reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

Dziewczyny a znacie jakąś apkę ciążową która pokazuje kalendarz ciąży na zasadzie że można łatwo sprawdzić jaki będzie wiek ciąży w przyszłości? W sensie np patrzę na 12 marca to mi wylicza 12+1 przykładowo. Bo te co używałam jednak pokazują tylko wiek ciąży na dzień bieżący.

Swoją drogą śmieszną apką jest himommy, codziennie wiadomości od naszego dziecka 😅
Pregnancy+ całkiem nieźle pokazuje.
 
reklama
Kiedyś czytałam o tym artykuł na mamie ginekolog i podawała naukowe źródła. Wiem że to kontrowersyjna postać ale jeśli podaje źródła to dla mnie ok :)
Sama jestem ostrożna i wolę nie słuchać serduszka za wcześnie. Ale w pierwszej ciąży gin na NFZ nawet nie pytał, tylko włączył na kilka sekund (to był 8tc). Na szczęście nic się nie stało i pewnie w 99,9 procent przypadków też tak będzie. Jednak teraz planowałam mówić lekarzom że nie chcę słuchać, aczkolwiek z emocji zapominałam, na szczęście ta wczorajsza babeczka sama mówiła że nie słuchamy jeszcze serca :p

A to jak zależy Ci głównie na pokoju to nie macie w Wawie opcji szpitala na NFZ ale dopłacenia do pokoju? Ja tak rodziłam, płaciłam za sam pokój i było to koło 1000 zł za dobę. Niemało ale jednak dużo mniej w porównaniu do całego porodu prywatnie. Teraz na pewno też będziemy korzystać, tylko muszę jeszcze znaleźć osobę towarzyszącą do pokoju bo nie mamy z kim zostawić dziecka na 3 doby :p

Nie mamy tzn są szpitale na NFZ z opcją pokoju ale możesz o niego wnioskować przy przyjęciu i jak wszystkie będą zajęte a zwykle są to nie dostaniesz. Jest to po prostu loteria. A ja loteri nie chcę

Właśnie my mieliśmy powikłania, których koszty leczenia w prywatnym szpitalu mogłyby wynieść kilkadziesiąt tysięcy. Jak czytałam umowę z medi, to koszt samej jednej transfuzji wynosił około 10 000 zł. Moje koleżanki ogólnie były zadowolone z opieki w medi - ja bałabym się ryzykować. Do tego w przypadku powikłań dziecko trafi do innego szpitala, a mama szybko wyjdzie do domu. W szpitalu na NFZ jednak łatwiej jest zostać na czas dłuższej hospitalizacji dziecka.

Nadal to nie są dla mnie duże koszty 🤡
Rodząc w Południowym jeżeli coś tfu tfu się stanie dziecku tak mocno że II stopień nie wystarczy też Ci go przewiozą 🤷‍♀️ także znowu dla nie żaden argument przeciw medi.

Serio dziewczyny ja od dawna mam ten temat zgłębiony. Kredytu na to brać nie będę. Moje dzieci już urodzone na tym nie ucierpią. Także luzik 😊

Liczę na to że skoro 2 porody miałam bez komplikacji to i teraz nic się nie wydarzy. Jakbym miała tak podchodzić do życia to bym w domu nie wychodziła bo zawsze może mi cegła spaść na głowę
 
Boziu niech te dolegliwości się skończą ☹️ od kilku dni jestem nie do życia . . .

A tak z innej beczki, chcecie znać płeć dzieciątka? My się raczej decydujemy na to, aby poznać ją dopiero podczas porodu 🤭 jestem ciekawa czy wytrzymamy
 
Boziu niech te dolegliwości się skończą ☹️ od kilku dni jestem nie do życia . . .

A tak z innej beczki, chcecie znać płeć dzieciątka? My się raczej decydujemy na to, aby poznać ją dopiero podczas porodu 🤭 jestem ciekawa czy wytrzymamy

Chcemy ale zrobimy to tak, że dowiemy się razem ze wszystkimi na baby shower. Pewnie jakoś w czerwcu (robimy nifty więc płeć w 100% poznamy około 10tc)
 
Nie mamy tzn są szpitale na NFZ z opcją pokoju ale możesz o niego wnioskować przy przyjęciu i jak wszystkie będą zajęte a zwykle są to nie dostaniesz. Jest to po prostu loteria. A ja loteri nie chcę



Nadal to nie są dla mnie duże koszty 🤡
Rodząc w Południowym jeżeli coś tfu tfu się stanie dziecku tak mocno że II stopień nie wystarczy też Ci go przewiozą 🤷‍♀️ także znowu dla nie żaden argument przeciw medi.

Serio dziewczyny ja od dawna mam ten temat zgłębiony. Kredytu na to brać nie będę. Moje dzieci już urodzone na tym nie ucierpią. Także luzik 😊

Liczę na to że skoro 2 porody miałam bez komplikacji to i teraz nic się nie wydarzy. Jakbym miała tak podchodzić do życia to bym w domu nie wychodziła bo zawsze może mi cegła spaść na głowę
Jakbym miała poprzednie porody bez powikłań to też rozważałabym medi, albo poród domowy. Zresztą robiłam to w pierwszej ciąży, ale m.in. mój lekarz prowadzący mi to odradził.
Na pewno bedziesz miała dużo lepsze doświadczenia, niż przy porodzie w przepełnionym szpitalu na NFZ (nawet z wykupioną położną i prywatną salą).
 
Boziu niech te dolegliwości się skończą ☹️ od kilku dni jestem nie do życia . . .

A tak z innej beczki, chcecie znać płeć dzieciątka? My się raczej decydujemy na to, aby poznać ją dopiero podczas porodu 🤭 jestem ciekawa czy wytrzymamy
My dowiemy się po badaniach genetycznych. Podziwiam, że chcecie czekać 🙂
 
no właśnie nie jest nic napisane o karencji tylko, że pakiet działa od następnego miesiąca (szukałam info o karencji, ale nigdzie tego nie znalazłam w tych regulaminach od pracodawcy). Jeśli teraz kupię, to od czerwca działa 😅
Zazwyczaj do ubezpieczenia mają zastosowanie Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Jeśli masz umowę (polisę) to w niej najprawdopodobniej znajduje się nr OWU z datą (najczęściej drobnym druczkiem pisane). Ten numer wpisujesz w google i powinno Ci wyskoczyć OWU . Zazwyczaj to co nam dają to urywek informacji tych najkorzystniejszych a resztę masz w OWU
 
Zazwyczaj do ubezpieczenia mają zastosowanie Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Jeśli masz umowę (polisę) to w niej najprawdopodobniej znajduje się nr OWU w raz z datą. Ten numer wpisujesz w google i powinno Ci wyskoczyć OWU . Zazwyczaj to co nam dają to urywek informacji tych najkorzystniejszych a resztę masz w OWU
ale to nie jest ubezpieczenie tylko pakiet medyczny 😉
 
reklama
Do góry