reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny :) witam wszystkie mamusie:) mam pytanie czy u kogoś z Was u dzidzi na usg prenatalnym połówkowym wykonanym w 20 tygodniu ciąży wyszedł grubszy fałd karkowy. U dzidzi wyszedł 5,80 mm i lekarka, która wykonywała badanie zwróciła uwagę, że jest zbyt gruby co może sugerować wady rozwojowe (cała anatomia dziecka prawidłowo, nie ma żadnych wad w opisie badania, serce jak dzwon, nos ok, wszystko pozostałe ok). Waga dziecka 370 g.
Na pierwszym prenatalnym w 13 tc oczywiście wszystko wyszło książkowo, każde parametry w normie(przyziemność karkowa wynosiła 2,1 mm). Nikt nie sugerowal wówczas, że coś może być nie tak.
Jak to było u Was?
Dziękuję z góry za odpowiedzi! Troszkę się stresuje tym fałdem...
 
Hej dziewczyny :) witam wszystkie mamusie:) mam pytanie czy u kogoś z Was u dzidzi na usg prenatalnym połówkowym wykonanym w 20 tygodniu ciąży wyszedł grubszy fałd karkowy. U dzidzi wyszedł 5,80 mm i lekarka, która wykonywała badanie zwróciła uwagę, że jest zbyt gruby co może sugerować wady rozwojowe (cała anatomia dziecka prawidłowo, nie ma żadnych wad w opisie badania, serce jak dzwon, nos ok, wszystko pozostałe ok). Waga dziecka 370 g.
Na pierwszym prenatalnym w 13 tc oczywiście wszystko wyszło książkowo, każde parametry w normie(przyziemność karkowa wynosiła 2,1 mm). Nikt nie sugerowal wówczas, że coś może być nie tak.
Jak to było u Was?
Dziękuję z góry za odpowiedzi! Troszkę się stresuje tym fałdem...
A lekarka pokierowała Cię dalej? Zleciła kontakt z genetykiem? Poinformowała co dalej? Szybko umow się do innego lekarza, najlepiej genetyka i powtórz badanie. Może potrzebna będzie amniopunkcja. Z taką diagnozą, że może być dobrze, a może być źle wykończysz się psychicznie do końca ciąży.
 
A lekarka pokierowała Cię dalej? Zleciła kontakt z genetykiem? Poinformowała co dalej? Szybko umow się do innego lekarza, najlepiej genetyka i powtórz badanie. Może potrzebna będzie amniopunkcja. Z taką diagnozą, że może być dobrze, a może być źle wykończysz się psychicznie do końca ciąży.
Lekarka powiedziała żeby robić sobie NIFTy dla świętego spokoju ducha i tyle.
Ale idę jeszcze do innego lekarza zobaczymy co powie.
 
Lekarka powiedziała żeby robić sobie NIFTy dla świętego spokoju ducha i tyle.
Ale idę jeszcze do innego lekarza zobaczymy co powie.
NIFTy sprawdza wyłącznie najczęstsze 3 trisomie ewentualnie pakiet rozszerzony coś tam więcej. Skonsultuj się z kimś kto się Tobą zaopiekuje i zajmie.
 
Myślę że warto te 10-15 min znaleźć. Może dwu latek też będzie chciał z mamą kotka poudawać na dywanie 😅
Próbuje 🙂 ale dwulatek zazwyczaj skutecznie przeszkadza heh albo za nogi łapie, albo na plecy wskakuje. No cóż, trafił mi się bardzo ruchliwy, energiczny, a do tego duży i silny jak na swój wiek synek. Na pewno warto, bo moja kondycja fizyczna jest w opłakanym stanie 😐 a do tego doszły problemy z krążeniem w jednej nodze (boli, męczy, żylaki 😭).
 
Hej Dziewczyny! Jak się czujecie? Ja lada moment zaczynam 21t i czuje bardzo różnie. Ten kto nazwał ten czas stanem błogosławionym chyba był mężczyzną. Choć mam nadzieję, że niektóre z Was tak właśnie te ciąże przechodzą :)
Za mną już kolka nerkowa a teraz doszedł problem hemoroidów. Czy któraś z Was się z tym zmaga? Stosuję maść z apteki i czekam na wizytę u lekarza. Nie wiem czy wizyta u mojej ginekolog wystarczy czy powinnam udać się do jakiegoś specjalisty. Dajcie znać jak było u Was. Trzymajcie się!
 
reklama
Hej. Ja właśnie zaczynam 20 tc i też w sumie różnie. Mam bol kości ogonowej, nie mogę siedzieć, boli mnie ciągle coś w boku (może też kolki?), Znowu po jedzeniu mam dziwny posmak w ustach, mniej uciążliwy jak na początku ale jednak.... No i ciągle zatykanie ucha. Nigdy nie miałam z tym problemów. Poza tym ciągle bóle brzucha, w dole, po bokach. Będę to zgłaszać mojej gin bo już ponad 3 tygodnie nie miałam wizyty a to dla mnie wieczność.
Jeśli faktycznie masz kolki to moja koleżanka mówiła że za bardzo nie ma na to rady, ona do porodu się męczyła.
Ale jedno muszę przyznać - mam sporo energii której brakowało mi zupełnie w pierwszym trymestrze :) w końcu jestem w stanie coś zrobić oprócz leżenia o ile nie dokuczają mi bóle.
 
Do góry