reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Ja będę robić Nifty

Hey dziewczyny . Mam problem i nie wiem co mam zrobić , ponieważ w moczu wyszły mi ketony i nie wiem czy mam bardzo pilnie skontaktować się ze swoją ginekolog czy to nie jest aż tak straszne ? Czy mam dodatkowo zrobić jakieś badania ? Potrzebuje waszej pomocy bo niedługo zwariuje :/ jak nie tarczyca to teraz ketony ....
Mi tez wyszły ketony dzisiaj 1,5. Jutro rano powtarzam badanie tylko lekarka kazała mi się dobrze nawodnić. A Ty jaki masz wynik?
 
reklama
Ogólnie ciałka ketonowe wskazują na głód, dietę ubogą w węglowodany. Ile ich masz? Ja mam chyba 150, wszystko inne w normie i lekarz niczego nie zalecił.
Choć wyczytałam, że u zdrowych kobiet w ciąży też mogą się pojawiać.
No i to mnie kurcze dziwi, bo węglowodany są podstawą mojej diety a ketony jednak są...Zjadłam mega obfit kolację No i zobaczymy jutro rano czy wynik się powtórzy 🤔
 
Ketony w ciąży są niebezpieczne.
Należy przeanalizować dietę, za pewne jesz za mało węglowodanów. Zjedz kanapkę koło 21.09 z chleba żytniego, z masłem i jajkiem i pomidor.
ja miałam ketony przez pół poprzedniej ciąży.. miałam stwierdzona cukrzyce ciążowa i regulowałam ją tylko dietą. Po pieczywie i makaronie cukier miałam za wysoki wiec naturalnie jadłam mało węgli a lekarze się wcale nie przejmowali tymi ketonami w moczu 🤷‍♀️ w dniu porodu miałam +9 kg, po miesiącu wróciłam do wagi sprzed ciąży 😊
 
reklama
Dzień dobry dziewczyny [emoji4] trzeba skorzystać z chwili spokoju zanim synowie wstaną i napić się kawy w ciszy. Pijecie nadal kawę? Ja i tak piję słaba z mlekiem i jedna dziennie więc chyba przy tym zostanę.

Co do ketonów to ja jestem ciekawa czy mi wyjdą, zwłaszcza, że ograniczam węglowodany
 
Do góry