reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Przyznam, że strasznie mnie zdenerwował ten wpis... 😡 Ja po prostu nie mogę zrozumieć tej niesprawiedliwości... Jest tyle kobiet, które pragną dziecka, a nie mogą zajść w ciążę, a jeśli już znajdą to mają problem, żeby ją donosić... A tutaj jest taka laska, która nawet losem swojego dziecka się nie przejmuje, dla niej wygląd jest najważniejszy... Wiele kobiet marzy, by dotrwać do 15 tygodnia, a ona chce zabić takiego dużego już dzidziusia. 😭
Takich przypadków jest mnóstwo. W moim otoczeniu jest laska, która ma już 5 dzieci, dwoje jej zabrała opieka społeczna, bo patologia, bo nie miała z czego utrzymać... I niedawno urodziła kolejne... Nie mogę tego zrozumieć... 😭
no to jest strasznie smutne, wkurzające, niesprawiedliwe, paskudne, ale nie można patrzeć na ludzi przez pryzmat swoich problemów, każdy ma swoje, ja laktozy nie toleruje, ale po prostu jej nie spożywam. Życie jest niesprawiedliwe, ale to nie powód, żeby zmuszać innych do robienia czegoś wbrew swojej woli. A patola? To błędne koło osób które samowychowanie się w patologicznym świecie, których życie było piekłem i dalej nim jest i potem tylko przekazują je dalej swoim dzieciom. Starajmy się zrozumieć, nie oceniać
 
Jak mam wybierać to tez wole surówkę 😁😁😄 dobra idę lekcje z młodymi ogarniać ...
a potem na lody bo im obiecałam 🙃
Loooody. Ale "kaktusa" to bym opierdzieliła 🤩 ale mieszkam na wsi i po "kaktusa" to bym musiała jechać autem 10 km do Lidla. A i przed wyjściem wytłumaczyć się teściowej że po po, na co i żebym siedziała w domu i odpoczywała
 
no to jest strasznie smutne, wkurzające, niesprawiedliwe, paskudne, ale nie można patrzeć na ludzi przez pryzmat swoich problemów, każdy ma swoje, ja laktozy nie toleruje, ale po prostu jej nie spożywam. Życie jest niesprawiedliwe, ale to nie powód, żeby zmuszać innych do robienia czegoś wbrew swojej woli. A patola? To błędne koło osób które samowychowanie się w patologicznym świecie, których życie było piekłem i dalej nim jest i potem tylko przekazują je dalej swoim dzieciom. Starajmy się zrozumieć, nie oceniać
Mówiąc o patologii mam na myśli dziewczyny, które nie dbają o siebie w ciąży, piją, pala. Moja przyjaciółka w marcu rodziła i mówiła, że było kilka dziewczyn na patologii ciąży, które po kryjomu paliły fajki w WC. Jestem bardzo na to wyczulona...
 
To ta panienka tutaj ....
my tutaj boimy się o każdy dzień a ona ....
Zgadzam się z @Paradoksalna, ta dziewczyna potrzebuje natychmiastowej pomocy psychiatrycznej. Zarówno anoreksja jak i bulimia to poważne zaburzenia psychiczne, które zmieniają obraz postrzegania własnej osoby, to nie jest widzi mi się "o jestem gruba" a nie chce być. Jeśli dziewczyna nie otrzyma pomocy przerodzi się to w depresję ciążowa, a potem poporodową, stąd już niedaleka droga do tragedii....
 
Dziewczyny, czy któraś z Was miała taki problem otóż jakiś ponad tydzień temu mój lekarz wystawił mi receptę na 3 opakowania clexane 0.8 poszłam do apteki kupuje i Pani mówi że dzisiaj ma jedno opakowanie ale na jutro może zamówić kolejne ok zgodziłam się, przychodze i nagle informacja że na magazynie nie mają jednak, nie mają skąd zamówić i mam sobie radzić. Nosz...... Nie mam skąd wziąć receptę z kodem RC nowa wczoraj dzwoniłam do internisty to on jedynie pelnoplatna chciał dać, nie zgodziłam się. I teraz jestem w kropce bo leki się już kończą. Czy to nie apteka powinna załatwić skąd ten lek choćby z innej apteki? Bo oni umywają ręce. Dzwoniłam na infolinię to Pani mowi ze każda apteka doza to inna spółka i nie mogą robić przerzutów lekami. I mam sobie załatwić nowa receptę. 😡😡
Cześć , ostatnio miałam taką sytuację że moja ginekolog zaleciła mi branie dupchaston ale zapomniała mi dać receptę zorientowałam się w domu i to za późno moja lekarka już nie przyjmowała na drugi dzień podeszłam do położnej i wytłumaczyłam co i jak a że moja gin do końca tygodnia już nie przyjmowała tylko w innej przychodni to dała mi prywatny numer do pani doktor. Napisałam co i jak i wystawiła mi z innej przychodni kod recepty. Może i ty spróbuj mam nadzieję że ci jakoś pomogłam.
 
