reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Nie liczę na cud, że będzie u nas zasypiał bo to jest trudna droga.

Jak u was dziewczyny ze spaniem w nocy i w dzień?
U nas się unormowało. Młody zasypia o 21 i śpi do 6-7 (czasem z jedną pobudką na mleczko). Po 2-3h od wstania ma pierwszą drzemkę-40min. Potem ok. 13 drzemka z 2h i później trzecia drzemka około 17-18 na 40min :)

Kupiłam krzeselko z KinderKraft ale mój jest jeszcze za mały chowa się w krzeselku😄 a spacerówkę mam kupiona z gondolą Ale też jeszcze nie używam wciaż w gondoli a jak Wasze maluszki już siedzą? Mieliście już trzecią dawkę szczepienia bo my na początku czerwca
U nas jeszcze nie siedzi, nawet się nie obraca (raptem z 2-3razy się obrócił), ale pediatra patrzyła i mówiła że wszystko wygląda ok i ma czas do 7 miesiaca. 3 dawkę już mieliśmy (19maja) młody nawet nie płakał 😅 wszystko było ok po szczepieniu :)
 
reklama
O i jeszcze mam dwa pytania.. Szukam jeszcze fajnej spacerówki i krzesełka do karmienia 😊 może coś polecicie? Wózków przejrzałam już tysiece i każdy poleca inny 🙈 a krzesełko myske nad tym z ikea antilop i dokupić akcesoria do niego bo dużo osób poleca ale gdzieś do końca nie jestem przekonana...myślę jeszcze o takim.
My mamy muuvo quick 2.0 (gondola i spacerówka) i jestem bardzo zadowolona. Mega zwrotna i w miarę lekka, nie ma problemu ze złożeniem :)

A krzesełko mamy od rodziny w spadku, ale pewnie też zastanawiałabym się nad ikeą.
 
Kupiłam krzeselko z KinderKraft ale mój jest jeszcze za mały chowa się w krzeselku😄 a spacerówkę mam kupiona z gondolą Ale też jeszcze nie używam wciaż w gondoli a jak Wasze maluszki już siedzą? Mieliście już trzecią dawkę szczepienia bo my na początku czerwca
Hej ale mnie tu dawno nie było 😌🙈Tyle na głowie, że nie ma czasu odetchnąć 😉Ja zamówiłam krzesełko do karmienia takie https://www.smyk.com/p/kinderkraft-yummy-krzeselko-do-karmienia-szare-i6354850 . Jeszcze mi nie przyszło zobaczymy czy Paulinka będzie zadowolona 😍 My narazie tak samo w gondoli, spacerówkę mam po starszakach więc nie kupuję. Myślę, że dopiero jej użyję jak się zrobi cieplej i Mała zacznie stabilniej siedzieć. Trzecie szczepienie mamy 10 czerwca, poprzednie zniosła w porządku, oby teraz też tak było. W nocy zaczęła mi się budzić po 1, 3 i 6. Do tej pory spała do 3, 4 bez karmienia. Zaczęłam wprowadzac nowe pokarmy. Jesteśmy już po marchewce, dyni, kalafiorze. Ogólnie wszystko jej smakuje i nauczyła się jeść z łyżeczki ☺️
 
Z jednej strony bardzo chętnie wrocilabym do pracy choć na chwilę odpocząć od tych pieluch a z drugiej cieszę się, że mam możliwość bycia w domu jakiś czas.

A masz nianię/babcię czy żłobek? I jak się z tym czujesz? Gotowa?
Ja wracam po rodzicielskim rocznym po 26.12 ale chcę wybrać jeszcze zaległe urlopy czyli gdzieś wrócę w marcu 2022...Narazie sobie tego nie wyobrażam 🙉 Niestety muszę oddać Mała do żłobka, będzie to dla nas nowe doświadczenie ale już się z tym pogodziłam 😌mam tylko nadzieję, że Mała to jakoś zniesie w miarę i ja też 😉
 
Może u nas się trochę uspokoi bo dziś zauważyłam drugiego zęba.
Ja wracam po rodzicielskim rocznym po 26.12 ale chcę wybrać jeszcze zaległe urlopy czyli gdzieś wrócę w marcu 2022...Narazie sobie tego nie wyobrażam 🙉 Niestety muszę oddać Mała do żłobka, będzie to dla nas nowe doświadczenie ale już się z tym pogodziłam 😌mam tylko nadzieję, że Mała to jakoś zniesie w miarę i ja też 😉
Na początku napewno będzie wam ciężko ale mam nadzieję, że szybko się przywyczaicie i mała będzie zadowolona 😊
 
U nas ze spaniem to ok. 7. 30 się budzi potem ok 9.30 drzemka 40- 50 minut o 12 kolejna drzemka 30 min. 15 to śpi 2,5-3 godziny i ok 20.30 zasypia na noc. W nocy ok 2 pobudka i 5.30 na mlejo
 
reklama
Hej :) ale mialam do nadrobienia. Synek skutecznie nie dawal mi czasu na forum 😂 nam wyszla alergia niestety na bmk i poczatkowo bylam na diecie ale juz zakonczylam. Maly jest na bebilon pepti syneo ale nie za bardzo mu to smakuje. Nie wiem czy to go tak zapycha ale dobowo zjada tego mniej niz gdy pil moje. Na razie jestesmy bez zebow i po pierwszej probie brokula :) wazymy 8100 takze zwolnil przez alergie i ciagle biegunki. Pozno zaczelismy rozszerzanie bo czekalismy az objawy ustapia :)
 
Do góry