reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Mam nadzieję że mimo wszystko będzie dobrze ❤️ no i widzisz ja mam bardzo młodziutką ciążę a już mnie straszy od 3 dni ... A od poniedziałku dopiero wiem że jestem w ciąży ... I od wtorku mnie straszy.. Nigdy już nie pójdę tak wcześnie do ginekolog.... Dziś jest 5 dzień odkąd wiem że jestem w ciąży . W środę miałam betę i dziś idę na 8 zrobić znów ... Wyniki o 16 ... Ciekawa jestem strasznie jaki przyrost będzie ... No a w niedzielę znów ginekolog... Oby już było widać ten pęcherzyk ...
Na moim pierwszym usg z poniedziałku też szukał pozamacicznej mimo, że była też w natrzmaciczna i będzie jej też szukał w kolejny poniedziałek i oby wykluczył. Tego też Ci Kochana życzę, żeby wszytsko było w jak najlepszym porzadku❤️ Ja się w miarę szybko dowiedziałam o ciazy bo wg kalendarzyka w 3+5 już test pozytywny wyszedł, pierwszą beta zrobiona w 4+1 a druga 4+3, na usg poszłam w ten poniedziałek pierwszy raz i ciaza okazała się młodsza o dwa dni. Masz bardzo ładna betę, trzymam kciuki za przyrost❤️❤️✊✊✊najgorzej się czeka na wyniki, daj znać jak tylko je dostaniesz 💕
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja po pierwszej ciąży sporo przytyłam..ważyłam 57 -12 lat temu a po ciąży nie spadłam już poniżej 67.. teraz mam koło 68 przy 168cm
Ja też przytyłam z 18 kg ja mam 10 cm mniej niż Ty wiec jak paczek wyglądałam, ale po 3 miesiącach wróciłam do swojej wagi... Zobaczymy co będzie teraz 😃
 
Dziewczyny jestem po badaniach (glukoza nad czczo, HBsanty, HCV, HIV, mocz, morfologia, TSH, HDR) 170 zł zapłaciłam... Toksoplazmoze mam już przechorowana więc stary wynik wystarczy no i grupę krwi też mam🙂 więc aż tak drogo nie ma 😌
Ja też przechorowałam toxopazmozę i mam wyniki z maja zeszłego roku, ale ginekolog stwierdził, że i tak muszę zrobić. Rok temu zaszczepiłam się przeciw WZW typu B i też muszę zrobić HBs antygen.
 
Chyba przez te mdłości jestem odwodniona, bo krew mi w ogóle nie chciała lecieć 😔 2 razy musiała mnie kłuć 🤨
U mnie też był kłopot... Żyły się pochowały, nie mieli mi jak założyć wenflonu. Na dłoni pękła mi żyła i mam ładnego siniaka. (już wygląda lepiej)
 

Załączniki

  • Snapchat-1637393014.jpg
    Snapchat-1637393014.jpg
    658,3 KB · Wyświetleń: 54
Czasem się tak zastanawiam nad cukrzycą ciążowa. Skoro w ciąży na czczo wyniki w normie do 92 a poza ciąża do 99 ja mam zazwyczaj 92-95 więc poza ciąża ok ale w ciąży za wysoko trochę to głupie wg mnie. Bo na bank wyjdzie mi cukrzyca ciążowa, chyba że glukophar zadziała i uda mi się wbić w ciążowe normy.

Jak dla mnie przy diagnozie cukrzycy ciążowej powinno brać się pod uwagę wynikiem przed ciążą.

Czy któraś z Was w poprzedniej ciąży miła cukrzycę ciążową i czy musiała przyjmować insulinę?
ja osobiście nie miałam ale miała moja kuzynka brała insulinę 3 razy dziennie musiała mierzyć cukier z palca z i z moczu miała takie specjalne paski do sikania najgorzej bo musiała to też robić w nocy i nastawiać budzik. Dziewczynka urodziła się zdrowa siłami natury zgodnie z terminem bez wywoływania a jej cukrzyca zanikła.
Niestety jest to osoba z dużą nadwagą nie dbała o to co pije bo piła bardzo dużo słodzonych napojów typu tymabark kubuś cola i jadła też sporo słodyczy.
 
Też mnie ginekolog tak nastraszył. W czwartek tygodniu był tylko pęcherzyk ale byłam w poniedziałek i widzieliśmy bijące serduszko 😍😍 tylko okazało się, że nie dołączyłam zakażenia i biorę globulki dopochwowo. Teraz się boję bo miałam od środy różowe plamienia a dziś rano pojawiła się krew🥺
Tez mam infekcje... z tą krwią to koniecznie jedz na sor, ja bym tak zrobiła, ale ja to tez jestem straszną panikarą 😅
 
reklama
Dzień dobry mamuśki :D wrocilam z bety, wyniki wieczorem, stresik jest ale jestem dobrej myśli :)

A teraz coś z zupełnie innej beczki, Czy Was też męczy zaparcie? Ja mam jakieś tragiczne... pije dużo wody a już mnie brzuch boli... zaraz się śliwek suszonych najem, może to coś da, jak nie to kupiłam czopki na zaparcie które są bezpieczne w ciąży (podobno, jeszcze będę czytac ulotkę)
 
Do góry