reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Nie mam tabletek, to moje pierwsze badania. Moja gin już nie odbiera, najprędzej mogę się z nią skontaktować w poniedziałek. Nie wiem co zrobić.
Na znany lekarz widziałam, że nawet na jutro rano jest konsultacja on-line. Nie wiem z jakiej jesteś miejscowości, ale jeśli odbywa się on-line to chyba nie ma to znaczenia...
 
reklama
Udało się. Plamienie prawdopodnie bylo przez pęknięcie czego, ale nic poważnego. Mam jednak brać luteinę nadal dla spokoju. Dziecko nadrobiło te mam, które było do tyłu i ma 1.96 cm. Serce bije jak dzwon. I nie muszę już leżeć, ale mam odpoczywać
 
Norma glukozy w ciąży jest do 92 więc jesteś jeszcze w normie. Może spróbuj ograniczyć spożywanie cukry, pij gorzką herbatę, ogranicz ciastka itp. warto pomyśleć o obniżeniu podaży cukrów prostych do organizmu
Właśnie ja nie jem słodyczy i zawsze gorzką herbatę:( ale w tej ciąży jem ciągle z MC 😭 te chesburgery są przepyszne
Wyczytałam o cukrzycy i podobno jak się urodzilo większego malucha jest ryzyko cukrzycy w drugiej ciąży:( Czy to prawda?
 
Hej dziewczyny, chwilę mnie nie było. Złapało mnie przeziębienie...mam nadzieję...zaraz mam teleporade. Mam katar i ból głowy, dodatkowo ciążową niemoc ☹️ co do cukrzycy to wiem że po smażonym mięsie cukier skacze dużo bardziej niż po słodkim. I czy będzie się miało cukrzycę w drugiej ciąży to zależy od czasu jaki upłynął od pierwszej i od diety. Dieta jest kluczowa. Ja jestem na granicy, pewnie będę miała cukrzycę ciążową 🤔
 
Tylko dziewczyny, martwi mnie wielkość zarodka, ma 0,26 cm, nie jest za małe, gdzieś wyczytałam, ze w 6 tc ma 6 mm... jak to u Was było w tc z wielkością fasolki? Wiem, ze chciałam się nie stresować xD dopiero co o tym pisałam, ale no nie mogę bo ciagle coś a nie przeskoczę tego jak bardzo mi zależy 😅😅😅
Na tym etapie zarodek podwaja wielkość w ciągu doby, lekarze pracują na różnich sprzętach, do tego dochodzi ułożenie zarodka, umiejscowienie pęcherzyka w macicy i błąd pomiaru (sprzętu, czy wynikający np że zmęczenia operatora). Ja bym się nie martwiła niepotrzebnie a już na pewno nie czytała jakiś bzdur w necie. Lekarz wie co robi, gdyby coś było źle to ma obowiązek o tym poinformować więc dziewczyny nie nakręcajmy się :) szkoda zdrowia a o nie musimy teraz dbać podwójnie 🤰
 
Kiedyś ktoś pisał o cukrzycy ciążowej gdy wynik jest 92
Pierwsze badanie 90 drugie 91 czy powinnam się martwić?
Ja mialam w 1 ciąży 92 i nic z tym mi nie kazał robic.
Teraz robiłam sama od siebiw juz 2 razy i bylo 95, 2 dni temu 94. Dał mi skierowanie wczoraj i powiedzial żebym spróbowała zejsc na 92, bo jak bedzie powyżej nawet 93 to juz diabetolog.
 
Na tym etapie zarodek podwaja wielkość w ciągu doby, lekarze pracują na różnich sprzętach, do tego dochodzi ułożenie zarodka, umiejscowienie pęcherzyka w macicy i błąd pomiaru (sprzętu, czy wynikający np że zmęczenia operatora). Ja bym się nie martwiła niepotrzebnie a już na pewno nie czytała jakiś bzdur w necie. Lekarz wie co robi, gdyby coś było źle to ma obowiązek o tym poinformować więc dziewczyny nie nakręcajmy się :) szkoda zdrowia a o nie musimy teraz dbać podwójnie 🤰
Dziękuje Ci za tą odpowiedź! Tez zaczęłam tak myśleć, no jakby wielkość zarodka ją zaniepokoiła to by mi powiedziała i zleciła kolejne badania, a dała mi tylko standardowe skierowanie na te pierwsze badania krwi na HIV, tokso i takie tam, wizyta za dwa tygodnie. Ja oczywiście dl swietego spokoju jeszcze zapisałam się na dokładniejsze usg, idę w poniedzialek na 18 :) to już mnie uspokoi
 
reklama
A ja mam pytanie, miałaś wysokie na początku i brałaś leki tylko na początku? Czy do końca ciąży ? Mi lekarz kazał brać cała ciążę mimo że już wyrownalam poziom.
Ja ogolnie mam niedoczynnosc i hashimoto, wiec biore leki na stale. Ale na poczatku ciazy bardzo mi uroslo
 
Do góry