reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Hejka :) mi mdlosci dzis troche ustaly za to spalam 2 godz razem z synem w poludnie, cycki dalej bola choc dzis cos mniej. Wiem ze temat witamin juz byl, niby mialam nie brac, ale brak apetytu wiec i wit sobie nie dostarcze, kupilam pregna plus nie wiem czy sa dobre, kto stosuje?
Ja 🙋 w poprzedni j ciąży, i teraz też pregna plus 🙂
 
reklama
Dziewczynki, dziś 8+0!byłam na kolejnym usg, doktor mówi proszę zobaczyć jaki brzdąc 🥰 a mój brzdąc już coś tam się ruszał, serduszko biło, torbiel jakby malała, dodatkowo luteina dopochwowo. Umówiłam się na usg prenatalne 26 maja. Mam nadzieję że wszytsko będzie pięknie i będzie super prezent dla mnie i dla moich mam z okazji ich święta ❤️
 
Ja też się zastanawiam czy nie iść od razu. Lekarz w piątek. Teraz jestem na urlopie, pracę mam ciężką o tyle że od 8 do 16 mam pracę typowo biurową choć mocno stersującą- a od 7rano czasem nawet do 23-24:00 pilnuje zakładników i rozładunków aut, do tego co drugi weekend też w pracy. Momentami nie mam się kiedy w t... podrapac. Ludzie ba placu zabaw patrzą na mnie jak na wariatkę bo ja wiecznie na telefonie. Nerwów przy tym cała masa. Do tego wcześniejszą ciążę straciłam. Zobaczymy co mi lekarz powie - idę do niego pierwszy raz i nie mam pojęcia jakie ma podejście.
Ja z jednej pracy całkowicie zrezygnowałam bo fizyczna praca, jestem z zawodu konserwatorem zabytków i praca wiązała się również z używaniem silnych środków chemicznych. Zostawilam sobie druga pracę biurową, mimo, że stresów nie mam żadnych bo pracuje dla mamy ale i tak jestem na L4 bo się fatalnie czuje. Pierwsza ciążę straciłam, to w drugiej nie będę się przemęczać. Dzisiaj dopadly pierwsze 🤮 i jestem totalnie bez sił. Jak masz okazję to korzystaj z L4, stres też nie jest dobry a i nie powinnaś tyle godzin pracować, czytałam na mamaginekolog, że w ciąży trzeba zrezygnować z systemu zmianowego w pracy i pracować tylko do 8h, nie dłużej.
 
A jak to z tym zelazem przed 16 tyg? Wyczytalam ze nie powinno sie jak nie ma niedoborow
Nie wiem. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, po prostu w poprzedniej ciąży lekarz mi je zalecił więc brałam i teraz też biorę.
Wiem że prenatal też zawiera żelazo więc może wszystkie witaminy mają go w składzie?🤷🤔
 
A jak to z tym zelazem przed 16 tyg? Wyczytalam ze nie powinno sie jak nie ma niedoborow
Ja kiedyś oglądałam jakiś program na you tube i tam rzeczywiście lekarz się wypowiadał, że jeżeli kobieta nie ma niedoborów żelaza to nie powinna go brać. W większości witamin dla kobiet w ciąży jest żelazo.
 
Ja z jednej pracy całkowicie zrezygnowałam bo fizyczna praca, jestem z zawodu konserwatorem zabytków i praca wiązała się również z używaniem silnych środków chemicznych. Zostawilam sobie druga pracę biurową, mimo, że stresów nie mam żadnych bo pracuje dla mamy ale i tak jestem na L4 bo się fatalnie czuje. Pierwsza ciążę straciłam, to w drugiej nie będę się przemęczać. Dzisiaj dopadly pierwsze 🤮 i jestem totalnie bez sił. Jak masz okazję to korzystaj z L4, stres też nie jest dobry a i nie powinnaś tyle godzin pracować, czytałam na mamaginekolog, że w ciąży trzeba zrezygnować z systemu zmianowego w pracy i pracować tylko do 8h, nie dłużej.
U mnie się nie da pracować krócej. Mam nienormowany czas pracy, muszę zrobić wszystko na dany dzień a że rolnicy lądują towar wieczorami a biuro mam od 8-16 to niestety czasem i po 16h pracuje :(.
 
reklama
Hej dziewczyny wracam do was 🙂wszystko u nas dobrze byłam w szpitalu jest mały naciek ale podobno czasem tak bywa ,zdala do dziecka ,z maleństwem wszystko dobrze ,serduszko biło wpisali mi w kartę 7+1 ,wzięli wymaz żeby sprawdzić czy mam infekcje i mam poczekać na wyniki dwa dni ,prawie tam płakałam ze szczęścia ❤️Myślałam ze to koniec
 
Do góry