Mówiąc o patologii mam na myśli dziewczyny, które nie dbają o siebie w ciąży, piją, pala. Moja przyjaciółka w marcu rodziła i mówiła, że było kilka dziewczyn na patologii ciąży, które po kryjomu paliły fajki w WC. Jestem bardzo na to wyczulona...
Moja szwagierka paliła w ciąży. Była zdziwiona, że jej dziecko ma wadę serca. Oczywiście obwiniała lekarzy. Dla mnie to niewyobrażalne. To typ, który ciąże przechodzi bez problemów, bez objawów, dzieci podrzuca po rodzinie.
 
Mówiąc o patologii mam na myśli dziewczyny, które nie dbają o siebie w ciąży, piją, pala. Moja przyjaciółka w marcu rodziła i mówiła, że było kilka dziewczyn na patologii ciąży, które po kryjomu paliły fajki w WC. Jestem bardzo na to wyczulona...
Ja mowie o tym samym, ja bardzo interesuje się psychoanalizą, psychologią, dużo czytam na ten temat pozycji naukowych, niestety takie zachowania biorą się z bardzo ciężkich dzieciństw, wystarczy, ze rodzice są alkoholikami i puszczają dzieci samopas, potem przychodzi taki wujek do pokoju dziecka gdy rodzice są ubzdryngoleni... jeśli takie dziecko w odpowiednim czasie nie uzyska pomocy, a odebranie go i wsadzenie do bidula tym rozwiązaniem nie jest to potem wyrasta kolejna patola bez świadomości, ja najchętniej wpakowała bym psychoanalizę jako obowiązkowy przedmiot od pierwszych klas podstawówki do końca liceum, oczywiście dostosowany do wieku, są oczywiście przypadki takich dziewczyn z dobrych domów ale tak zwykle dzieciaki (Te które wysrastają na patologie) nie dostają żadnej uwagi i tylko staczają się, niestety problemy dorosłych, mlodziezy, dzieciaków to wszystko wina rodziców i najbliższego otoczenia.
 
Ja mowie o tym samym, ja bardzo interesuje się psychoanalizą, psychologią, dużo czytam na ten temat pozycji naukowych, niestety takie zachowania biorą się z bardzo ciężkich dzieciństw, wystarczy, ze rodzice są alkoholikami i puszczają dzieci samopas, potem przychodzi taki wujek do pokoju dziecka gdy rodzice są ubzdryngoleni... jeśli takie dziecko w odpowiednim czasie nie uzyska pomocy, a odebranie go i wsadzenie do bidula tym rozwiązaniem nie jest to potem wyrasta kolejna patola bez świadomości, ja najchętniej wpakowała bym psychoanalizę jako obowiązkowy przedmiot od pierwszych klas podstawówki do końca liceum, oczywiście dostosowany do wieku, są oczywiście przypadki takich dziewczyn z dobrych domów ale tak zwykle dzieciaki (Te które wysrastają na patologie) nie dostają żadnej uwagi i tylko staczają się, niestety problemy dorosłych, mlodziezy, dzieciaków to wszystko wina rodziców i najbliższego otoczenia.
Nie zawsze tak jest. Moja szwagierka nie pochodzi z patologii, a chętnie wypiła rzadko, ale jednak nawet piwo w ciąży. Po prostu wpojono jej, że jej potrzeby są najważniejsze i ona tak żyje. Zawsze na pierwszym miejscu stawia siebie.
 
reklama
Moja szwagierka paliła w ciąży. Była zdziwiona, że jej dziecko ma wadę serca. Oczywiście obwiniała lekarzy. Dla mnie to niewyobrażalne. To typ, który ciąże przechodzi bez problemów, bez objawów, dzieci podrzuca po rodzinie.
A jakie ona miała dzieciństwo? Brzmi na mocno rozpieszczoną dziewczynę za którą wszyscy wszystko robili która mogła wszystko co chciała, roszczeniowy typ. Oczywiście moge się mylić, nie znam jej i wysnuwam wniosek tylko postument co napisałaś 🤷‍♀️
 
Do góry