reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dziewczyny, czy któraś z Was miała taki problem otóż jakiś ponad tydzień temu mój lekarz wystawił mi receptę na 3 opakowania clexane 0.8 poszłam do apteki kupuje i Pani mówi że dzisiaj ma jedno opakowanie ale na jutro może zamówić kolejne ok zgodziłam się, przychodze i nagle informacja że na magazynie nie mają jednak, nie mają skąd zamówić i mam sobie radzić. Nosz...... Nie mam skąd wziąć receptę z kodem RC nowa wczoraj dzwoniłam do internisty to on jedynie pelnoplatna chciał dać, nie zgodziłam się. I teraz jestem w kropce bo leki się już kończą. Czy to nie apteka powinna załatwić skąd ten lek choćby z innej apteki? Bo oni umywają ręce. Dzwoniłam na infolinię to Pani mowi ze każda apteka doza to inna spółka i nie mogą robić przerzutów lekami. I mam sobie załatwić nowa receptę. 😡😡
Strasznie dziwne. Powinni ci oddać receptę i wykreślić chyba jedne opakowanie. Ja clexane dostaje za darmo. Ty też?
 
reklama
Nie zawsze tak jest. Moja szwagierka nie pochodzi z patologii, a chętnie wypiła rzadko, ale jednak nawet piwo w ciąży. Po prostu wpojono jej, że jej potrzeby są najważniejsze i ona tak żyje. Zawsze na pierwszym miejscu stawia siebie.
No i jednak miałam racje :) nie przeczytałam tego co napisałaś :) no i to był właśnie błąd wychowawczy, stad teraz jest jaka jest. Bycie rodzice, to bardzo trudne zadanie, dlatego trzeba dużo czytać i zainteresować sietą psychologią by wychować zdrowych ludzi, nie wszystkim wychodzi to naturalnie, nie oceniać, zrozumieć :) to moja dewiza życiowa 😅
 
Aż ciekawa jestem czy wam się sprawdzi[emoji4] Ja niby też mam jakieś tam przeczucie odnośnie dziewczynki, ale szczerze to sama nie wiem czy to przeczucie czy taka ogromna chęć na różowy[emoji12] chociaż jak będzie chłopczyk to synek się bardziej ucieszy bo z babami się według niego dogadać nie można[emoji4] i ekonomiczniej będzie bo po starszaku zostały dosłownie tony aut, koparek, ciężarówek, ogrom chłopięcego plastiku i metalu[emoji85] We wszystkim trzeba szukać pozytywów[emoji4]
Ja totalnie jestem otwarta na płeć. Nawet nie mam żadnego przeczucia, pewnie dlatego, że dzieci jeszcze nie mam. Ciekawa jestem czy Wam się sprawdzi to „przeczucie”. Ja na razie sprawdzałam w chińskim kalendarzu to wyszła mi dziewczynka, ale nie czuję tego, tak ma 100%😃
 
No i jednak miałam racje :) nie przeczytałam tego co napisałaś :) no i to był właśnie błąd wychowawczy, stad teraz jest jaka jest. Bycie rodzice, to bardzo trudne zadanie, dlatego trzeba dużo czytać i zainteresować sietą psychologią by wychować zdrowych ludzi, nie wszystkim wychodzi to naturalnie, nie oceniać, zrozumieć :) to moja dewiza życiowa 😅
Ja też nie oceniam. Jestem nauczycielem w przedszkolu i naprawdę momentami jest ciężko. Uważam jednak, że najpierw szacunek do rodzica, cokolwiek by się nie działo. Niestety posiadając pewną wiedzę baaardzo żal mi niektórych dzieci.
 
Jestem po wizycie 😍 wszystko jest ok poza tym, ze zrobił się krwiak... termin już drugie usg wychodzi 18.12 i mówi, ze tego mam się trzymać, bo ten będzie wiodący. Wiec wychodzi, ze powinnam zdążyć na Wigilie :D taka moja piękna Kruszynka 😍
 

Załączniki

  • 1E8CC8CB-B0A4-48FD-94EB-677F48DB9FE4.jpeg
    1E8CC8CB-B0A4-48FD-94EB-677F48DB9FE4.jpeg
    1 MB · Wyświetleń: 107
  • 442C2C25-545F-418D-97AA-2B94C44E3864.jpeg
    442C2C25-545F-418D-97AA-2B94C44E3864.jpeg
    2,1 MB · Wyświetleń: 107
  • CC096E06-73C1-44CD-BFD0-F028F8A2F5A2.jpeg
    CC096E06-73C1-44CD-BFD0-F028F8A2F5A2.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 111
Ja też nie oceniam. Jestem nauczycielem w przedszkolu i naprawdę momentami jest ciężko. Uważam jednak, że najpierw szacunek do rodzica, cokolwiek by się nie działo. Niestety posiadając pewną wiedzę baaardzo żal mi niektórych dzieci.
No niestety, ja nie wiem jak postępować w takich sytuacjach, jak pomagać tym dzieciom tak, żeby nie zaszkodzić, wmawiać im pewnie ich wartość i, ze są cudowne takie jakie są, co do szacunku, ja przynajmniej mam tak, ze skoro chce, żeby córka mnie szanowała to najpierw ja muszę szanować ją, żeby wiedziała co to znaczy, wiec najpierw szacunek do małego dziecka a potem szacunek do rodzica przyjdzie naturalnie :)
 
reklama
Jestem po wizycie 😍 wszystko jest ok poza tym, ze zrobił się krwiak... termin już drugie usg wychodzi 18.12 i mówi, ze tego mam się trzymać, bo ten będzie wiodący. Wiec wychodzi, ze powinnam zdążyć na Wigilie :D taka moja piękna Kruszynka 😍
No i super, oby same takie dobre wiadomości. I obyśmy w pełnym składzie dotarły do końca roku.
 
Do góry