reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Ja zaczynam właśnie 23 tydzień. Mnie boli raz kość ogonowa, raz krzyżowa i ciągnie aż do stopy. Do tego żylaki w prawej nodze i chyba żylaki sromu z prawej strony 😟 bo boli mnie krocze i nabrzmiała ta strona jest. Echh na pewno nigdy nie nazwałbym tego stanu błogosławionym 🙂 Mam 36 lat i 3 ciąża, więc pewnie to wszystko robi swoje. Dobrze, że po ciąży organizm się regeneruje i to wszystko mija, choć żylaki raczej nie i pewnie czeka mnie jakieś leczenie. Z perspektywy czasu wiem jedno, że dobrze zadbać też o mięśnie dna miednicy. Ja nie miałam o tym pojęcia przy pierwszej ciąży i szybko po porodzie dzwigalam wózek, nie oszczędzałam się. Teraz mam oslabione. Warto o tym poczytać, skorzystać z porady urofizjoterapeutki jeszcze przed porodem.
Fakt drugi trymestr najlepszy 🙂 energii o wiele więcej. Ja jestem w szoku jak szybko mija mi ta ciąża, bo za chwilę trzeci się zacznie i już zleci.
 
reklama
Hej. Mi nic nie było w drugim trymestrze a szkoda bo wcale się nie oszczedzalam pracowałam fizycznie od rada do późnego wieczora. I mam za swoje przez dwa tyg szyjka mi się skrócona z 35 mm do 31 lekarz zalecił dużo leżeć. A mnie po tak intensywnych 2 miesiącach aż skręca. Ale dziecko jest najważniejsze. A jak Wasze Szymka.
 
Hej. Mi nic nie było w drugim trymestrze a szkoda bo wcale się nie oszczedzalam pracowałam fizycznie od rada do późnego wieczora. I mam za swoje przez dwa tyg szyjka mi się skrócona z 35 mm do 31 lekarz zalecił dużo leżeć. A mnie po tak intensywnych 2 miesiącach aż skręca. Ale dziecko jest najważniejsze. A jak Wasze Szymka.
A jak Wasze szyjki
 
Hej, mnie rwa męczy i kolki. Weekend był bardzo intensywny i miałam straszny, kłujący ból pod żebrami z prawej strony. Na szczęście przeszło, ale już rozważałam wizytę na pogotowiu. Moja szyjka długa. W poprzedniej ciąży od połowy miałam szyjkę ok 2 cm i musiałam mocno uważać, ale chyba dzięki temu poród był szybki! No i u nas się okazało że jednak dziewczynka 😉
 
Dziewczyny! Od wczoraj mam taka huśtawkę emocjonalną, że nie daje rady. Płacze z byle powodu, brak sił. Sama ze sobą nie mogę wytrzymać :(
Ja tak miałam w zeszła niedzielę. Cały dzień smutna i poplakiwalam, za to w poniedziałek już wszystko ok i super radość. Męczące to, ale mija 🙂 Wystarczy mały impuls i już humor zepsuty, albo odwrotnie.
 
reklama
Do góry