reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

Jeśli macie do zrobienia jakiś remont typu malowanie, położenie tapety, skręcenie mebli itp to polecam jednak się zastanowić nad zrobieniem tego wcześniej :d potem przy dziecku jest dużo trudniej. Zwłaszcza takim pełzającym/raczkującym :D wiem bo przechodziliśmy remont kuchni przy półrocznym dziecku, na najgorsze dni zamieszkaliśmy gdzieś indziej ale samo skręcanie mebli to już był problem, dobrze że mój tata nam pomógł.
O widzisz ! Cenna uwaga, bo tego nie brałam pod uwagę :D
 
reklama
Jeśli chodzi o wyprawie to ja mam prawie wszytko na gotowe po 15 miesięcznej córeczce. Wózek, śpiworki, dostawką, łóżeczko mamy w sumie 3 łóżeczka bo są też po mężu i jego bliźniaku masę neutralnych ubranek, rożki, kocyki, otulacze, kokon, kombinezon na wyjście ze szpitala. Jula rodzila się w styczniu wiec i na grudzien będzie jak znalazł. Jeśli chodzi o płeć to dla mnie jest to kompletnie obojetne. Nie mam tak, że chciałabym syna czy drugą córkę. Jedyna kategorią w jakiej myślę o dzieciątku jest jego zdrowie. Żeby było zdrowe.
Mąż po cichu liczy na syna. Czuję się zupełnie inaczej niż w ciąży z Julią. Bardziej podobnie jak w pierwszej ciąży która niestety poroniłam więc póki co sceptycznie do tego podchodzę.
Planujemy powiedzieć rodzicom i teściowej zaraz po badaniach a to tylko dlatego,że z teściową mieszkamy a moi rodzice są u nas średnio 4 x w tygodniu. Prowadzi y z mężem gospodarstwo rolne więc tak czy siak skumali by się że coś jest na rzeczy
 
Jaka patologia...ja tam marzę o takiej gromadce dzieci 😀

My zawsze też marzyliśmy o kilkorgu dzieci np. 5 - raczej zostaniemy przy 4 bo jednak możliwości finansowe, tak aby każde miało tak samo dobry start w życie jest dla nas ważne, ale ... u mnie w rodzinie jest przekonanie że powinno się mieć max. 1 dziecko 🤡
 
My zawsze też marzyliśmy o kilkorgu dzieci np. 5 - raczej zostaniemy przy 4 bo jednak możliwości finansowe, tak aby każde miało tak samo dobry start w życie jest dla nas ważne, ale ... u mnie w rodzinie jest przekonanie że powinno się mieć max. 1 dziecko 🤡
Wiadomo marzenia raz a kwestie finansowe dwa. Ale powiem Ci szczerze że ja pochodzę z domu gdzie było nas pięcioro mój mąż ma 3 rodzeństwa w tym brata bliźniaka i ja nie potrafię sobie wyobrazić, że Jula miałaby być jedynaczką. Jakoś nie potrafię.
No tak teraz jest bardzo popularny nowy model rodziny 2+1+ thermomix 😀
 
Cześć! To moja druga ciąża, mam dziecko 1 rok 3 miesięcy - to było CC.
Mam 7t.c. i ciągle mam brązowy wydzieliny z 5t.c. bez bólu. Tydzień temu na USG było wszystko w porządku. Ale lekarz powiedział mi brać profilaktyczne luteina, żeby "zatrzymać" ciążę... Ja przeciw podobnego przejmowania hormonów profilaktyczne i nie przejmuje tego.
Za 4 dni pójdę sprawdzić czy są sierduszko - już do innego lekarza.
 
reklama
Cześć! To moja druga ciąża, mam dziecko 1 rok 3 miesięcy - to było CC.
Mam 7t.c. i ciągle mam brązowy wydzieliny z 5t.c. bez bólu. Tydzień temu na USG było wszystko w porządku. Ale lekarz powiedział mi brać profilaktyczne luteina, żeby "zatrzymać" ciążę... Ja przeciw podobnego przejmowania hormonów profilaktyczne i nie przejmuje tego.
Za 4 dni pójdę sprawdzić czy są sierduszko - już do innego lekarza.
Jak są plamienia, to zupełnie normalne że lekarz zalecił luteinę. To naturalny progesteron który Wam w żaden sposób nie zaszkodzi, może co najwyżej pomóc. Ja po dwóch poronieniach wszystko wezmę, żeby mnie to już więcej nie spotkało.
 
Do góry