reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

reklama
Bardziej nurtuje mnie kwestia kiedy podzielić się nowina z rodzicami i teściową, reszta rodziny?
Czy czekać do prenatalnych... Czy niespodziankę na dzień mamy. Biję się z myslami
Ja mam na razie autentycznie plan powiedzenia samo przez się - gdy będzie już coś ewidentnie widać 😂 . Powie się samo... ;-) Wcześniej - po prostu się boję.
A tak w ogóle to nawet jeszcze o tym nie myślę, zdecydowanie za mało badań za mną.
Ale chyba mamie na Dzień Mamy możesz powiedzieć :-)
 
A mogę spytać czemu robisz testy nifty? Dla spokoju ducha po prostu?

Tak, po co mam czekać do 13 czy nawet 14 tygodnia, potem nie daj bób wyjdzie coś źle, kolejny stres w oczekiwaniu na amniopunkcję itp. Także jak tylko będzie możliwość to zrobimy - dodatkowo bajer w postaci 100% wiedzy co do płci więc sobie w wakacje ogarniemy baby shower ;) z gender reveal

Ja na całe szczęście mam Ragdolla nawet na szafkę nie potrafi wskoczyć, a co dopiero na stół czy blat w kuchni 🤣 jest mega wybredna więc moje jedzenie to nie dla tej Pańci, nawet by łapą nie tknęła 🤣🙈 chyba, że wołowinka to a i owszem 😁

My mamy 2 koty i 2 psy i królika - żadne nie jest rasowe bo wszystkie są interwencyjne, po przejściach, schroniskowe.
Czasami jesteśmy też domem tymczasowym dla różnych zwierząt więc ich liczba potrafi się u nas bardzo szybko zmieniać. Najwięcej mieliśmy 15 na raz

u mnie ma być wtedy 6+0, owulacje sprawdzałam testami, była 29.03 wiec liczę na to ze już coś będzie widać, OM 17.03🤓
U mnie będzie 8+6 😎

U mnie ciężko powiedzieć ale pewnie max. 4t2d - dlatego jeszcze w środę zrobię betę żeby wiedzieć czy mam się mocno stresować jak nic nie będzie czy nie :) ale ja już będę miała USG co tydzień, potem może trochę zwolnię i zacznę robić co 2 tygodnie :)

Tak się zastanawiam na wyprawką, mam 16 letnie dziecko więc jak wiadomo, wszystko muszę kupić bo od pierwszej ciąży minęło wiele lat. Kiedy planujecie rozpocząć szykowanie, kupowanie wszystkiego dla dzieciątka?

Ja mam 12 letnie i 8 letnie - wszystko dawno oddałam, ale super mnie to cieszy bo jestem zakupoholiczką ale już całkiem sporo mam zebrane 🤡 Najtrudniej będzie z wózkiem bo nie umiem się zdecydowanie i pewnie tak jak z córką skończy się na 5 albo na 10 :D

Bardziej nurtuje mnie kwestia kiedy podzielić się nowina z rodzicami i teściową, reszta rodziny?
Czy czekać do prenatalnych... Czy niespodziankę na dzień mamy. Biję się z myslami

Jakbym miała normalne stosunki z rodzicami to bym się podzieliła przy jakiejś fajnej okazji po przez zdrapkę ;) Są zarówno takie ładne

36.jpg


Jak i takie, że nie każdy od razu będzie wiedział o co chodzi :)

37.jpg
 
Ja mam na razie autentycznie plan powiedzenia samo przez się - gdy będzie już coś ewidentnie widać 😂 . Powie się samo... ;-) Wcześniej - po prostu się boję.
A tak w ogóle to nawet jeszcze o tym nie myślę, zdecydowanie za mało badań za mną.
Ale chyba mamie na Dzień Mamy możesz powiedzieć :-)
Właśnie też się trochę boję nawet im mowic. Bo jeszcze dużo się może wydazyc...
Nawet mężowi nie powiedziałam przez 6 tyg bo chciałam zaczekać do 1 badania ale się domyslil :p
 
To tak jak ja...syn 12 lat. Nie posiadam kompletnie nic....nawet nikt z bliższych znajomych nie ma już maluszków. Więc wszystko sama muszę ogarnąć. Przeglądam trochę wózki...tak po cichutku bo boję się zapeszyć ale lubię patrzec na wózki łóżeczka,ubranka 🙈
Dokładnie tak samo jak ja, też przeglądam strony z wózkami, ubrankami :) Też muszę sama wszystko skompletować, oczywiście babcie też chętne na zakupy :)
 
Tak, po co mam czekać do 13 czy nawet 14 tygodnia, potem nie daj bób wyjdzie coś źle, kolejny stres w oczekiwaniu na amniopunkcję itp. Także jak tylko będzie możliwość to zrobimy - dodatkowo bajer w postaci 100% wiedzy co do płci więc sobie w wakacje ogarniemy baby shower ;) z gender reveal



