam problemów ze wstawaniem z tego powodu. Ba często miałam lepszą kondycję niż nie jedna szczupła, ale po prostu nie ćwicząca koleżanka
 
Do góry