reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Kurczę patrząc na to co się dzieje w kraju i na Śląsku to już się pogodziłam z myślą o porodzie sama i o tym ze muszę dać radę nie mam co płakać. Modlę się tylko o to żebym nie bym nie złapała covida i nie była pozytywna i żeby mnie nie wywieźli gdzieś daleko. Mam nadziej ze Sosnowiec znów otworzy odział covidowy dla ciężarnych jak w zeszłym roku.
Muszę jutro ogarnąć ostatnie zakupy czyli stanik do karmienia ni i w kocu zamówić laktator ale dalej nie wiem jaki …
A nie jesteś szczepiona, tak?
Ja tez spodziewam się, ze zaś odwołają porody rodzinne, odwiedziny do zera i będę skazana na siebie na porodówce 😳
 
reklama
Listę wstępna mam co spakować, także dokupie jeszcze pare rzeczy (chociażby butelkę brite i pojemniki podróżne do przelania kosmetyków, co więcej miejsca mi zostanie w walizce) i się ładnie na dniach zapakuje 😀
Na którego dokładnie masz termin?
Termin mam na 27.12 więc świta na walizce będę siedzieć 🙈😉 a pakować się mam zamiar koniec listopada początek grudnia. Jedynie co mam już odłożone to w woreczkach z ikea ubranka dla małego, które mam zamiar zabrać do szpitala (zrobiłam to jak prałam i prasowałam)
Butelke brite też kupiłam nie dawno i teraz już sobie używam żeby ją przetestować 😉 bardzo fajnie mi się z niej korzysta.
Opakowania podróżne już mam z wakacji. Dziś kupiłam malutka pastę do zębów.
Ostanio do mnie paczka z apteki przyszła. I tam powolutku się zbierają rzeczy 😉
 
U mnie nawet brzuch podwaja swoją wielkość jak się spina. Czujesz, ze spina się cały brzuch, skóra jest bardzo napięta a po parunastu sekundach powoli puszcza. Mi się stawia najczęściej przy chodzeniu dłuższym, ale również jak leżę i odpoczywam 🤔
Jak często się stawia to magnezu więcej trzeba. Tak przynajmniej mi lekarz powiedział.
Mi się tak dzieje wieczorem jak za dużo chodzę schylam się itp. Trzeba się oszczędzać 😉
 
A nie jesteś szczepiona, tak?
Ja tez spodziewam się, ze zaś odwołają porody rodzinne, odwiedziny do zera i będę skazana na siebie na porodówce 😳
Ja chodzę na szkole rodzenia tam gdzie będę rodzić i narazie zapewniają, że nie mają zamiaru wstrzymywać porodów rodzinnych więc ufam że tak będzie. Chociaż mój mąż chyba by się bardzo cieszył bo perspektywa uczestniczeniu przy porodzie średnio go cieszy 🥴😅 ale musi też trche pocierpieć nie tylko ja 🙈
 
Termin mam na 27.12 więc świta na walizce będę siedzieć 🙈😉 a pakować się mam zamiar koniec listopada początek grudnia. Jedynie co mam już odłożone to w woreczkach z ikea ubranka dla małego, które mam zamiar zabrać do szpitala (zrobiłam to jak prałam i prasowałam)
Butelke brite też kupiłam nie dawno i teraz już sobie używam żeby ją przetestować 😉 bardzo fajnie mi się z niej korzysta.
Opakowania podróżne już mam z wakacji. Dziś kupiłam malutka pastę do zębów.
Ostanio do mnie paczka z apteki przyszła. I tam powolutku się zbierają rzeczy 😉
Ja mam termin na Sylwestra 🍾 ale przez cukrzyce wezmą mnie na oddział w Wigilie jak nic się wcześniej nie będzie działo. Kurczę, liczę, ze wcześniej się coś zacznie dziać, ale podobno w pierwszej ciąży są małe szanse na poród przed terminem 🤨 To nas czekają Święta pełne wrażeń i oczekiwań 😀
 
Jak często się stawia to magnezu więcej trzeba. Tak przynajmniej mi lekarz powiedział.
Mi się tak dzieje wieczorem jak za dużo chodzę schylam się itp. Trzeba się oszczędzać 😉
Tez czytałam o magnezie, ale mój mówił, ze jak stawianie się brzucha utrudnia mi funkcjonowanie to brać mam Buscopan 🤔 Muszę sprawdzić ile jednostek magnezu biorę w swoich witaminach
 
Ja chodzę na szkole rodzenia tam gdzie będę rodzić i narazie zapewniają, że nie mają zamiaru wstrzymywać porodów rodzinnych więc ufam że tak będzie. Chociaż mój mąż chyba by się bardzo cieszył bo perspektywa uczestniczeniu przy porodzie średnio go cieszy 🥴😅 ale musi też trche pocierpieć nie tylko ja 🙈
Gdybym wiedziała, ze koleżanki z sali będą miały przy sobie mężów to również bym mojego „przymusiła” a tak boje się, ze inne kobiety będą chciały się skupić a obok będzie mój mąż, który może ich krępować. Albo jeszcze lepiej jak mój się zesra w poprzek ze strachu jak będzie z każdej strony słyszał te krzyki 😂 O sali pojedynczej nie mam co marzyć, pewnie dostanie ją jakaś ćpunka, Pani z covidem albo jakaś nadpobudliwa 🤦‍♀️
 
Gdybym wiedziała, ze koleżanki z sali będą miały przy sobie mężów to również bym mojego „przymusiła” a tak boje się, ze inne kobiety będą chciały się skupić a obok będzie mój mąż, który może ich krępować. Albo jeszcze lepiej jak mój się zesra w poprzek ze strachu jak będzie z każdej strony słyszał te krzyki 😂 O sali pojedynczej nie mam co marzyć, pewnie dostanie ją jakaś ćpunka, Pani z covidem albo jakaś nadpobudliwa 🤦‍♀️
No tam gdzie rodze sale są pojedyncze a później już po porodzie są 2-3 osobowe. Nawet nie sądziłam że są jeszcze sale porodowe dzielone z inną rodzącą na raz 🙄
 
Tez czytałam o magnezie, ale mój mówił, ze jak stawianie się brzucha utrudnia mi funkcjonowanie to brać mam Buscopan 🤔 Muszę sprawdzić ile jednostek magnezu biorę w swoich witaminach
Ja też mam w domu ten buscopan ale jeszcze go nie brałam bo to jest coś w rodzaju nospy a ja nie skurczy ani mnie to nie boli więc nie chce tabletek brać
 
reklama
Ja mam termin na Sylwestra 🍾 ale przez cukrzyce wezmą mnie na oddział w Wigilie jak nic się wcześniej nie będzie działo. Kurczę, liczę, ze wcześniej się coś zacznie dziać, ale podobno w pierwszej ciąży są małe szanse na poród przed terminem 🤨 To nas czekają Święta pełne wrażeń i oczekiwań 😀
No my z mężem znów mamy nadzieję że się urodzi w styczniu 🙈 lepiej dla niego późnij w szkole.
 
Do góry