My mamy 2 koty i 2 psy i królika - żadne nie jest rasowe bo wszystkie są interwencyjne, po przejściach, schroniskowe.
Czasami jesteśmy też domem tymczasowym dla różnych zwierząt więc ich liczba potrafi się u nas bardzo szybko zmieniać. Najwięcej mieliśmy 15 na raz




U mnie ciężko powiedzieć ale pewnie max. 4t2d - dlatego jeszcze w środę zrobię betę żeby wiedzieć czy mam się mocno stresować jak nic nie będzie czy nie :) ale ja już będę miała USG co tydzień, potem może trochę zwolnię i zacznę robić co 2 tygodnie :)



Ja mam 12 letnie i 8 letnie - wszystko dawno oddałam, ale super mnie to cieszy bo jestem zakupoholiczką ale już całkiem sporo mam zebrane 🤡 Najtrudniej będzie z wózkiem bo nie umiem się zdecydowanie i pewnie tak jak z córką skończy się na 5 albo na 10 :D



Jakbym miała normalne stosunki z rodzicami to bym się podzieliła przy jakiejś fajnej okazji po przez zdrapkę ;) Są zarówno takie ładne

Zobacz załącznik 1518939

Jak i takie, że nie każdy od razu będzie wiedział o co chodzi :)

Zobacz załącznik 1518940
Zdrapki super, też ktoś pisał o ciastku z wróżbą
 
Tak się zastanawiam na wyprawką, mam 16 letnie dziecko więc jak wiadomo, wszystko muszę kupić bo od pierwszej ciąży minęło wiele lat. Kiedy planujecie rozpocząć szykowanie, kupowanie wszystkiego dla dzieciątka?

Ja sporo rzeczy mam po obecnym dziecku. Choć szczerze im jestem starsza tym bardziej ostrożnie podchodzę do ciąży i porodu.
Tak na prawde przy noworodku to nie wiele potrzeba, a wiekszosc rzeczy jest na chwilę.
Na końcówce ciąży będę zastanawiać się nad brakujacymi rzeczami.



A w kwestii mowienia o 4 dziecku, szczerze obawiam się reakcji wszystkich. I najchetniej to po porodzie bym powiedziala :)

Mam 3 synow wiec kazdy bedzie pytal jaka jest plec.... a planuje nie pytac lekarza. I dowiedziec sie po porodzie.
Z taką nutką przez te miesiące zastanawiać się a co jesli to dziewczynka?? Choć przegladam jmiona dla chlopca :D ale jednak wiece
 
Ja sporo rzeczy mam po obecnym dziecku. Choć szczerze im jestem starsza tym bardziej ostrożnie podchodzę do ciąży i porodu.
Tak na prawde przy noworodku to nie wiele potrzeba, a wiekszosc rzeczy jest na chwilę.
Na końcówce ciąży będę zastanawiać się nad brakujacymi rzeczami.



A w kwestii mowienia o 4 dziecku, szczerze obawiam się reakcji wszystkich. I najchetniej to po porodzie bym powiedziala :)

Mam 3 synow wiec kazdy bedzie pytal jaka jest plec.... a planuje nie pytac lekarza. I dowiedziec sie po porodzie.
Z taką nutką przez te miesiące zastanawiać się a co jesli to dziewczynka?? Choć przegladam jmiona dla chlopca :D ale jednak wiece

U mnie 3 i też będzie gadanie, że to patologia i na co na tyle dzieci 🤡
 
Bardziej nurtuje mnie kwestia kiedy podzielić się nowina z rodzicami i teściową, reszta rodziny?
Czy czekać do prenatalnych... Czy niespodziankę na dzień mamy. Biję się z myslami
my rodzinie powiemy na dzień matki jak będzie wszystko dobrze. 23.05 akurat mam badania
 
reklama
Gdziestam wiadomo że przechodzi przez głowę cały czas z radości. Ale myślę, że z zakupami to na spokojnie po 5tym miesiącu, zacznę się rozglądać za fotelikami wózkami kosmetykami.
Ja już tyle wyczekiwałam na to dziecię, że już w dużej mierze wiem co chce :D

Ja wyszłam z założenia, że puki co pokoju nie ma co urządzać bo i tak pierwsze pół roku będzie z nami, w łóżeczku dostawnym.
A cała reszta przyjdzie z czasem ;)
Jeśli macie do zrobienia jakiś remont typu malowanie, położenie tapety, skręcenie mebli itp to polecam jednak się zastanowić nad zrobieniem tego wcześniej :d potem przy dziecku jest dużo trudniej. Zwłaszcza takim pełzającym/raczkującym :D wiem bo przechodziliśmy remont kuchni przy półrocznym dziecku, na najgorsze dni zamieszkaliśmy gdzieś indziej ale samo skręcanie mebli to już był problem, dobrze że mój tata nam pomógł.
 
Do góry